[ 93 Stefan @ 23.08.2012. 22:49 ] @
Postoji način da za jedan dan podesite po želji svoj unutrašnji sat! Ovo nije reklama ni za kakve pilule ili šta već.
Još pre nekoliko godina je otkriveno da u našem mozgu pored onog klasičnog sata koji reguliše spavanje po svetlosti postoji još jedan sat. Tovljenički sat (ili eng. food clock) može da poništi sve naredbe onog nebitnog sata koji radi na sunce.
Potrebno je samo da 16-18 sati ništa ne jedete (i zato uštedite) i kada uzmete idući obrok, vaš organizam će se podesiti tako da u to vreme bude doručak! Samo ništa ne jedete neko vreme pre spavanja i navijete alarm na ono vreme kad želite da se normalno budite i momentalno po buđenju pojedete neki obrok. I već idući dan se budite u vreme kada ste jeli to nešto.

Ja sam isprobao, i radi! Sad, nisam baš imao takvu satnicu, ali to je to. Pošto je korisno za osetljivost na insulin da se jedan dan preskoči jedenje, to sam i ranije radio, tako da mi nije predstavljalo problem. Ja nisam jeo 32-3 sata (dva spavanja + jedan dan) i ovako sam odmah za 3 i po sata pomerio spavanje. Čak sam se u minut probudio u ono vreme kad sam započeo da jedem sendvič.
[ Shadowed @ 23.08.2012. 23:09 ] @
Pa, ja u toj situaciji ne bih ni morao da "navijem" alarm jer gladan ne bih ni zaspao :)
Ne znam koliko je ovo tacno, nema nikakvih referenci, ali sto se mog iskustva sa budjenjem tice, brzo naviknem da se budim kad treba. Recimo, 2-3 nedelje ustajem za posao u isto vreme i posle se budim par minuta pre alarma. Taj deo nije problem. Problem je sto mi se jos spava :)
[ 3way @ 24.08.2012. 05:06 ] @
Da si indijski guru ne bi se bavio takvim trivijalnostima kao sto je poso.
[ superbaka @ 24.08.2012. 13:45 ] @
Citat:
Shadowed: Pa, ja u toj situaciji ne bih ni morao da "navijem" alarm jer gladan ne bih ni zaspao :)


potpisujem! :)
[ Odin D. @ 24.08.2012. 19:19 ] @
A čemu sve to služi uopšte služi?!
[ 93 Stefan @ 25.08.2012. 13:37 ] @
Citat:
Shadowed:Ne znam koliko je ovo tacno, nema nikakvih referenci

A ma zato sam napisao kako ga zovu englezi, čim se ukuca u google ima gomila sajtova. Evo ga jedan.
Ja sam se uvek stresirao zbog spavanja, pa reko da vam kažem za jednu primenljivu stvar koju je otkrila nauka, a za koju nikad nisam video da se spominje kod nas.
[ bigkandor @ 04.09.2012. 22:43 ] @
Ja isprobao i NE radi!

Mislim, za pomenutu "metodui" sam sada čuo prvi put. Ali inače mi je ritam takav da izmedju "poslednjeg" dnevnog i prvog sledećeg obroka prodje oko 16 časova. Medjutim, ne budim se u "minut" čak ni u isti sat a kamoli nešto drugo. I ostale "benefite" ne primećujem. U čem je caka?
[ Devanagari @ 05.09.2012. 07:24 ] @
Takodje sam probao i ne radi, bar kod mene. Kada putujes na istok i prolazis kroz nekoliko vremenskih zona, spasa ti nema pa nema.