[ bojko21 @ 23.08.2012. 21:42 ] @
postovani,
otvaram ovu temu, jer cini mi se da tema slicne sadrzine ne funkcionise vise od 2010g.Naime zvucnici n akompjuteru mi ne rade, svetli lampica i tiho suskaju, probao sam da podesim prateci ranija pisanja n aslicnoj temi ali ili n eumem ili sam jos vise zabrljao.Te bih molio nekoga za savet. A temu pokrecem jer verujem da ce nekada, opet nekom ebiti potreban savet oko istih
zahvaljujem
[ cyBerManIA @ 23.08.2012. 21:47 ] @
Koji zvucnici?
Koja zvucna kartica?
Kako si ih povezao?
Da nije kabal kojim povezujes u prekidu?
Da li si instalirao neki dodatni software za kontrolu zvuka ili za 'poboljsanje' zvuka?

Pozdrav
[ bojko21 @ 23.08.2012. 21:57 ] @
prvo hval ati puno sto mi odgovaras.a evo o cemu se radi:
windows XP, zvucna kartica Bluetooth AV/HS Audio
zeleni djek j eu zelenom prikljucku.Cak sam iskljucio mic i slusalice da nesto ne smetaju.
Lampica na zvucniku svetli a zvucnici samo suskaju.Nista nije na MUTE ( kad otvorim sve ono preko control panel) Pre 4 dana pricao n askajpu i onda SIGURNO posle nesto glupo petljao po komp i od tad ane mogu da povratim zvucnike.Mislim da su ispravni jer kada menjam prikljucenje, ajd emozd aj eto pomislih pa ubadah u crveni i drugi prikljucak oni jako suste pucaju...
[ cyBerManIA @ 23.08.2012. 22:17 ] @
Ok, znaci kabal nije :) Nemoj vise da bodes u druge.

Nego, napisao si zvucna kartica "Bluetooth AV/HS Audio". Bice da ti je ostao drajver za slanje audio signala preko bluetootha.
Kad odes u control panel pa zatim u sounds and audio devices properties jel vidis u padajucem meniju jos neki uredjaj?
Selektiran ti je audio izlaz ka bluetooth uredjaju, zato se ne cuje nista :)

Primer

E sad, mozda je puko drajver pa trebas da ga instaliras a mozda je zbog nekog konflikta windows odlucio da ga disable.
To mozes da vidis u device manager-u klikom na uredjaj i zatim u padajucem meniju da li je enable ili disable.



[ bojko21 @ 23.08.2012. 22:31 ] @
ne , nemam ni jedan drugi uredjaj upisan kada idem u kontrol panel-audio-sound playback....samo ovo bluthoot :(
a evo kako je kod mene device

[ Jovan 1988 @ 23.08.2012. 22:40 ] @
Preporučio bi ti da proveriš kablove.Kad sam kupio 2.1 system zvuk je bio dosta tih i pomalo retardiran,mislio sam da su mi prodali neko s***nje od zvučnika.
Ali kabl koji ide iz kućišta bio je na pola gurnut u woofer.
Ukoliko je Realtek driver ne moraš da koristiš samo zeleni ulaz.Ja koristim narandžasti jer mi se nešto zeleni pokvario.Gurneš u ulaz i kad te pita za šta da koristiš taj uređaj ti označi Line out ili headphone.
[ bojko21 @ 23.08.2012. 22:40 ] @
da li tu u device treba nesto da podesim? selektujem? ako je pukao drajver-kako da instaliram?????? drajver je CD koji ide uz zvucnike??? ili sta vec???
[ bojko21 @ 23.08.2012. 22:43 ] @
Citat:
Jovan 1988:
Preporučio bi ti da proveriš kablove.Kad sam kupio 2.1 system zvuk je bio dosta tih i pomalo retardiran,mislio sam da su mi prodali neko s***nje od zvučnika.
Ali kabl koji ide iz kućišta bio je na pola gurnut u woofer.
Ukoliko je Realtek driver ne moraš da koristiš samo zeleni ulaz.Ja koristim narandžasti jer mi se nešto zeleni pokvario.Gurneš u ulaz i kad te pita za šta da koristiš taj uređaj ti označi Line out ili headphone.

