[ Anarhist99 @ 18.08.2012. 15:12 ] @
Iako zvanična mjerenja ne postoje ili ukoliko i postoje rezultati se ne objavljuju, prema informacijama pojedinih kablovskih operatera domaćinstva u Srbiji sve više prate inostrane televizijske kanale koji su dostupni u ponudama kablovskih operatera, prenosi Novi Magazin.

Posebno zanimljivo je što se velika gledanost bilježi u udarnim terminima, u večernjim satima, kada se srpske TV kuće trude da prikazuju sadržaje koji su donedavno bili izuzetno gledani.

Među sadržajima koji se najčešće gledaju na programima koji se emituju putem kablovskih mreža prednjače filmovi, sport, kriminalističke serije, crtani filmovi i dokumentarci. Kako navodi Novi Magazin, razlog za veću gledanost inostranih TV kanala je prije svega kvalitet i raznovrsnost programa koji se emituju ali i odsustvo blokova reklama koje su postale zaštitni znak srpskih TV stanica sa nacionalnom frekvencijom.

http://www.teve.ba/article/106...ovska-sve-popularnija-u-srbiji
[ commando @ 18.08.2012. 16:52 ] @
Jedna od vecih gluposti koji poticu od izvora total-sbb. To mere kao rts verovatno 212 dana ostali 14 dana. Axaxaxa
[ Aleksandar Đokić @ 19.08.2012. 11:35 ] @
ti nisi ni procitao sta pise....

a sta da gledam na domacim kanalima, srecni ljudi, stalu (farmu kako se vec zove), pa cak i kad otkupe licence odredjenih emizija ponovo ne znaju da ih snime
[ commando @ 19.08.2012. 12:14 ] @
Citat:
Iako zvanična mjerenja ne postoje ili ukoliko i postoje rezultati se ne objavljuju, prema informacijama pojedinih kablovskih operatera domaćinstva u Srbiji sve više prate inostrane televizijske kanale koji su dostupni u ponudama kablovskih operatera, prenosi Novi Magazin.

Po cemu znaju kad ne postoje merenja. Sta su vange, trgovcevici, gledaju u solju prsten i slicno

Dovoljan mi je naslov nema potrebe da citam da bi znao da su obicne "nebuloze" i reklame doticnih firmi.
Ista je fora i sa porastom iptv-a u srbiji. Rast a ne kaze se zbog cega da je zbog "promo" godinu dana besplatno uz otvaranje net-a
pa kad istekne ugovor koliko im onda ostane korisnika to ne kazu.
[ zmej @ 23.08.2012. 15:43 ] @
Nesumnjivo je da u velikim gradovima, skora sva domacinstva su prikljucena na koblovske sisteme. Ja recimo, svojevremeno satelistski entuzijazista, sada drzim dva resivera, od kojih je jedan dreambox 7020, skystar karticu, u kutijama, i gledam kablovsku. Nase programe skoro da i ne gledam, uglavnom Nat.Geo., Discovery, Explorer, History, HRT 1 i 2.
[ commando @ 23.08.2012. 18:39 ] @
Ja sam kablovsku imao na sbb pre 3 god kada je dosao sat tanjir 1.2 AL, motor i cs moze samo naivne da ubedjuju
i one koji ne znaju da se potrude i podese da to radi da imaju nesto na cabl sto na satelitu nema.
Tako da po meni mogu imati porast samo tamo gde korisnik ne poznaje materiju ili za matorce kojima daj samo daljinac i to je sve.
Ako treba nedaj boze da im se podesi skenira opseg 100 kanala to je za njih napor.
Znaci mora sve biti podeseno i daljinac u ruke i to je to.
Ja kazem da je tema lazna a i to su sami u tekstu priznali.
Ako nemaju testove i ispitivanja kao sto su i priznali to su price rekla-kazala.
[ zmej @ 23.08.2012. 20:08 ] @
Izvini, ja nisam matorac, i kada sam imao vremena obozavao sam da se igram sa dreambox, sada kada dodjem sa posla, daj daljinac i dobru ponudu kanala i super mi je....Stavise, nije mi ni skupo, kablovsku ne placam, samo internet...Ali naravno, to je moje misljenje!!!! U celom mom, naselju, samo moja satelitska antena strci!!!!
[ FELIX 1 @ 25.08.2012. 01:31 ] @
ja sam u Hr i imam Max tv IPTV uslugu (slično smeče kao i kabelska tv) koja je doslovno jad i bijeda prema satelitskoj koju također imam.
[ Anarhist99 @ 26.08.2012. 13:43 ] @
Za ljude koji nemaju vremena,znanja uz to da traze davatelja cs gde mnogi kanali i nemaju srpskih titlova kablovska je prava stvar.
Nema zezanja,vecina kanala ima titlove i ne moze da vam rikne nista.
[ KrkaCiC @ 26.08.2012. 14:01 ] @
Bas tako. Ja slabo gledam tv,ali roditelji i sestra da,i kablovska je zakon. Placam 600 din i nema zajebancije,nema jurnjave nikakve,nema emisija bez prevoda
600 din smatram da nije prevelika cifra za ovako nesto,naravno 600 din na 4 televizora
[ Zeusplus @ 26.08.2012. 14:10 ] @
Analogna kablovska na novim LCD npr.40-50inča, kvalitet nikakav, uzmeš Digitalnu mala promena vremena signali padaju mrzne, ti zoveš i tako u krug to smo mi i tako je kod nas dok HD preuzima sve veći broj kanala kod nas je analogna zakon.
[ Anarhist99 @ 26.08.2012. 17:59 ] @
Koliki procenat ljudi ima lcd tv od 40-50 inca?
Ja jos uvek imam crt i kad budem imao novca uzet su neki lcd do 32 inca.
[ profa63 @ 26.08.2012. 19:28 ] @
Imao sam 2 godine kablovsku televiziju Kopernikus. Slika uglavnom uzasna. Mozda 15 kanala sa lepom slikom, ostalo jedva prelazna ocena. Zatim sam uzeo Telekomov IPTV. U pocetku HBO, Cinemax, ovo, ono sve sto moze covek pozeleti. Slika prelepa. Vec druge godine koriscenja pocinju iskljucivanja HBO i i ostalih paketa koje mozes koristiti uz povisenu pretplatu. Treca godina vec ostao samo Animal planet, Nacionalna geografija i explorer, ubaceni lokalni kanali koje, ionako malo ko gleda. Tada sam odustao od IPTV-a. Pricaju mi ljudi zive u inostranstvu da tamo ne pojeftinjuje internet vec samo penju brzinu internetu a kablovskoj tv povecavaju broj kanala. Ovde je naopako. Sada sam na CS-u i zadovoljan sam. HD je tu a izbor kanala je neiscrpan. Pozdrav!
[ commando @ 29.08.2012. 10:35 ] @
Vidim lupate minuse a ne znate ni sta sam rekao.
A rekao sam upravo istinu a to je da mozete imati kvalitet ali ne za tu cenu od 600 din
Mi ne pricamo o lokalnoj kablovskoj stanici iz cicevca i slicno...

