[ dendic @ 28.08.2012. 14:46 ] @
U firmi imam asterisk,tj trixbox,ata telefoni su spojeni preko linksys sipure 3102.Zna li ko osnovnu listu kodova, korisnickih kodova kako cu npr obicni poziv preusmjerit na drugi broj.Mislim da je dovoljno ukucat **zeljeni broj,treba mi jos tih kodova kako da se telefon preusmjeri npr poslije radnog vremena na drugi broj pa da se ujutro iskljuci i vrati na broj centrale.Mogu li uopste ja to uradit preko obicnog telefona ili moram uci u trixbox za kojeg nemam pristup jer je administrator nedostupan.
[ valjan @ 28.08.2012. 16:31 ] @
Kodovi se standardno mogu videti u features.conf fajlu, ako je admin tu nešto menjao teško ćemo ti mi moći dati bilo kakve upotrebljive kodove. Što se tih fazona sa radnim vremenom tiče, to se najčešće kreira kao aplikacija u samom dial-planu, tako da opet zavisi od admina kako je to kreirao. Ako nemaš pristup serveru, i nemaš pristup adminu, onda imaš crnu kutiju pa ti ostaje samo metod pokušaja & grešaka...
[ dendic @ 28.08.2012. 18:46 ] @
Pa daj mi napisi ako znas par osnovnih tih kodova uobicajenih ako mozes?Gdje je taj features.conf, u kojem direktoriju ako je trixbox instaliran sa standardnog iso fajla?
[ valjan @ 29.08.2012. 09:21 ] @
On se standardno nalazi u /etc/asterisk/ folderu, a primer standardnog features.conf možeš videti i na http://www.voip-info.org/wiki/view/Asterisk+config+features.conf i tu možeš videti primere standardnih kodova. U prethodnom odgovoru sam prevideo da si spomenuo da koristite trixbox, neki od standardnih kodova za trixbox su:

Code:

*30 Blacklist a number 
*31 Remove a number from the blacklist 
*32 Blacklist the last caller 
*52 Call Forward No Answer/Unavailable Activate 
*53 Call Forward No Answer/Unavailable Deactivate 
*72 Call Forward All Activate 
*73 Call Forward All Deactivate 
*74 Call Forward All Prompting Deactivate 
*90 Call Forward Busy Activate 
*91 Call Forward Busy Deactivate 
*92 Call Forward Busy Prompting Deactivate 
*70 Call Waiting – Activate 
*71 Call Waiting – Deactivate 
*28 Day/Night Control Toggle 
*78 DND Activate 
*79 DND Deactivate 
*97 My Voicemail 
*98 Dial Voicemail


Ako se tvoj admin nije previše igrao, na gornjem spisku ćeš naći nešto od onog što tebi treba.
[ dendic @ 30.08.2012. 05:53 ] @
Uspjeo sam uci u trixbox u firmi.Vidim na PBX u extenzijama 10 nasih lokala.Sta trebam konkretno i gdje ukucati da lokal 201 u 16 sati ne prebacuje na telefonsku sekretaricu nego da to pomjerim u 22 h da se ukljuci do ujutro u 8 h da se javlja sekretarica?