hvala ti Jovane, ne znam da li je Realtek driver??? ja misli da j eprikljucenje OK jer zvucnik svetli i lagano suska???
[ KrkaCiC @ 23.08.2012. 22:48 ] @
A sta ti je ovaj multimedia audio controller
jel to neka tv kartica?
Koja je maticna u pitanju?
[ bojko21 @ 23.08.2012. 22:53 ] @
Citat:
KrkaCiC:
A sta ti je ovaj multimedia audio controller :)
jel to neka tv kartica?
Koja je maticna u pitanju?

ne verujem ILI NE ZNAM da je to neka TV kartica-neke su mi stvari instalirali u servisu pre godinu dana.Gde da ocitam koja je maticna???
[ cyBerManIA @ 23.08.2012. 23:06 ] @
^ bice da je to zvucna. Klikni properties i vidi sta pise u opisu. Moguce da je ona nesto flesnula ili drajver.
Ukoliko je drajver, na tabu driver imas rollback, ukoliko ne upali probaj update. Mozda ce autoupdate da odradi poso. Ukoliko ne, onda instalacija drajvera koje si dobio uz komp. Za pocetak napisi sta pise u description odeljku kad otvoris properties na tom multimedia audio controller.
[ KrkaCiC @ 23.08.2012. 23:15 ] @
Citat:
bojko21:
Gde da ocitam koja je maticna???


Ako nikako drugacije ne umes da vidis,onda otvori kuciste i procitaj tacno sta pise ispod slota za graficku,ili u blizini slota.
[ bojko21 @ 23.08.2012. 23:25 ] @
kada kliknem na propertis ovoga Bluetooth AV/HS AUDIO u device evo sta pise:
u General :



u propertis

u driver kartici:

jel tu da probam rollback i update?
[ Jovan 1988 @ 23.08.2012. 23:27 ] @
Možeš da instaliraš ovaj program
Program prikazuje dosta informacija o celoj konfiguraciji računara pa tu ti piše koja je ploča ali i koja je zvučna,ako ne znaš.
edit
kod mene kad tako piše Multimedia Audio Controller,to znači da zvučna karta nije instalirana,odnosno driver od zvučne
[ bojko21 @ 23.08.2012. 23:31 ] @
Citat:
Jovan 1988:
Možeš da instaliraš ovaj program
Program prikazuje dosta informacija o celoj konfiguraciji računara pa tu ti piše koja je ploča ali i koja je zvučna,ako ne znaš.
edit
kod mene kad tako piše Multimedia Audio Controller,to znači da zvučna karta nije instalirana,odnosno driver od zvučne

uh sramota sramota koliko NE ZNAM, hvala Jovane
[ plus_minus @ 23.08.2012. 23:37 ] @
Citat:
kod mene kad tako piše Multimedia Audio Controller,to znači da zvučna karta nije instalirana,odnosno driver od zvučne


Tako je. U ovom slučaju samo reinstalacija drajvera za zvuk. Neko je slučajno obrisao drajvere iz control panela, najverovatnije.
[ bojko21 @ 23.08.2012. 23:53 ] @
pa kako da reinstaliram? kad apocnem sa roll back-nece,pise No driver files hav ebeen back up for this file??

kad idem na update...lepo pocne ja sve idem na next pa na kraju mi kaze ..ili da g acopiram sa diska ili da nadjem gde se nalazi file...a j an eumem da nadjem gde se nalai i koji file???
[ bojko21 @ 23.08.2012. 23:56 ] @
moze li se nekako nesto skinuti sa neta??? neki nov driver a ovaj stari nek ostane????
[ KrkaCiC @ 23.08.2012. 23:58 ] @
Citat:
bojko21: moze li se nekako nesto skinuti sa neta??? neki nov driver a ovaj stari nek ostane????

