[ agasoft @ 22.09.2012. 20:29 ] @
Gledam top teme od pre osam godina, kako je sve bilo skupo.
Danas je u moru internet prodavnica i prodavnica uopšte moguće kupiti stotinu modela ovih telefona.
Moj zahtev je malo specifičan.
Uvodim fiksni u novom stanu, pa mi treba preporuka za bežični telefon.
Pokušaću da objasnim šta mi je potrebno:
Pošto sam ja potpuno slep, boje telefona, displeja, kao i veličina displeja mi nije bitna.
Ništa vizualno nema efekta.
:)
Telefon treba da ima normalne tastere, ništa na dodir i te varijante ako takvo nešto postoji u fiksnoj telefoniji.
Zvuk u slušalici treba da bjude normalan, bez šuštanja, krcanja, solidno glasan sa malo onog čuvenog telefonskog basa.
:)
Nadam se da znate šta hoću da kažem, svi koji i dalje koristite fiksni znate kakav kvalitet tona očekujem.
Poželjno je da ima bar 3 polifone melodije zvona.
Može da ima spikerfon a i ne mora.
Standby vreme preko 150 H po zvaničnim specifikacijama a razgovori bar 13H...
Čitao sam specifikacije raznih Gigaset telefona, ali nažalost nijedan još uvek nisam uzeo u ruke. Jedan model, možda iz srednje klase A220 mi se dopao zbog spikerfona, ali me bune nekakve tačke osetljive na dodir.
Ako neko zna o čemu se radi ili poseduje ovaj model, molio bih da mi objasni. Jer ako se tasteri pritiskaju na dodir, nežno i bez mehaničkog osećaja meni je to potpuno beskorisno.
Slušam i neke druge vaše konstruktivne predloge i iskustva...
Hvala unapred.
[ zzmakii @ 14.12.2012. 10:25 ] @
Molim za savjet.
Tražim fiksni bežični telefon koji ima ekran sa vrlo velikim slovima, recimo da mogu sa razdaljine 2-3 metra bez naprezanja pročitati tko me zove
(ne broj, nego alfanumeričku oznaku koju sam dodijelio tom broju, napr. POSAO ).