[ kepke90 @ 13.08.2012. 08:17 ] @
Poštovani članovi, dugo pratim forum, ali tek sad sam se zapravo registrovao,
ranije je google sve resavao, ali neki problemi jednostavno iziskuju razgovor sa
onima koji su se sa njima već sreli .

U pitanju je Asus k53s laptop, to mu je valjda prvi deo imena, u sustini nebitno je,
bitno je da je graficka GeForce GT 630M i da se prilikom pokretanja PES 2012, javlja
problem da igrica ne prepoznaje diskretnu, vec integrisanu intelovu graficku.
Jasan mi je i princip Nvidia Optimus tehnologije,i iz Nvidia Control panela odaberem
da ge force tera PES, ali uzalud javlja se isti problem.E sad ono zbog cega je ova
tema na ovom podforumu , skinuo sam nove drajvere, sa Nvidijinog i Asusovog sajta,
ali nisam mogao ni da pokrenem instalaciju. "The graphics driver couldn't find graphic
hardware", tako nesto, googlao sam naravno, i nasao nesto za modifikovanje INF fajla
u instalaciji drajvera sto je poteralo instalaciju, ali nije osposobilo optimus tehnologiju,
moguce da nisam dobro modifikovao taj INF.. Tako da ako se neko našao
u sličnom problemu, bilo bi jako korisno kada bi podelio iskustvo.

Hvala u napred. Pozdrav
[ espresso @ 13.08.2012. 10:33 ] @
Ja sam imao isti problem sa igrom Šogun 2 sve dok nisu izbacili peč za igru i osposobili je da prepoznaje Envidijinu grafičku. Ovde je problem u igri a ne u drajverima. Može da pomogne igranje opcijama u okviru "Manage 3D settings". Na forumima sam nalazio posebna podešavanja za neke igre da bi detektovale karticu.
[ kepke90 @ 13.08.2012. 11:30 ] @
Vidim sad da je problem u PESu, ali stavio sam da pes2012.exe i settings.exe pokrece HighPerfomance grafikom :D u 3D settings, tako da mislim da mi je do drajvera, da nije pravi instaliran pa ta opcija ne radi :)