Moze,ali moras prvo navesti maticnu da bi ti nasli sta da skidas
Procitaj sa ploce ili skini neki program,everest npr i nadji model MB-a
[ Jovan 1988 @ 24.08.2012. 00:05 ] @
Citat:
bojko21: da nadjem gde se nalazi file

Pa samo ga uputi na taj file,dakle pootvaraj sve foldere i pokušaj da ga nađeš.
Dakle kad ti da browse ti pokušaj tako da ga nađeš,nemoj da ga tražiš preko explorera,npr My Computer itd
U stvari možeš i tako ali je preko wizarda lakše,jer ga automatski prepozna.

A možeš da vidiš koji ti fajl traži i da ga skineš sa neta (ako je neki .dll),samo njega i onda ga kopiraš i usmeriš wizard na njega.

[ bojko21 @ 24.08.2012. 00:10 ] @
sada treba da nadjem diskove po fiokama...moracu to sutra. IZVINITE STO TAKO, ali kasno je i bas me hvata nervoza i sve vidse nesto brljam.Ne ljutite se, ZAISTA SE LJUBAZNI I PREDUSRETLJIVI ali meni mozak skroz stade.Zamolio bih VAS sutra da nastavimo.
HVALA VAM SVIMA PUNO-zaista ste FAER PLAY i diiiiivim se vasoj strucnosti i drugarskoj volji za pomoc HVALA HVALA HVALA
drugarski pozdrav
[ KrkaCiC @ 24.08.2012. 00:20 ] @
Ako vec imas disk od maticne,onda samo napred,mislim next,next,next
Pozdrav
[ LightBow @ 24.08.2012. 18:10 ] @
Ne mogu da verujem da mu niko nije predlozio najjednostavniji trik. Klikni na problematicni driver (taj Multimedia Audio Controller sa zutim upitnikom) i odaberi properties. Onda proveri da li je device disabled. Ako jeste, klikni na enable. Ako je vec enabled, klikni na 'disable'. Ovim ces deinstalirati drajver. Zatim restartuj racunar, windows ce verovatno automatski reinstalirati drajver i zvuk ce mozda biti ok.
Tek ako ovo ne radi idi dalje (update ili stagod..)
[ bojko21 @ 24.08.2012. 20:57 ] @
dobro vece,
jedino sto sam uspeo da update i rollback driver.Probao sam i savet da ide na disable -enable onog zutog znaka pitanja u media audio kontrol ali i dalje nece da reprodukuju muziku zvucnici :(
moze li se jos nesto uraditi????
[ Jovan 1988 @ 24.08.2012. 21:16 ] @
Jesi pokušao da nađeš taj fajl koji traži wizard kad kreneš da instaliraš driver?
[ bojko21 @ 24.08.2012. 21:23 ] @
>
[ bojko21 @ 24.08.2012. 21:23 ] @
jesam uspeo sam
[ bojko21 @ 24.08.2012. 21:28 ] @
ma sve mislim da nisam nesto zeznuo stvar kada sam probao sam, jos pre pisanja ovde da petljam po karticam aiz onoga control-panel, sound and audio...
[ bojko21 @ 24.08.2012. 21:31 ] @
na primer u kartici SOUNDS u sound sheme mi ne pise nista-samo j eobojeno u plavo?? da li tako treba ?? a petljao sam i u onome ispod njega program events????
[ Jovan 1988 @ 24.08.2012. 22:17 ] @
Windows cheme ti je da središ Windows zvuke,to ti je nebitno,nema veze što je przno plavo.
Ako misliš da si instalirao driver za zvuk otvori device manager i vidi da li i dalje imaš upitnik na Multimedia Audio Controller.
[ bojko21 @ 24.08.2012. 22:28 ] @
imam i dalje onaj zuti upitnik
[ gilopile @ 24.08.2012. 22:53 ] @
Da li si uspeo da osposobis zvuk?

Ako nisi, skini i pokreni ovaj program:

http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/1.61-setup-en.exe


Napisi nam koja je maticna poca u pitanju.

