[ jvcdrama @ 20.08.2012. 12:04 ] @
Pozdrav,
sinoc sam ocistio racunar SlimCleanerom i prvi put sam u tom programu stiklirao sva moguca i nemoguca ciscenja. Odradio je on sve to i pobrisao. Ugasio sam racunar i danas ga upalio, medjutim nema neta. Kad pokusam sa google chrome-om, na svakoj web adresi pise "This web page is not available...", isto vazi i kad hocu da proverim mail sa Sylpheadom, dok u system tray-u u Network centru pise da ima neta.
Da napomenem da na sestrinom lap topu internet normalno radi. Sta da ra'im?
Hvala
[ ekof9 @ 20.08.2012. 12:21 ] @
Takvi programi obicno prave backup,proveri ima li taj tvoj,pa idi restore.Ili system restore na neko ranije vreme.
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 12:27 ] @
Citat:
ekof9:
Takvi programi obicno prave backup,proveri ima li taj tvoj,pa idi restore.Ili system restore na neko ranije vreme.


System restore mi nije ukljucen a vracanje backup-a iz SlimCleaner-a od sinoc nije pomoglo...
[ Lavlja_Jazbina @ 20.08.2012. 12:54 ] @
Citat:
Da napomenem da na sestrinom lap topu internet normalno radi

Ko od koga uzima internet,ili si pomenuo sestrin lap onako.
Ja imam lose iskustvo sa svim tim "pomagacima" koji ce ocistiti i srediti brljotine.Mozda lose stikliram sta brisati,prodje vreme
pa se smoris od krekovanog,i zavrsis na legalnom.Uzeo sam kasperskog internet security 2012,3 licence 5.7k rsd.Podelio sam jos sa dvojicom
prijatelja,i nema da te glava boli.Da napomenem,3 licence ali je kao jedna.Kada prvu aktiviras i ostale 2 su aktivirane ( ne mozes da ih cuvas).

Tu imas resue disk i u njemu linux pa pristupis folderima itd,ako znas sta da radis.
Da li si probao win repair?
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 12:58 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Citat:
Da napomenem da na sestrinom lap topu internet normalno radi

Ko od koga uzima internet,ili si pomenuo sestrin lap onako.
Ja imam lose iskustvo sa svim tim "pomagacima" koji ce ocistiti i srediti brljotine.Mozda lose stikliram sta brisati,prodje vreme
pa se smoris od krekovanog,i zavrsis na legalnom.Uzeo sam kasperskog internet security 2012,3 licence 5.7k rsd.Podelio sam jos sa dvojicom
prijatelja,i nema da te glava boli.Da napomenem,3 licence ali je kao jedna.Kada prvu aktiviras i ostale 2 su aktivirane ( ne mozes da ih cuvas).

Tu imas resue disk i u njemu linux pa pristupis folderima itd,ako znas sta da radis.
Da li si probao win repair?


Problem je na mom desktop racunaru i sestra uzima od mene internet preko wireless-a (adsl). Od zastite imam panda cloud pro, bio neki giveaway pa sam ga pokupio za dz i nemam problema sa njim. Sad, greska je moja sto verujem tim klinerima... Kako se radi win repair?
[ kristi1 @ 20.08.2012. 13:37 ] @
Citat:
sinoc sam ocistio racunar SlimCleanerom i prvi put sam u tom programu stiklirao sva moguca i nemoguca ciscenja.


Nije ti kriv Cleaner nego ti, radis nesto, a ne znas sta.

Koji OS je u pitanju, koji SP?
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 13:50 ] @
Citat:
kristi1:
Citat:
sinoc sam ocistio racunar SlimCleanerom i prvi put sam u tom programu stiklirao sva moguca i nemoguca ciscenja.


Nije ti kriv Cleaner nego ti, radis nesto, a ne znas sta.

Koji OS je u pitanju, koji SP?


Kako god, sustina je ista - ne radi mi net :) Windows 7 ultimate sp1
[ kristi1 @ 20.08.2012. 13:58 ] @
32.bitni, 64.bitni, daj brate budi precizan ako zelis pomoc.
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 14:00 ] @
Citat:
kristi1:
32.bitni, 64.bitni, daj brate budi precizan ako zelis pomoc.


U bre opusteno, nisam znao da su te informacije bitne, cemu histerija... 64 bita
[ kristi1 @ 20.08.2012. 14:03 ] @
Naravno da su vazne i nema histerije, bar ne kod mene.

Raspakuj reg fajl za 64.bitni, klikni Yes/OK, restartuj, javi stanje.
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 14:12 ] @
Citat:
kristi1:
Naravno da su vazne i nema histerije, bar ne kod mene.

Raspakuj reg fajl za 64.bitni, klikni Yes/OK, restartuj, javi stanje.


