[ Boyka @ 01.09.2012. 08:31 ] @
Pozdrav svima,

Do sada sam pravio statičke sajtove čisto iz hobija, sada bih ozbiljno da se bavim web dizajnom i web programiranjem pa me zanimaju neke sitnice, recimo da sam napravio jedan dinamički sajt sa registracijom itd. i sada bih hteo da menjam sadržaj tog sajta, kako to funkcioniše?
[ Milos911 @ 01.09.2012. 08:44 ] @
Misli nesto kao cms? Da sam dodajes sadrzaj kroz neki editor na sajtu? Ili nesto drugo? Daj jos detalja o tome sta te zanima....
[ Predrag Supurovic @ 01.09.2012. 08:59 ] @
Citat:
Boyka:
Do sada sam pravio statičke sajtove čisto iz hobija, sada bih ozbiljno da se bavim web dizajnom i web programiranjem pa me zanimaju neke sitnice, recimo da sam napravio jedan dinamički sajt sa registracijom itd. i sada bih hteo da menjam sadržaj tog sajta, kako to funkcioniše?


To baš i nisu sitnice.
[ Boyka @ 01.09.2012. 09:27 ] @
Citat:
Milos911:
Misli nesto kao cms? Da sam dodajes sadrzaj kroz neki editor na sajtu? Ili nesto drugo? Daj jos detalja o tome sta te zanima....


Evo primer blic sajt: http://www.blic.rs/

svaki dan nešto novo izbaci, dakle sadržaj se menja...

Ne znam da li oni koriste cms ili nešto drugo, uglavnom sadržaj menjaju kao statuse na društvenim mrežama..
[ Milos911 @ 01.09.2012. 19:36 ] @
Citat:
Boyka: recimo da sam napravio jedan dinamički sajt sa registracijom itd.
Recimo, kad to napravis samo ce ti se kaz'ti :) Isto kao sto dodas da se novi korisnici upisuju u bazu, tako i dodas da se novi clanci upisuju u bazu. Napravis posebnu stranu kojoj samo administrator moze pristupiti (opet, kad napravis registraciju ovo ces znati), i sa nje upisujes nove clanke, ili menjas stare...
[ Boyka @ 01.09.2012. 21:23 ] @
Pravio sam pre par dana, samo sam imao problema sa localhostom, znači preko baze ok, hvala svima..
[ Mystery @ 14.09.2012. 18:04 ] @
Moraš da znaš da nije ni malo lak posao napraviti CMS.
Dobro ga osmisli i biće ti lakše kasnije.
Kad objaviš na netu daj da pogledamo :)