Znaci u ovom prozoru pod `model`

[ bojko21 @ 24.08.2012. 23:03 ] @
instalirao sam
pod model pise P4PE-X/TE
[ KrkaCiC @ 24.08.2012. 23:09 ] @
E sad vec prelazimo na stvar
Skini driver sa ovog sajta,i instaliraj. trebalo bi da radi
[ bojko21 @ 24.08.2012. 23:15 ] @
instalirao sam ga
[ bojko21 @ 24.08.2012. 23:19 ] @
to je vidim neki audio driver.Zvucnici mi i dalje samo suskaju, treba li jos nesto da se uradi? :(((
[ KrkaCiC @ 24.08.2012. 23:44 ] @
Okaci sad sliku device menagera da vidimo situaciju
I ako te ne mrzi probaj te zvucnike na nekom drugom uredjaju za svaki slucaj npr na mp3 plejeru ili drugom kompu.
[ Jovan 1988 @ 24.08.2012. 23:46 ] @
Sad si instalirao driver za zvuk.Možeš da otvoriš device manager i ako je sve ok,sad ne bi trebao da imaš upitnik.
U donjem desnom uglu pored sata bi trebalo da se pojavi ikonica SoundMax-a.Dupli klik na tu ikonicu i pokušaj da ispomeraš one klizače,možda je npr. Wawe skroz utišan i vidi da je štiklirano mute negde.
I još jedno pitanje da li se čuje zvuk utišan pa ti se čini da šušti ili baš šušti?
[ bojko21 @ 25.08.2012. 00:03 ] @
evo slike device



zuti upitnik je jos tu

na zalost nemam drugi uredjaj da instaliram zvucnike

kod sata nemam Sound mix ikonicu-tu je Volum econtrol kao pre, sa onim klizacima ni WAv ni ostalo nije n amute
mozda sam posle instalacije trebao da restartujem komp?

a zvucnici kao i pre blako suskaju onako konstantno,ali blago sume
[ gilopile @ 25.08.2012. 00:04 ] @
bojko21, skini ti ove http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/Adiwdm_3665.zip , zatim ajd ti lepo nama u control panel, pa `sound and audio device`, pa klik na audio i pod `default device` metni soundMax, jer ti je sigurno potavljen blutooth audio.
[ bojko21 @ 25.08.2012. 00:08 ] @
u Deafult device mi je i dalje bluetooth, nemam drugo nist akad krenem klizacem tj nigde mi se ne pojavljuje sound mix
[ gilopile @ 25.08.2012. 00:13 ] @
Citat:
bojko21:
u Deafult device mi je i dalje bluetooth, nemam drugo nist akad krenem klizacem tj nigde mi se ne pojavljuje sound mix



Idi desni klk na taj zuti upitnik pa uninstal i insalisi one dravere sa mog predhodnog posta i pogledaj da li se pojavo soundMax u audio/ default device podesavanju
[ bojko21 @ 25.08.2012. 00:27 ] @
uradio sam uninstal na onaj zuti upitnik-izgubio se, tj nema vise ni upitnik ni ono multimedia.....
a u audio defult...i dalje samo bluetoth
[ gilopile @ 25.08.2012. 00:27 ] @
Ako ni to ne pomogne idemo ovako:
Unzipuj drajver sto si skinuo sa mog prethodnog posta, na recimo desktop. Dobices folder `SoundMax` pa idemo dalje. evo ovaj:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/Adiwdm_3665.zip

Desni klik na taj upitnik(ako si ga uninstalisao, onda ides u kontrol panel/ add new hardware), /update driver/ yes this time only/ instal from a list of specific location/ don`t search, i will chose driver to instal/ zadim, I have disk i browsuj na desktop/soundmax/SMAXWDM/w2k_XP i dvoklik na `smwdmCH4.inf`, zatim OK, cekiras soundmax integrated digital audio i kliknes `Next` i zuraja moze da pocne;)
[ bojko21 @ 25.08.2012. 00:41 ] @
isao sam unzip tj extrakt-izvini nisam na destopu nego u folderu gde sam g adownload.Nisam dobio ni jedan folder Sound max. silne vista foldere sam dobio i set up.Probao sam na set up i pokrece se nesto kao instalacija Sound mixa ali na kraju mi kaze Driver not found Reboot your sistem and run set up again
[ gilopile @ 25.08.2012. 00:49 ] @
Cek malo, jesi skinuo ove: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/audio/Adiwdm_3665.zip

Treba da izgleda ovako



Onda idi manuelnu instalaciju, opisanu u mom predhodnom postu.

