[ depeche @ 09.09.2012. 15:49 ] @
Pozdrav.Iz situacije u kakvoj sam,najverovatnije se prebacujem sada,u trecoj godini iz elektrotehnicke skole u ekonomsko-trgovinsku skolu,pa me zanima kako se to polaze razlika predmeta.Moracu da polazem predmete iz prve dve godine iz ekonomske skole,pa me zanima kako se to odvija,do kada imam vremena da polozim tu razliku prve i druge godine,da li se polaze iz delova ili jedan ispit jedan ceo predmet itd...

Trenutno sam smer elektrotehnicar racunara,i na osnovu programa koji sam gledao razlika je sledeca (po smeru):

Komercijalista: 1 godina - Uvod u ekonomiju,Osnovi prava,Kancelarijsko poslovanje,Osnovi racunovodstva; 2 godina - Trgovinsko poslovanje,Pravo u trgovini,Racunovodstvo u trgovini,Poslovna komunikacija,Organizacija nabavke i prodaje.

Sluzbenik Osiguranja - 1 godina - Uvod u ekonomiju,Osnovi prava,Kancelarijsko poslovanje,Osnovi racunovodstva; 2 godina - Pravo u osiguranju,Komunikacija u prodaji,Racunovodstvo u osiguranju,Osiguranje.

Ekonomski tehnicar: 1 godina- Osnovi ekonomije,Poslovna ekonomija,Savremena poslovna korespodencija,Racunovodstvo. 2 godina - Osnovi ekonomije,poslovna ekonomija,Savremena poslovna korespodencija,Racunovodstvo,Komercijalno poznavanje robe.

Ako neko ima bilo kakav savet,informaciju ili uvid u neke predmete od ova 3 gore navedena smera kao i koji bih najpre polozio neka to podeli sa mnom...Hvala unapred
[ gigamg1 @ 09.09.2012. 18:21 ] @
Koliko se sećam. Polaže se jednim ispitom ceo predmet tj. jedan ispit-jedna godina određenog predmeta.