[ butros @ 16.08.2012. 00:58 ] @
Koristim vip mrezu i pospejd sam korisnik,imam tarifu 325.Ugovor mi istice 17 januara 2013,znaci ostalo mi je oko 6 meseci ugovorne obaveze.Raskinuo bih ugovor kako bi presao u telekom zbog paketa box 4.Medjutim u poslovnici u Vipu me obavestavaju da treba da platim 20000 dinara kako bih raskinuo ugovor.Interesuje me da li je to tacno ili me lazu. I ako to nije tacno kako da sto bezbolnije raskinem taj ugovor.
[ Dexic @ 16.08.2012. 07:36 ] @
Cemu sluzi ugovor ako ne da imaju razloga da NE raskines prerano?
U prevodu - da, treba da platis penale. (ne znam da li je bash 20.000 ili je broj preostalih pretplata, to procitaj sam u ugovoru, nisu svi isti)
[ zvezdasbg @ 16.08.2012. 21:11 ] @
To 20 soma je mnogo za 6 meseci. Raskid ugovora se uglavnom plaća pretplata puta broj meseci koji su preostali do kraja ugovora. Mada znajući VIP...pročitaj detaljno ugovor.
[ djordje53 @ 17.12.2012. 17:34 ] @
Od agusta ove godine koristim vip internet, koji mi je radio 2G signalom pa sam manje vise bio zadovoljan posto koristim samo surf.
Medjutim od 10 decembra sam totalno izgubio protok-osnovnu stranu na google otvara za 5 min, pod uslovom da i to ne pukne.
Naravno zvao sam nekoliko puta korisnicki servis i to sve prijavio i kukao da mi to srede i poprave ali jos nista samo obecanje i da budem strpljiv.
Da napomenem modem je ispravan proban na drugoj lokaciji,u racunaru sve podeseno po starom probano i na lap-topu i ista prica.
Ocigledno da je neki problem na baznoj stanici koja me pokriva.
Pitanje za nekoga ko zna da mi odgovori da li mogu raskinuti ugovor posto vip ne ispunjava svoju obavezu da mi isporucuje internet po maksimalno mogucoj
brzini za edge signal?
[ Slobodan Milivojevic @ 17.12.2012. 17:49 ] @
Mozda sa tim modemom u 2G modu mozes da se zakacis na Telenor mrezu, znam da na nekim lokacijama tj baznim stanicama radi Telenor nacionalni roaming, i idem (doduse sa obicnom - ne data Vip karticom) na net preko Telenora.

Probaj da manuelno izaberes Telenor mrezu, pa ako te pusti - pusti.
[ djordje53 @ 20.12.2012. 17:32 ] @
Posle pisane zalbe i detaljnog objasnjenja i zahtevom za raskid ugovora net popravljen sve radi po starom doduse EDGE .
Ne vredi zvati korisnicki servis i kukati-bacanje para,vec zvanicko uputiti dopis iz neke poslovnice!
[ subailo @ 02.06.2014. 01:01 ] @
Bio sam dugogodisnji korisnik MTS mreze (8 godina) i pre dve godine sam presao u VIP mrezu i izvrsio transfer broja. Potpisao sam ugovor na dve godine. Pre oko dva meseca sam dobio mogucnost da raskinem ugovor sa vipom zbog povecanja cene. Iskoristio sam tu mogucnost i receno mi je da ce moj broj automatski biti vracen u MTS mrezu. Po isteku ugovora VIP je ugasio moj broj i ukoliko me neko zove dobije informaciju da bira nepostojeci broj. Zvao sam korisnicke centre i VIP-a i MTS-a gde su optuzivali jedni druge. VIP je govorio da je to broj MTS-a i da zovnem njih a MTS je govorio da je broj u VIP mrezi. posle 5-6 dana MTS mi je rekao da je to sada njihov broj i da moram da pisem molbu da mi taj broj ponovo dodele ali da ce to tesko ici posto oni nemaju pravo tri godine da dodele broj koji je vec koriscen. Podneo sam molbu pre sedam dana i jos nista. Da li neko ima isti problem i postoji li nacin da ja ponovo dobijem svoj broj? Razmisljao sa i da se obratim RATEL-u.
[ KrkaCiC @ 02.06.2014. 09:09 ] @
Nadji ugovor koji si potpisao sa VIP-om,i vidi sta pise na temu raskida ugovora i broja. Ako pise da imaju pravo da ti ugase broj onda jng,a ako ne onda preti tuzbom

I ljudi,zasto morate ne tezi nacin nauciti kakav je operater VIP?
[ RaZoR @ 03.06.2014. 19:21 ] @
E ovako, tražio sam raskid ugovora za mobilni internet pošto ga nisam mogao koristiti, zbog njihovih radova na mreži.... to jest odneli su baznu stanicu 15.4.2014 oko 19h....
podneo sam zahtev za raskid zbog njihove krivice i tražio raskid ugovora bez plaćanja naknade za raskid....
U međuvremenu 21.5.2014 su postavili baznu stanicu i ponovo imam internet....