[ bojko21 @ 25.08.2012. 01:02 ] @
jeste, malopre sam pogresio, sad mi je kao kod tebe i kod mene na desktopu. i poceo sam add new hardwer....stigo do kartice FOUND NEW HARDWER WIZARD
p ami se pojavilo select hardwer type.Ne znam koji tu da izberem pre nego idem na NEXT
[ Jovan 1988 @ 25.08.2012. 01:03 ] @
Čekaj malo da te nešto pitam.
1.
Ti imaš bluetooth zvučnike koji šušte,tako?
Imaš zvučnu kartu koja je SoundMax,tako?
Ako imaš to sve pod Deafult device ti nikako ne sme biti bluetooth već SoundMax,jer preko te zvučne ide zvuk.
Dakle moraš da imaš tu označen SoundMax.
2.
Restartuj računar.KrkaCiC ti je rekao da skineš onaj driver,ti si rekao da si ga skinuo i instalirao.I u normalnim uslovima to bi trebalo da bude
dovoljno ali kod tebe to nije pa pokušaj drugom metodom.Kad pokrećeš taj fajl što si skinuo pita te gde hoćeš da otpakuš taj fajl.
Kad završi otpakivanje otvori X86 -> SMAXWDM i nađi folder W2K_XP.
Zatim odeš u device manager desni klik na upitnik i idi na update driver.
Zatim kad te pita idi na NO pa Advanced i klikni na browse i označi folder W2K_XP.(ako ti je lakše možeš kad ga nađeš da ga kopiraš na desktop.)
To će ti instalirati soundmax ali bez aplikacije što i nije neki problem.
3.
Ako neće ni tako onda ćeš morati,ja bi preporučio da obrišeš drivere koje je xp napravio kao rezerva.
Ali ti ovo ne bi preporučio sam da radiš prvo se konsultuj sa još nekim.
Najbolje bi bilo ovde da ti neko objasni ovde kako to da izvedeš,davno sam radio nesećam se tačno kako ide.
Ali mi se čini da se nalazi u c->Windows ->system32 -> drivers.
Pretraži forum bilo je reči oko toga,mislim da se brišu samo fajlovi u tom folderu.

edit
izvinjavam se ako se već ponavljam,dugo sam pisao ovo.
[ bojko21 @ 25.08.2012. 01:06 ] @


ne znam st ada izaberem ovde pr enego stoopet idem na NEXT
[ gilopile @ 25.08.2012. 01:09 ] @
Sound, video and game controlers
[ bojko21 @ 25.08.2012. 01:12 ] @
Citat:
Jovan 1988:
Čekaj malo da te nešto pitam.
1.
Ti imaš bluetooth zvučnike koji šušte,tako?
Imaš zvučnu kartu koja je SoundMax,tako?
Ako imaš to sve pod Deafult device ti nikako ne sme biti bluetooth već SoundMax,jer preko te zvučne ide zvuk.
Dakle moraš da imaš tu označen SoundMax.
2.
Restartuj računar.KrkaCiC ti je rekao da skineš onaj driver,ti si rekao da si ga skinuo i instalirao.I u normalnim uslovima to bi trebalo da bude
dovoljno ali kod tebe to nije pa pokušaj drugom metodom.Kad pokrećeš taj fajl što si skinuo pita te gde hoćeš da otpakuš taj fajl.
Kad završi otpakivanje otvori X86 -> SMAXWDM i nađi folder W2K_XP.
Zatim odeš u device manager desni klik na upitnik i idi na update driver.
Zatim kad te pita idi na NO pa Advanced i klikni na browse i označi folder W2K_XP.(ako ti je lakše možeš kad ga nađeš da ga kopiraš na desktop.)
To će ti instalirati soundmax ali bez aplikacije što i nije neki problem.
3.
Ako neće ni tako onda ćeš morati,ja bi preporučio da obrišeš drivere koje je xp napravio kao rezerva.
Ali ti ovo ne bi preporučio sam da radiš prvo se konsultuj sa još nekim.
Najbolje bi bilo ovde da ti neko objasni ovde kako to da izvedeš,davno sam radio nesećam se tačno kako ide.
Ali mi se čini da se nalazi u c->Windows ->system32 -> drivers.
Pretraži forum bilo je reči oko toga,mislim da se brišu samo fajlovi u tom folderu.

