[ Swarovskimania @ 07.09.2012. 15:20 ] @
U mojoj firmi razmatramo upgrade nasih racunara na Widnwos 7 professional i zelimo da kupimo Windows. Al kolega i ja smo upali u pricu oko legalnosti softwarea koji je kupljen online.

U temi http://www.elitesecurity.org/t...ske-inspekcije-legalan-Windows sam procitao da oni traze neke odredjene nalepnice.

Sta ako sam ja kupio software na Micorosfotovom sajtu i instalirao ga na nase racunare? Jel onda da sacuvam emailove - racune ili kako?
[ S A J A @ 08.09.2012. 06:51 ] @
Kad ti kupiš neki sofver online, to se računa kao uvoz. Na uvoz si dužan da platiš pdv i carinu. Ako ti samo platiš Microsoftu i uzmeš softver a to ne prijaviš carini, ti si u prekršaju taman isto koliko i neko ko prošvercuje robu preko granice. Naravno, to se dakle teže otkriva pa ljudi često posežu za takvim rešenjima. Nije problem tako da platiš total commander ili neki antivirus ali da uzmeš nekoliko windowsa, to je već ozbiljnija cifra. Dakle, prema Microsoftu si legalan ali si opet u prekršaju. A posle se ljudi pitaju što je softver kod domaćih prodavaca toliko skuplji u odnosu na online, paaa, sve je jeftino ako odlučiš da neplaćaš porez i carinu.