[ predatorx7 @ 13.08.2012. 12:01 ] @
Pozdrav svima !

Hteo bih da narucim neki tablet sa neta. Tacnije ne ja, vec moj rodjak iz Holandije. On bi da plati sve, samo da stigne kod mene na adresu.
E sad, ja znam da ovi deru na carini, ali ja sam nasao nekoliko bas jeftinih tableta, tipa 50-60eura. Pa me zanima da li ce oni naplatiti carinu i na to ? Mislim, da li uopste gledaju verziju tableta, ili ono samo vide kao aha tablet, pa dobro znaci tu ide velika carina ?

Ja se nekako nadam da ne platim uopste ako je tablet 50-60eura.

Hvala unapred
[ Marenović Slaviša @ 14.08.2012. 01:58 ] @
Ja se iskreno nadam da ce se naci neko kompetentniji od mene da ti odgovori, ali ono sto ja znam je da se roba u vrednosti do 75 eura (valjda bese 75, ili 70, nisam siguran) ne carini.
Naravno, ti moras imati neki dokaz o tome da taj tablet kosta toliko koliko kosta.

Ne mogu carinici da ti poveruju na lepe oci. Dakle, racun, sa svim mogucim detaljima....

Proguglaj malo po sajtu uprave carina, mislim da ces naci nesto od propisa.

Eh da... sad se setih. Ne samo da ce racunati cenu tableta, vec ce racunati i cenu transporta.
Dakle 50 eura tablet, 26 transport i eto tableta za carinjenje.

Na celokupnu sumu se obracunava pdv, ako se ne varam.


[ predatorx7 @ 14.08.2012. 09:47 ] @
Hvala puno na odgovoru.
Potrazicu sad nesto vise informacija na njihovom sajtu. S obzirom da mi rodjak salje, ne bi trebao da bude problem da se ubaci racun.
Izgleda da cu morati da rizikujem, pa cisto da znam za ubuduce. Hvala jos jednom na odgovoru.
[ Marenović Slaviša @ 14.08.2012. 19:53 ] @

Sad sam listao nesto na sajtu uprave carina, i tamo jos uvek stoji pdf fajl, http://www.upravacarina.rs/cyr/Zakoni/Uredba-povlastice-cyr.pdf u kome se kaze da su fizicka lica oslobodjena placanja carine na posiljke male vrednosti - 45 evra.
Nisam nasao nista o onih famoznih 70-75 eura.

[ ademare @ 14.08.2012. 20:46 ] @
To ti je kada koristis Cirilicu :)

Naravno da je i ja koristim, ali da ne bih stalno menjao , lakse mi je da na sajtu ako ima izaberm Latinicu tako da na Latinicnom linku u clanu 5. pise da je 70 Eura ako salje Fizicko lice, ali se pod tim ne podrazumeva da fizicko lice ode u prodavnicu, kupi i posalje ti nov proizvod, nego da ti posalje nesto svoje polovno. Za kupovinu od Pravnih lica limit je 50 Eura. Evo linka

null