[ slobodanka @ 21.08.2012. 09:50 ] @
Kako da importujem bazu
ime.sql
u SQL Manager 2007 for MySql
[ nkrgovic @ 21.08.2012. 10:29 ] @
# mysql < ime.sql

Ako na pocetku SQL fajla nemas CREATE DATABASE ime_baze, onda to uradi iz samog mysql-a, pa pozovi:

# mysql ime_baze < ime.sql
[ bogdan.kecman @ 21.08.2012. 12:01 ] @
nije bitno da li ima create vec dal ima USE
[ nkrgovic @ 21.08.2012. 12:38 ] @
Mea culpa.

Ne postovati bez dovoljno kofeina u sistemu :D
[ bogdan.kecman @ 21.08.2012. 13:05 ] @
ponedeljkom ceo dan, radnim danom pre 12, vikendom pre 15... ni kafa nije sto je nekad bila .. a sa godinama tek krece pakao...
[ Dominator08 @ 21.08.2012. 16:14 ] @
Ljudi, molim vas za pomoć, ja takođe treba da importujem MySQL bazu, ali se radi o forumu. Tačnije, treba da prebacim phpbb sa jednog hostinga na drugi.

Eksportovao sam bazu iz PHPMyAdmina u SQL format i uploadovao na server. Uz pomoć PuTTy programa sam se prebacio u folder gde mi je baza i pokušao da izvršim mysql komandu:

mysql -p -u mojeKorisnickoIme nazivMojeBaze < fajl.sql

pita me za password, ja ukucam i to je to ništa drugo se ne pojavljuje, kao da ne izvršava komandu ali ne javi nikakvu grešku! Ne znam kako da je importujem?

Naravno, u cpanelu sam kreirao novu bazu sa korisnikom i sifrom koja je dakle skroz prazna.

U čemu je problem?
[ Tyler Durden @ 21.08.2012. 17:26 ] @
Pa ako ti ne javlja nikakvu gresku onda znaci da je importovao bazu. Jesi se ulogovao na server i provjerio da li je baza tu?
[ slobodanka @ 22.08.2012. 13:38 ] @
Kako bazu prebaciti na net.
Na kompjuteru korektno radi, ali ne i na netu.
Sta gde od fajlova prebaciti.
Kada sam startovala program dobila sam poruku:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) in ...
[ nkrgovic @ 22.08.2012. 14:12 ] @
Na net tesko... ;)

Greska koju si poslala je posledica lose kombinacije host/user/pass, tj. ne valjaju ti login parametri. Da bi mogla da ucitas bazu u neki remote mysql prvo ti treba pristup istom, sto u tvom slucaju - nemas.
[ Dominator08 @ 23.08.2012. 19:43 ] @
Proveravao sam naravno, nije bilo baze.
Probao sam da importujem bazu iz phpmyadmina i uspeo sam na taj način pošto mi je tamo javio grešku i znao sam u čemu je problem.
Morao sam da editujem svoju bazu, tj .sql fajl i da izmenim naziv baze u nešto drugo, jer sam na serveru imao podešen prefiks za baze pa se nije slagalo, i zbog toga nije mogao iz mysql klijenta da importuje bazu.