Na SBB sajtu:
Citat:

Od 1. maja 2012. godine, cena mesečnog održavanja kablovske televizije u Beogradu je 948 dinara.

a evo i sta za taj novac 67 kanala u osnovnoj ponudi od tih 67 vredi 30
Code:
http://www.sbb.rs/Osnovna+ponuda/297/Raspored+kanala.shtml/nav_start=0/nav_start2=0

Programi tipa fta koje kupe sa satelita tipa kopernikus i slicne pa distribuiraju ubrajaju u ponudu sto je kriminal i sta treba i to da naplacuju.

A naravno da doplatite za hbo pa za sport pa ovo, ono pa hd kanale posebno plati...

A poenta je bila mog odgovora naslov teme rast sbb korisnika bez provere.
To bi bilo kao kada bih rekao "digi dobio visemilionski broj korisnika u srbiji" ali nismo izmerili axaxa
a zna se da je broj korisnika u padu a i zna se zbog cega zato sto ne dodaju srpske kanale u ponudu nego i ovo sto ima izbacuju.

To je isti slucaj i sa sbb, iptv i slicno. Prvo puste sve a posle kada istekne test period povuku ih pa onda ako hoces iole korisnih programa doplati.

Code:
http://www.sbb.rs/D3+digitalna+platforma/302/Raspored+kanala.shtml/nav_start=0/nav_start2=0


e ti su vec ok ali za to se mora dodati dinara malo vise.
[ commando @ 29.08.2012. 10:48 ] @
Evo vam i cenovnik prvo procitajte sta doplacujete... Prikljucna taksa pa renta pa ovo, ono nakupi se tu ko da placas skyde kartu mesecnu rentu...

[ Anarhist99 @ 30.08.2012. 13:25 ] @
600 do 800 za kablovsku nije mnogo.
Vecina provajdera nudi do 70kanala,jeste da ima gluposti ali ima i dobrih kanala poput Foc Life,Crime,AXN,History,Animal Planet,HRT1,2.....
U usporedbi sa Digijem pa cak i Polarisom,kablovska je mnogo bolji izbor.
A i svremena na vreme postoje akcije pa se mozete priljuciti za 1din sa ugovorom na 2godine.
[ KrkaCiC @ 30.08.2012. 14:41 ] @
U Cicevcu je niski Jotel zaduzen za kabl
Pitanje za Commando: Koja je cena za CS?
Inace Jotel u Cicevcu nema neki kvalitet,obicna analogna televizija,ali kao sto sam naveo,ciljna grupa ljudi kod mene u kuci koja gleda tv ni ne trazi veci kvalitet
Slazem se sa konstatacijom da od oko 70 kanala ni pola ne moze da se gleda,ali ja sam za 600 din (na 4 tv-a) zadovoljan
[ zilenk @ 30.08.2012. 14:49 ] @
Citat:
KrkaCiCPitanje za Commando: Koja je cena za CS?

Sve dalje o ovome nastavite preko PM.