[ sannyy @ 14.09.2012. 15:05 ] @
pozz... konektujem se ali ne mogu na internet. molim vas da mi pomognete da koristim wireless sa telefona.
[ JankoNIS @ 14.09.2012. 18:56 ] @
Nauci da postavljas pitanja.

Koja su ti podesavanja za mrezu?
Da li se konektujes na wifi ili ides preko provajdera?
Koja ti je mreza (operater)?
Kako znas da se konektujes, a nema podataka?
[ sannyy @ 14.09.2012. 19:11 ] @
kad naucim postavljati pitanja, mislim da cu tad znati i odgovore


wi-fi, adsl, znam da sam konektovana zato sto mi pise connected, a koliko ja znam engleski... to bi znacilo konektovano

bila bih vam veoma zahvalna kad biste pomogli da rijesim ovaj svoj problem.
[ JankoNIS @ 14.09.2012. 23:21 ] @
Ako si konektovana na svoj ruter, proveri u podesavanjima da li je ukljucena opcija pristupa paswordom ili je slobodan pristup svim uredjajima koji vide ruter. Za ovo moras pristupiti ruteru preko browsera putem adrese 192.168.1.1
Potrazi opciju za Wireless, pa u tom delu ima podesavanja zastite mreze (security). Ako zelis da dozvolis svima pristup, onda treba da bude stiklirana opcija "disabled".
Napisi koji model rutera koristis, i sta ti je oznaceno u ovim opcijama, pa da vidimo dalje gde je problem.
[ sannyy @ 15.09.2012. 08:57 ] @
neko kinesko cudo ZTE, i isla sam na kongiguraciju modema, i nesto k'o fol podesavala, stavila sam VPI/VCI na 0/38, ISP na PPPoA/PPPoE, konekciju sam stavila na Allways on, i opciju Default route na Yes. odem na wireless i nema te opcije "disabled". iako sve fino pise na engleskom, ja u to gledam k'o da je na kineskom :(
i dalje mi na telefonu pise da sam konektovana, ali se jos uvijek pokazuje mali "katanac" kod te mreze.
[ calexx @ 15.09.2012. 09:18 ] @
Ako si nešto k'o fol podešavala, onda ćeš da imaš k'o fol i konekciju. ;) Da li taj ruter uopšte funkcioniše, da li neki komp ili bilo šta ima konekciju? Zašto si stavila VPI/VCI na 0/38? Da li ti je provajder dao neko uputstvo za podešavanje pa si prema tome postavila vrednosti?
To što piše da si konektovana ... možda i jesi na ruter ali možda ruter nije konektovan. Koji je tačno model rutera?
[ sannyy @ 15.09.2012. 09:27 ] @
podesavanja sam radila onako kako mi je neko rekao, zar ne primjecujete da se ja ne razumijem u ovo. imam konekciju na laptopu.
[ sannyy @ 17.09.2012. 17:07 ] @
nema rjesenja mom problemu??? dajte ljudi, pomagajte
[ JankoNIS @ 17.09.2012. 17:53 ] @
Sannyy, neces dobiti resenje dok nam ne napises kojom opremom raspolazes. Zar mislis da smo vidoviti pa da znamo tvoju konfiguraciju? Ako se ne razumes dovoljno, nadji nekog iskusnog po pitanju racunara, pa da nam on pomogne da ti pomognemo. Opisi u stilu "neko kinesko cudo ZTE" nimalo nisu od pomoci. U tom slucaju stvarno ti je potrebno cudo da sve to proradi kako treba.
[ sannyy @ 17.09.2012. 18:26 ] @
modem ZTE ZXV10 W300... na internetu sam nasla konfiguraciju rutera tog modema, ali mi nije pomoglo. pratila sam sve upute, ali opet nista.
[ JankoNIS @ 17.09.2012. 19:19 ] @
Sada, molim te, prepisi ovde konfiguraciju za wifi, onako kako je trenutno podesen modem. Hvala. Takodje, proveri podesavanja na mobilnom telefonu. Idi na wifi settings, , meni taster, advanced, proveri da je stavka "Use static IP" decekirana, a sve ostale ispod nje sive tj. nedostupne.
Kada ti je mobilni povezan na ruter, da li u polju "IP address" (na mobilnom) dobijas neku adresu? Ako je tako, napisi koju ti adresu pokazuje mobilni (192.168... itd).
[ sannyy @ 17.09.2012. 19:34 ] @
Janko, prije svega da vam se zahvalim na strpljenju sa mnom.
e ovako... postavke na mobitelu... sve je onako kako sve napisali, pokazuje IP adresu 192.168.1.6
ove postavke na modemu bih vam najradije uslikala i poslala, a ne znam kako se slika salje ovdje :/
[ JankoNIS @ 17.09.2012. 19:42 ] @
To bi jos bilo najbolje, ali moci cemo i bez slike.
Koliko racunara koristi uslugu tog rutera? Cini mi se samo laptop. Ako ti mreza nije zasticena lozinkom za pristup, moglo bi da se pokusa sa resetom rutera. Tada ce biti sigurno da su mu podesavanja vracena na fabricka. U tom slucaju, mobitel ce imati pristup internetu, kao i laptop. Jedino je jos potrebno posle toga podesiti lozinku za pristup preko wifi-ja, i to samo ako zelis da ti mreza bude zasticena od onih koji vole da koriste tudji internet.
Javi kakva je situacija kod tebe.

Kako se postavlja slika uz poruku: http://www.elitemadzone.org/faq/
[ sannyy @ 17.09.2012. 19:54 ] @
da, samo laptop. znate, na telefonu da bih se konektovala moram ukucati lozinku zxv10 w300, znaci li to da je mreza zasticena?
kod modema sam jednom pokusala onu opciju SysRestart, je li to resetovanje na koje vi mislite
[ JankoNIS @ 18.09.2012. 08:06 ] @
Iz korisnickog uputstva za ovaj ruter, vidim da se mrezi pristupa preko SSID koji ona emituje, a password za pristup je WPA security key koji je napisan na nalepnici na donjoj strani rutera. Pokusaj da se konektujes mobitelom, ali kao password upisi to sto pise na nalepnici. Mislim da lozinka koju trenutno koristis nije odgovarajuca.

SysRestart nije fabricki reset vec samo ponovni restart rutera posle promena parametara.
[ sannyy @ 18.09.2012. 19:42 ] @
na naljepnici ispod mi pise zxv10 w300, ista ona lozinka koju sam ukucavala prije. prije nego sto se konektujem na telefonu mi pise da je mreza zasticena s WPA/WPA2 PSK. i konektujem se i opet ne mogu na internet... ma modemu mi svijetli crveno kod kruzica internet, ima li to kakve veze. da nije to problem?
[ aaidaa @ 15.09.2014. 10:07 ] @
Da li ste uspjeli rijesiti ovaj problem?
Ja ima isti, pa bih bila zahvala ako biste podijeli vase iskustvo

Naime, imam zte v10w300 wireless ruter preko kojeg na laptopu korisim adsl internet i to funkcionise dobro, dok ne probam da se nakacim na mrezu preko moba ( samsung galaxy s 7582, os android).
Ja se uspijem konektovati na svoju kucnu zte mrezu i na telefonu pise spojeno, prikazuje i znak za wi-fi signal ali ne mogu otvoriti nijednu web stranicu. Misljenje, savjet?

Hvala