[ mm_markovic @ 20.09.2012. 17:45 ] @
Imam HD od 40 GB Fujitsu oznake MHT2040AT PL, za laptop HP model NC 6000. Normalno sam instalirao Windows XP, drajvere i programe, koristio internet i utoku rada je racunar blokirao te sam moro da ga gasim na silu. Nakon toga svako podizanje Windows-a je bilo sporo, pa sam odlucio da ga reinstaliram. Medutim, kod reinstalacije (koja takodje tece sporo) program javlja da ne moze da formatira (NTFS quick) disk je je C particija ostecena.

Pokrenuo sam HDD RFegenerator iz DOS-a koji je pronasao bad sektore ali je oko 150 MB radio sat i po a trebalo mu je jos 10 sati da sve zavrsi. a mozda i vise.

Da li postoji neki program koji to moze brze da odradi (iz Dos-a ili butabilan) ili postoji neko drugo resenje? Mozda je uzrok svemu neki virus?

Hvala unapred
[ Binary Mind @ 20.09.2012. 19:03 ] @
Nije virus vec su se pojavili bad sektori. Pusti HDD regenerator da uradi svoje.
[ kristi1 @ 20.09.2012. 20:04 ] @
HDD Regenerator ce samo da mapira odnosno izoluje bad sektore koji ce da nastave da se sire.
U celoj prici su ti najbitniji podaci na HDD, sto znaci da na samu naznaku da nesto nije u redu sa HDD, spasavas podatke, odnosno kupujes novi HDD. Zato i postoji S.M.A.R.T da te upozori na najmanji problem sa HDD-om.
[ mm_markovic @ 21.09.2012. 15:29 ] @
Podaci mi nisu bitni i nema ih, cilj mi je da instaliram Windows i programe. Samo sad imam dva razlicita misljenja pa ne znam sta da radim. Regenerator trazi da radi oko 10 sati a nisam siguran da je to dobro za laptop (zbog grejanja hladjenja i sl.)?

Da ga pustam ili ne?
[ espresso @ 21.09.2012. 16:43 ] @
Pusti ga, naravno. Meni je dosta puta pomogao sa razlicitim diskovima. Treba mu vise vremena jer skenira sektor po sektor.
[ mm_markovic @ 26.09.2012. 15:11 ] @
Pustio sam HDD Regenerator juce u 14.30 do danas (24 sata kasnije) je od 40GB pregledao 12GB (oko 34% od 37GB), ima preko 4300 Bad sektora, koje je reparirao. Ovim tempom ce verovatno raditi jos barem 36 sati. Da li je to problem za laptop obzirom da je nedavno popravljen?
[ espresso @ 29.09.2012. 12:00 ] @
Ako ima toliko loših sektora, to mu je kraj. Čak i ako ih je "popravio", vratiće se sigurno. Zameni taj disk.