edit
izvinjavam se ako se već ponavljam,dugo sam pisao ovo.

ne Jovane. zvucnici su mi Genius a bluetooth mi je kartica a Sound Max sada pokusavam da instaliram Upitnik vise nemam isao sam na uninstal sada pokusavam da instaliram kao new driver Sound Max
[ bojko21 @ 25.08.2012. 01:22 ] @
GILOPILE mislim da jesams instalirao SOUND MIX
[ bojko21 @ 25.08.2012. 01:25 ] @
da jesam eno mi ga u Control panel pored Blootutha i Sound Mix.Jel sve da podesim i Sound playback i Sound recording na Sound Mix? i posle u kartici Voice isto sve na Sound Mix?
[ gilopile @ 25.08.2012. 01:29 ] @
Da, sve podesi na SoundMax. I, ima li zvuka? mozemo li na spavanjac sada? :)
[ bojko21 @ 25.08.2012. 01:30 ] @
RADIIIIIIII :) RADE ZVUCNICI :)))))) CAREVI STE BAS PRAVI CAREVIIIII
uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, HVALA VAM PUUUUNO 2 noci se bakcete samnom. Posebno gilopile hvala na strpljenju ovo zadnje podesavanje dok sam skontao JE BAS TRAJALO
[ bojko21 @ 25.08.2012. 01:32 ] @
NARAVNO i Krka Cic i Jovan i svi ostali da ne nabrajam PUNO HVALA.Ako mogu da vam nekada nesto pomognem iz moje struke pisit emi molim vas, bavim se arhitekturom
[ gilopile @ 25.08.2012. 01:34 ] @
Super da si uspeo!

He,he,he, polako, pa srce ce da ti otkaze:))

Pozdrav!
[ KrkaCiC @ 25.08.2012. 10:42 ] @
Svaka cast
Uzivaj uz muziku
Pozdrav
[ Jovan 1988 @ 25.08.2012. 13:15 ] @
[ Kikins @ 29.06.2013. 10:22 ] @
Zdravo svima, relativno sam nov na forumu,
ne znam bas puno o odrzavanju racunara....
Svaki put kad mi odrade reinstalaciju Windows-a zvucnici mi ne rade.
Pretpostavljam da treba da uradim update drivera, ali nisam nikad sam odradio taj posao.
Idem u Device Manager/Sound,video,/Realtec AC97 Audio/Properties/Driver/Roll BAck driver - izbaci mi da nisu back upovani fajlovi za uredjaj koji imam
- tako da kontam da je to glavni problem.
Znam da imam main board je Gigabyte 8IG 1000-G i da za nju treba da skinem neke drajvere na Netu,
to nisam jos uradio, ne znam sa kog sajta i sta tacno skidam...?
Hvala unapred


[ Jovan 1988 @ 29.06.2013. 12:16 ] @
Pa najbolje bi bilo sa sajta proizvođača...
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1758#dl
Evo ti primer šta da skineš za Xp 32bit

