[ boro62promaja @ 05.09.2012. 18:15 ] @
Treba mi dobar servis koji popravlja hard diskove. Da nebi reklamirali nekog, molim vas da mi informaciju posaljete na PP.
Unaprijed hvala, BP
[ boro62promaja @ 06.09.2012. 06:57 ] @
Ne treba mi spasavanje podataka nego samo klasican popravak, komp ga ne vidi i ne vrti ga (rijec je o WD5000AAKS kapaciteta 500 Gb)
[ mikikg @ 06.09.2012. 09:40 ] @
Da li je mozda taj disk jos u garanciji? WD obicno imaju 3 ili 5 godina garanciju pa probaj da reklamiras/zamenis ...
[ mikikg @ 06.09.2012. 11:47 ] @
Uzgred, malo je teze to servisirati, tacnije, zbog relativno dugackog garantnog roka, pokvareni diskovi idu na reklamaciju tako da je tesko naci ispavnu plocicu za njega tj da je nekome pretekla a servisirati samu plocicu kontrolera od HD je prica za sebe osim ako nije nesto banalno tipa razletovani konektor za napajanje ili slicno.
[ bogdan.kecman @ 06.09.2012. 12:33 ] @
Citat:
boro62promaja:
Ne treba mi spasavanje podataka nego samo klasican popravak, komp ga ne vidi i ne vrti ga (rijec je o WD5000AAKS kapaciteta 500 Gb)


To ne radi niko, svi rade spasavanje podataka, "popravka" kosta minimalno kao da kupis novi disk a obicno dosta vise, dakle ako nije do podataka i ako je crko, kantiras i kupis drugi, eventualno mu iscupas diskove da napravis sat i motor da napravis enkoder
[ DSL @ 06.09.2012. 13:21 ] @
Sve, sve... ali kad ja onomad popravih HDD covjeku kome su podaci bili bitniji od zene i dece...

Slucajno mi ispao na pod i valjda se odglavili aktuatori za glave, stvar proradila i covek skinuo podatke a hdd se srecno vrteo jos godinama...
Posle sam pokusao svaki hdd koji ne radi tako da popravim ali nesto ne ide...

Ovde, ako ne ide i ne vrti, treba videti onaj fuse da li je roknuo.. to je otprilike sve sto mozes da uradis...