[ WoWusrcu @ 21.09.2012. 19:30 ] @
Ovako, posedujem gore navedeni hard disk koji je u mom racunaru na "slave" modu. Naime, stalno cujem visokofrekventno zujanje sto me jako iritira. Zujanje je tako da nakon 2 3 sata provedenih za racunarom ostavlja zvuk u usima tako da ga cujem gde god da idem , verovali ili ne :)
Zanima me u cemu bi mogao biti problem, metode koje sam proverio ali neuspesno : podesavanje AAM na hardu, usravljivanje mrdanje pritiskanje( nebi li izgubio zujanje) proveravanje napajanja takodje, znaci hard je u pitanju. Molio bi da izuzmete komentare tipa "backupuj fajlove i menjaj hard ako imas garanciju" i tako te stvari , jer je hard malko stariji a i dobio sam ga u kompenzaciji tako da nemam garanciju. I jos jedna stvar, imam takodje wdc 80gb koji je pun losih sektora, ali mu je elektronika radila uvek i sad radi , a i nikad nije zujao, pa me zanima da li bi mogao da zamenim neke delove iz njega i ubacim u ovaj od 60 ne bi li resio problem ? Hvala unapred na odgovorima !
[ ranikolahdd @ 22.09.2012. 16:12 ] @
Proslo je jedno 10 godina od kad je napravljen taj disk. Zuji mu lezaj....dobro je i to da radi...
[ miki069 @ 23.09.2012. 20:04 ] @
Trese se konstrukcija kućišta i ona zuji.
Stavi neku knjigu od najmanje 800 strana (ili 4 po 200) na gornju stranicu kućišta i zujanje će prestati.

[ ranikolahdd @ 26.09.2012. 13:02 ] @
zuji mu lezaj, 101%