posle kad se otpakuje pokreneš setup i trebalo bi da se instalira
[ Kikins @ 29.06.2013. 13:42 ] @
Hvala,
odmah cu probati.
[ Kikins @ 29.06.2013. 14:01 ] @
Nije mi jasno zasto u Device Manager/Sound,video,/Realtec AC97 Audio/Properties/Driver/Update driver kad
pokrenem Hardware update wizard kad definisem opciju specify Install from a list of specify location/next.../include location/neprikazuje downloadovan folder
odnosno ne nudi opciju ok.
Mozda pitam neku glupost, ali to mi i ranije nije bilo jasno,
ako ukljucim da automatski nadje lokaciju drivera u downloadu onda could not found???!!!
Hvala unapred
[ Jovan 1988 @ 29.06.2013. 14:30 ] @
Nemaš ti ništa da radiš u device manageru.
Samo pokreni setup za instalaciju i on bi trebao sam da instalira sve.
A to za pretraživanje lokacije drivera jeste nešto drugo što ti u ovom slučaju ne treba.
Ne mogu ti precizno reći ništa više jer se ne sećam kako je to na xpu.
-------------
edit
Jesi ranije instalirao neki driver za zvuk?
Možda si ranije nešto instalirao pa nije dobro pa te sad zeza.
Probaj da izbrišeš to što si ranije instalirao pa onda instaliraj ovo što si skinuo sa sajta.
[ Kikins @ 29.06.2013. 16:38 ] @
Sve sam uradio, sve je jasno,
ali je kod mene problem ocigldno drugaciji, u medjuvremenu sam saznao.....
Nedavno mi je zamenjen procesor 1,6Ghz ( poceo da crkava,padao je sistem sam od sebe, spori rad...), stavljen je Intel celeron D320 2400MHz
Drugar je sve USB prikljucke izmestio u donji deo ispod prikljucka graficke,valda je tamo postavio nov procesor ili sta vec(???),
a svi gornji stari USb prikljucci/prikljucci zvucnika su ustvari ostali mrtvi, i zato mi nerade zvucnici.
Neznam da li je moguce i poznato resenje: da audio karticu utaknem na nov procesor ili kako vec to ide i
sa nje nove prikljucke sa kojih ce onda raditi zvucnici.
Sad bi drajveri trebalo da su ok.
Nisam siguran kako se stvar zamrsila, ali kaze da i nije lose da audio bude izdvojena????
U svakom slucaju hvala na savetima, nesto sam novo skontao u vezi instalacije drivera.
[ Filip_ @ 02.07.2013. 02:13 ] @
Citat:
Kikins:Sve sam uradio, sve je jasno,
ali je kod mene problem ocigldno drugaciji, u medjuvremenu sam saznao.....
Nedavno mi je zamenjen procesor 1,6Ghz ( poceo da crkava,padao je sistem sam od sebe, spori rad...), stavljen je Intel celeron D320 2400MHz
Drugar je sve USB prikljucke izmestio u donji deo ispod prikljucka graficke,valda je tamo postavio nov procesor ili sta vec(???),
a svi gornji stari USb prikljucci/prikljucci zvucnika su ustvari ostali mrtvi, i zato mi nerade zvucnici.


Sta je to USB prikljucak zvucnika? Nisam razumeo ovo...da li su zvucnici USB?

Citat:
Kikins:Neznam da li je moguce i poznato resenje: da audio karticu utaknem na nov procesor ili kako vec to ide i
sa nje nove prikljucke sa kojih ce onda raditi zvucnici.


Audio kartica se (kada nije integrisana) "utice" u maticnu plocu, a ne procesor...

Citat:
Kikins:Sad bi drajveri trebalo da su ok.
Nisam siguran kako se stvar zamrsila, ali kaze da i nije lose da audio bude izdvojena????
U svakom slucaju hvala na savetima, nesto sam novo skontao u vezi instalacije drivera.


Audio karta ti je integrisana na toj GigaByte ploci, ne moze da se odvoji jbg...

[ calexx @ 02.07.2013. 09:07 ] @
Za početak nekoliko pitanja. Da li plaćaš to što ti (re)instaliraju Windows? Da li tu spada i kompletna instalacija ili samo ono ... ubace disk, pokrenu instalaciju i onda ti sam nastaviš podešavanja? Ako već postoje instalirani drajveri, zašto bi to opet radio? Da li ti je drugar rekao da je izmestio USB i audio ili si to zaključio pošto ne rade? To što sada ima nekih ispod grafičke može da znači da je samo dodao one koji su inače na ploči pa ih stavio nazad a može da znači i da je ubacio USB karticu ... što može da znači i da USB na ploči ne rade a što opet znači da je počela da završava karijeru.
[ Kikins @ 03.07.2013. 10:49 ] @
Dobio sam Audio board utakao u maticnu,
kad sam zvucnike prikljucio na ovu audio kartu sve je ok.
Drajveri su bili ok, nisam morao nove da skidam, ali dobro...
Inace maticna je navodno ok, samo je dodao sa ploce nove.
Svakako hvala svima na svetima, nesto novo sam skontao.
poz