Uradio sve to ali i dalje isto... Error code u chrome-u je 137, ako to nesto znaci... Iskljucio sam i comodo firewall, mcshield, panda cloud av... nista
[ kristi1 @ 20.08.2012. 14:15 ] @
http://www.datum-forensics.com/down/comintrep.exe

Preuzmi program sa linka, cekiraj sve opcije i klikni Go
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 14:25 ] @
Citat:
kristi1:
http://www.datum-forensics.com/down/comintrep.exe

Preuzmi program sa linka, cekiraj sve opcije i klikni Go


Pa jel moguce? Odradio, restartovao racunar ali i dalje isto..... A obecavalo je...

[Ovu poruku je menjao jvcdrama dana 20.08.2012. u 15:40 GMT+1]
[ kristi1 @ 20.08.2012. 14:37 ] @
E pa jbga, probaj sa reinstalacijom drajvera za mreznu karticu.
Preuzmi drajvere sa sajta proizvodjaca maticne ploce ako nemas na CD-u.


Sad pitanje je kakav je tu karambol nastao i sta je sve obrisano.
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 14:38 ] @
Tokom ripera mi je izbacio ovu gresku, sve ostalo je bilo ok
[ Vodomar @ 20.08.2012. 14:56 ] @
Citat:
System restore mi nije ukljucen...

Izjava teme.
Uvek pravi system restore tačku pre "čišćenja" registra


probaj ovo 3DP Net




[Ovu poruku je menjao Vodomar dana 20.08.2012. u 16:22 GMT+1]
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 16:17 ] @
Reinstalirao driver za mreznu - bez promene. Instalirao 3DP Net, nece da stavi driver na mreznu, izbacuje ovu gresku:
[ Vodomar @ 20.08.2012. 18:05 ] @
naravno nemas backup sistemske particije- sad je pravo vreme ...
ok ja bi ovo Windows Repair (All In One)

ja bi krenuo od 2.koraka(ako ne sumnjas na infekciju).Na 4.koraku napravi restore point i registry backup zatim na 5.koraku sve štikliraj(tj.vec je sve stiklirano) a sa desne strane kucicu Restart/Shutdown i klik na Start sačekaj neko vreme da završi sve korake(svaki ces pokretati na Run dijalog) pa restartuj sistem.Naravno niko ti ne garantuje da nešto neće zaribati meni je ok prošlo.Srećno :) Posle ako i dalje nemaš net deinstaliraj drajver,prati ovo uputstvo i ponovo instaliraj drajver.
Naravno ruter/modem je na napajanju,plaćen je net? :D
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 18:22 ] @
Pazi sad! Posto nije htelo nista na net da ide, ni chrome ni iexplore iz starta, pokrenem (slucajno) Internet Explorer (64 bit) iz starta i on RADI! Sad, posto njega ne bih koristio, probam da skinem Google chrome i pri instalaciji mi izbaci ovo:


Iskljucio sam sve iz Comodo FW-a, ali opet nece da se instalira google chrome.. Nece ni malwarebytes da se update-uje


Da li da radim ovaj Windows repair ili postoji neko drugo resenje?

[Ovu poruku je menjao jvcdrama dana 20.08.2012. u 19:39 GMT+1]
[ Lavlja_Jazbina @ 20.08.2012. 18:51 ] @
Ti leepo to djubre comodo (koje nisam video u postovima) deinstaliraj I MISLIM DA TI JE RESEN PROBLEM.
[ ekof9 @ 20.08.2012. 21:12 ] @
^ Ako mu je ranije radio net, sa sve comodom....Plus, ne znam zasto mislis da je djubre, kad je to jako dobar fw.
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 21:15 ] @
Izbrisao sam i comodo... Nikakva promena... Sad cu i windows repair...
[ epidemija @ 20.08.2012. 21:39 ] @
imao sam slican problem sa AVG tuneup pc, kada sam mahinalno pokrenuo usluge optimizovanja za neumrezeni kucni racunar, ali ja sam imao backup pa mi je restore pomogao.
ukoliko neko bude imao slican problem mozda mu pomogne ova slika, jer sam procitao da je tebi proradio internet..
[ Vodomar @ 20.08.2012. 21:58 ] @
Nemoj onda raditi repair ako si dobio konekciju.Čačkaj podešavnja firewall-a ili reinstaliraj firewall ili koristi samo windowsov.Ne preporučuje se da su ti aktivna 2 firewall-a istovremeno.
[ jvcdrama @ 20.08.2012. 23:24 ] @
Citat:
Vodomar:
Nemoj onda raditi repair ako si dobio konekciju.Čačkaj podešavnja firewall-a ili reinstaliraj firewall ili koristi samo windowsov.Ne preporučuje se da su ti aktivna 2 firewall-a istovremeno.


