[ zlocesti_bn @ 20.08.2012. 21:30 ] @
Pozdrav drugari, imam jedno pitanje.Da li koriscenje GPS spada u koriatenje interneta na mobilnom telefonu.Posto mi je stigao veliki racun uz opravdanje da je trosen internet.

Nadam se da nisam omasio podforum.Veliki pozdrav i unapred hvala!
[ calexx @ 20.08.2012. 22:45 ] @
Ne spada osim ako nije u pitanju a-gps ... mada ni tu ne bi trebalo da bude velika potrošnja. Ako je u pitanju roming, onda lako može da se prepuni. Razmisli još malo da li si ipak trošio neki internet tipa provera mejlova, neki surf, gledanje youtube klipčića ...
[ component @ 21.08.2012. 07:31 ] @
Citat:
zlocesti_bn:
Pozdrav drugari, imam jedno pitanje.Da li koriscenje GPS spada u koriatenje interneta na mobilnom telefonu.Posto mi je stigao veliki racun uz opravdanje da je trosen internet.

Nadam se da nisam omasio podforum.Veliki pozdrav i unapred hvala!


Da nisi možda koristio GPS na mobilnom telefonu? Ako jesi nisi naveo koji je sistem na telefonu i koji GPS program si koristio. Na primer možeš koristiti Google Maps ili Waze kao GPS navigaciju ali će se mape skidati sa interneta što lako može da napravi račun.
[ mulaz @ 21.08.2012. 07:53 ] @
...a i A-GPS skine sa interneta almanah (za brzi fix).

U inostranstvu, najbolje iskljuciti internet totalno (bar dok su takve cene).
[ ventura @ 21.08.2012. 08:08 ] @
Ako ga koristiš uz Google Maps (ili neki sličan servis) onda je data potrošnja itekako značajna...
[ Slobodan Milivojevic @ 21.08.2012. 10:49 ] @
U novom google mapsu na Androidu ima lepa stvar, make available offline, i onda telefon skine deo koji izaberete, pa nije potrebno na terenu imati i trositi internet.
[ zlocesti_bn @ 21.08.2012. 11:13 ] @
Koristim Samsung Galaxy Note 7000.Svajcarska kartica je bila u pitanju.Koristio sam programcic koji je bio vec u telefonu zvani "Navigation", koji ne radi dok ne upalim GPS na telefonu.

I da, nisam se dobro izrazio.Nije mi iz Oranza receno da je gps nego sam ja to predpostavio, zato sto kuci imam wi-fi, a internet nisam koristio mimo kuce.Samo gps kad sam vozio za Zenevu u Friburg.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.08.2012. 11:15 ] @
A da li ti je isključen mobile data na telefonu?
[ zlocesti_bn @ 21.08.2012. 13:00 ] @
Eh.Ne znam kako to da proverim :-)
[ JankoNIS @ 21.08.2012. 13:05 ] @
Zadrzi dugme za gasenje par sekundi i pusti. Pokazace ti se meni koji ima opciju "Data network mode". Ako je ikona precrtana onda ne koristis protok preko provajdera.
[ zlocesti_bn @ 21.08.2012. 14:54 ] @
Sad sam proverio to.Bilo je upaljeno...Znaci to me je zeznulo?Mada ne znam kako jer mi je wi fi kuci ukljucen.Ufff

Bem ti lopove :-)
[ bakara @ 21.08.2012. 15:01 ] @
Citat:
zlocesti_bn: Koristim Samsung Galaxy Note 7000.Svajcarska kartica je bila u pitanju.Koristio sam programcic koji je bio vec u telefonu zvani "Navigation", koji ne radi dok ne upalim GPS na telefonu.

To je google maps navigacija, koristio si online mape, tako da si napravio data saobracaj...
[ JankoNIS @ 21.08.2012. 16:19 ] @
Citat:
zlocesti_bn:
Sad sam proverio to.Bilo je upaljeno...Znaci to me je zeznulo?Mada ne znam kako jer mi je wi fi kuci ukljucen.Ufff

Bem ti lopove :-)


Kada ti je aktiviran gprs prenos podataka, a nadjes se u dometu WiFi-ja, onda se automatski koristi WiFi. Inace se ide preko mreze provajdera. Kada iskljucis Packet Data, onda ne ides na internet nikako. To ti je sve pisalo u uputstvu za taj telefon. Procitaj ga.
[ zlocesti_bn @ 22.08.2012. 14:33 ] @
Hvala svima na pomoci i brzim odgovorima. :-)