Odgovorili su:

" Želimo da vas obavestimo da nismo u mogućnosti da izađemo u susret Vašem zahtevu za raskid ugovora bez plaćanja predviđene naknade.

Ovu priliku želimo da iskoristimo kako bismo Vas informisali da će na Vaš zahtev za pretplatnički broj 060....... dana 17.06.2014 godine doći do
prekida pretlatničkog odnosa.

u skladu sa važećim Opštim uslovima, i okviru finalnog računa biće prikazana i predviđena naknada budući da će prekid pretplatničkog odnosa stupiti
na snagu pre isteka minimalnog trajanja koji je definisan Zahtevom - ugovorom za zasnivanje/produženje pretplatničkog odnosa.

Ovom prilikom želimo da Vas uputimo ukoliko se ipak odlučite da dalje korišćenje usluga potrebno je da nam prosledite pisani zahtev za odustajanje od
raskida. "

Inače naknada - ugovorna kazna za raskid je 17000 dinara što je više od 14 preostalih rata za mobilni internet, tako da sada moram pisati da odustajem od zahteva za raskid.

A naplatili su uslugu koje nije bilo prethodnog meseca... Toliko o VIP-u i profesionalnim lopovima....
[ dr.da @ 08.06.2014. 21:07 ] @
Citat:
subailo:
Bio sam dugogodisnji korisnik MTS mreze (8 godina) i pre dve godine sam presao u VIP mrezu i izvrsio transfer broja. Potpisao sam ugovor na dve godine. Pre oko dva meseca sam dobio mogucnost da raskinem ugovor sa vipom zbog povecanja cene. Iskoristio sam tu mogucnost i receno mi je da ce moj broj automatski biti vracen u MTS mrezu. Po isteku ugovora VIP je ugasio moj broj i ukoliko me neko zove dobije informaciju da bira nepostojeci broj. Zvao sam korisnicke centre i VIP-a i MTS-a gde su optuzivali jedni druge. VIP je govorio da je to broj MTS-a i da zovnem njih a MTS je govorio da je broj u VIP mrezi. posle 5-6 dana MTS mi je rekao da je to sada njihov broj i da moram da pisem molbu da mi taj broj ponovo dodele ali da ce to tesko ici posto oni nemaju pravo tri godine da dodele broj koji je vec koriscen. Podneo sam molbu pre sedam dana i jos nista. Da li neko ima isti problem i postoji li nacin da ja ponovo dobijem svoj broj? Razmisljao sa i da se obratim RATEL-u.


vip te je izmanipulisao ,,, mogao si da podneses zahtev za prenos broja i ti bi taj broj sada koristio opet u mts mrezi ... ja sam preneo 060 u mts usled raskida zbog povecanja pretplate od 8% i nisam jedini ... samo sto to vip nije hteo nikome da kaze da moze da se uradi .. nego smo mi polemisali na drugom forumu .....
sad jedino da se zalis ratelu pa ako on sta uradi ...
[ papens @ 09.06.2014. 00:07 ] @
@subailo ja sam imao potpuno istu situaciju
da, pored opcije da predjes na pripejd i gasenja broja trebali su da ti predloze da mozes i da normalno preneses broj posto je prestala ugovorna obaveza. Meni se desilo isto, takodje mi to uopste nije receno..Tek kada je sve bilo gotovo i kada sam se raspitivao u poslovnici VIP-a sta se desava sa brojem, radnik je rekao da postoji i ta opcija i zasto to nisam trazio. Oni valjda imaju obavezu da vrate broj maticnom operateru u roku od 7 dana, a dalje je na operateru kako ce da koristi broj. Isti kao i ti napisao sam molbu MTS-u da mi se ponovo omoguci koristenje starog broja u MTS mrezi i rekli su mi da nece biti problema samo moras ponovo da uzmes postpaid. Cekao sam dve nedelje da broj bude vracen iz VIP-a i sad je sve ok, dobio sam opet isti broj koji sam i imao