Samo mi je comodo bio aktivan i njega sam izbrisao, a sad sam ukljucio pandin firewall. Windows repair nije pomogao... Ne znam sta jos mogu da uradim, sem da reinstaliram sistem, sto mi je... Uf... Od svega na racunaru sto koristi internet, samo mi internet explorer (64 bit) radi i, koliko vidim, panda cloud av. Pomagajte molim vas, necu reinstalaciju sistema :)
[ Vodomar @ 20.08.2012. 23:51 ] @
-iskljuci pandin firewall(ustvari deinstaliraj citav av,) i koristi samo windows-ov firewall.Restart.Nakon deinstalacije pande preko control panela, pokreni ovaj alat http://www.pandasecurity.com/resources/sop/UNINSTALLER.exe ,restart .Izmedju svakog koraka proveravaj konekciju.
-zatim ovo http://www.thewindowsclub.com/downloads/SMART%20Utility.zip klik na Defaults kada završi restart
-udji u admin nalog pa preko control panela ili iz system tray-a(dole desno ikonica kompa)u Network and Sharing Center i u dnu klikni na Troubleshoot problems i pokreni sve te alate.Greške kopiraj ovde
-skeniraj tdsskillerom http://support.kaspersky.com/downloads/utils/tdsskiller.exe .Nista ne briši samo zalepi log ako pronadjE nesto.
-skeniraj sa http://www.eset.com/us/online-scanner/ (KLIKNI NA LINK IZ x64 IE koji si prethodno pokrenuo desnim klikom Run as Administrator) skini kukicu sa Remove,stavi je na Scan archive a u naprednim podesavanjima stikliraj sve izuzev proxy-ja javi rezultat tj.Export to text file.
-jesi li reinstalirao drajver prema onom uputstvu?
mi sad trazimo iglu u plastu sena jer je net povezivanje u windowsu veoma komplikovano i obimno.
vidi da li ti radi ovaj browser http://waterfoxproject.org/











[Ovu poruku je menjao Vodomar dana 21.08.2012. u 02:25 GMT+1]
[ jvcdrama @ 21.08.2012. 03:54 ] @
Ipak cu reinstal windows-a... Pored ovog problema, procesor mi je zakucao na 100% a pritom u task menadzeru nema procesa koji vuce toliko (od 50 i kusur aktivnih prikazuje nekih 30-ak...). Hvala svima na pomoci
[ boyan3001 @ 21.08.2012. 12:16 ] @
Samo da dodam na svu pricu: sto manje tih dusebriznih programa koji titraju jajca Windowsima i njegovom korisniku, to ce ti sistem biti duze citav. To je mnogo staro pravilo kod Windowsa.
Ja kod sebe imam samo jedan AV instaliran, NOD32 i Windows firewall i to je sve. A sto se tice tih cistaca, jedini koji vredi i to zaista mnogo vredi je CCleaner, jer kod njega mozes tacno da vidis sta ce da makne i sto je jos bolje za svaki program mozes da izmenis pravila ciscenja i dodas nova i nova za programe koje inace nema u definiciji (ako znas sta radis i sta hoces da cistis, naravno).
[ calexx @ 21.08.2012. 13:09 ] @
Nikada ništa nisam koristio. Ni CCleaner, šta on ima da mi prazni kante, temp foldere i ostalo što smatra da nije potrebno. Ako korisnik ne zna kako se to radi, onda samo može da zaglavi nešto. Ako zna, neće ni da dozvoli da se to napuni. A kada to krene pa se izabere da čisti i šta je poznato i šta je nepoznato ... najbolje rešenje je reinstalacija.
[ kristi1 @ 21.08.2012. 13:44 ] @
CCleaner u principu sluzi da brise cache i cookies, da ne bi svaki pretrazivac posebno potezao.

Za brisanje temp fajlova ubedljivo najbolji je TFC alat
http://oldtimer.geekstogo.com/TFC.exe

Ja ga na mojim racunarima pokrenem jednom u mesec dana.
[ boyan3001 @ 21.08.2012. 14:14 ] @
CCleaner sluzi da jednim klikom obrises tu nekolicinu stvari koje bi inace ganjao rucno po disku.
[ Aleksandar Maletic @ 21.08.2012. 22:02 ] @
Off Topic...

Koristim godinama kombinaciju CCleaner i Auslogics Disk Defrag, svim korisnicima kojima menjam operativni sistem instaliram takođe, svi su prezadovoljni radom sistema i dugotrajnošću tako kvalitetnog rada. Dva programčića, mali savet i svi srećni.
[ Lavlja_Jazbina @ 21.08.2012. 22:15 ] @
A kako ti je podesen mrezni protokol,kako je bio,kako je kod sestre.
[ jvcdrama @ 22.08.2012. 02:21 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
A kako ti je podesen mrezni protokol,kako je bio,kako je kod sestre.


Jel to pitanje? Adsl je u pitanju, ja kabal ona wireless...
[ anon115774 @ 22.08.2012. 13:20 ] @
A cemu sluze te silne aplikacije? Covek kada cita ovu temu pomislio bi da pojedinci kupuju racunare samo da bi instalirali aplikacije koje brinu o sistemu i nista vise :)
[ Paunic91 @ 23.08.2012. 23:31 ] @
Da Ironija bude veća, wuauclt je Windows klijent za automatsko obnavljanje (Automatic Update).
Ne shvatam kako je to moglo da obori vezu Chroma sa netom (ili ona priča sa IE je šarena laža).
Kako god, reinstall sistema je majka kod ovakvih stvari.