[ tikoj @ 13.08.2012. 11:06 ] @
Dakle, ludim...

Pre oko mesec dana pojavio se problem sa ovim ADSL..
Imam 4 MBps ADSL, provajder je telekom.
Ja igram AION, sin Counter Strike, cerka neke slagalice preko FB.

Kako se manifestuje problem? Pa krene ok, a onda, bez nekog reda, brzina mi padne na
PING 1892
Download speed 0.29 MBps
Upload speed 0.06 MBps
(poslao bih i screen shot ali ne znam kako).

Pitanje za sve koje znaju, imam li prava da tuzim Telekom?

Jeste da sam se zalio Telekomu i jeste da su 2 puta slali "ekipe".
Prvi put su rekli da su konektori "oslabili" i protrljali ih sa turpijom, drugi put su kao "pojacali" signal i opet nista.
Molim sve koji su upoznati sa ovom tematikom za savet, jer, konkretno, ovaj mejl pisem vec 10 minuta, ne zbog moje sporosti vec
zbog brzine otvaranja stranica...

[ calexx @ 13.08.2012. 11:23 ] @
Prvo da dodatno opišeš neke sitnice.

Ne možeš da imaš ADSL 4MBps jer Telekom a ni bilo koji ADSL provajder ne nudi tu brzinu. Verovatno je u pitanju 4Mbps.

Da li svi istovremeno igrate te igre? Da li je drugačije kada niko ne igra a meriš brzine? Kada UL na ADSL-u ode previše visoko, uglavnom sve staje i jedva se mrda pa je potrebno da se o tome vodi računa.

Za kraj, brzine se uglavnom i mere u ovim merama pa ako ti je DL stvarno 0,29MBps, to je oko 70% maksimalne brzine za taj paket dok je UL od 0,06MBps takoreći puna UL brzina za 4096/512. Kako god, brzine nisu garantovane pa može da se dešava da bude i 0,001 a da nemaš prava da tužiš provajdera. Jedino da pređeš kod drugog ako je brzina stvarno mala.

Kada pošalješ poruku, pojavi se i dugmence Upload uz poruku pa tako možeš da pošalješ screenshot. Pošalji da vidimo kolika je brzina.
[ tikoj @ 13.08.2012. 11:48 ] @
Ok, onda je 4 Mbps, ali kad je ok ADSL Speed sajt mi pokazuje deset puta vece brzine. Uglavnom, posto sam laik, imam 4 kilobitni ADSL.
A taj Upload button ne vidim, mogu ti poslati na tvoj private mejl. Btw, hvala na odgovoru...:)
P.S. Sad si spavaju a ja sam sam i opet mi koci do bola...

[ calexx @ 13.08.2012. 11:58 ] @
Kada pošalješ poruku, posle toga se pojavi dugme ispod nje i onda možeš da dodaš sliku. Eto, možeš da dodaš uz neku od ove dve poslate. Kako se sve ponaša, počneš da surfuješ, sve lepo radi i posle nekog vremena uspori ili nekad dobro radi duže a nekad odmah bude sporo? Da li ide neki DL u pozadini? Možda se nešto apdejtuje, tipa windows update, antivirus update ... update nekog virusa. ;)
[ Slobodan Milivojevic @ 13.08.2012. 12:46 ] @
Da li imaš wireless ruter, da li je možda aktivan wlan? Da li je možda wlan nezaštićen? Moguće da ti neki komšija troši internet.
[ tikoj @ 13.08.2012. 13:53 ] @
Imam Wireless, zasticenj sa ono wpa/psk ili tako nesto. Uploadovao sam sliku i kao sto se vidi signal je ok, a i sad dok saljem poruku 2 puta me izbacuje...:S
[ pajaja @ 13.08.2012. 14:08 ] @
Konektuj se direktno kablom i probaj onda. Sudeci po onoj listi desno, pre mi se cini da ti je problem u 'zagadjenju' vazduha silnim mrezama nego u ADSL-u.