[ pedja83 @ 24.09.2012. 20:09 ] @
Zdravo,

Zanima me, ukoliko neko zna, na koji način se pravi fb multiplayer igrica?
Konkretno me interesuje kako je napravljena slagalica, ukoliko neko ima informaciju?
[ deepwhite @ 30.09.2012. 14:04 ] @
Napravi se dokument koji objašnja sve segmente igre, zatim dizajneri i programeri dogovore kako je najbolje to napraviti i na kraju sednu i naprave.
To bi bilo ukratko.
[ pedja83 @ 30.09.2012. 21:39 ] @
Citat:
deepwhite: Napravi se dokument koji objašnja sve segmente igre, zatim dizajneri i programeri dogovore kako je najbolje to napraviti i na kraju sednu i naprave.
To bi bilo ukratko.

Da li taj dokument mora da bude u digitalnom formatu i da li programeri moraju da sede dok rade?
Šalim se naravno.

Nego, ne mogu da razumem tvoj odgovor, da li nisi razumeo moje pitanje, ne znaš odgovor ili si u fazonu ako to ne znaš onda daj nekom ko zna, mani se toga?

Postoje razne platforme za flash multiplayer igrice (SmartFoxServer, Player.io... ), postoji mogućnost samostalnog pravljenja socket servera, Ajax Long Polling... mene zanima na koji način je to uradilo Slagalica tim?

Hvala.
[ deepwhite @ 14.10.2012. 19:31 ] @
Daj link prema toj slagalici, ne znam koja je to igra.

Našao sam ovo:
https://apps.facebook.com/slag...YdQWusACgmLGOefbjj-HVpVctA#_=_

Molim te potvrdi da li je to to.
[ pedja83 @ 15.10.2012. 16:34 ] @
Jeste, to je ta.
[ deepwhite @ 02.11.2012. 18:39 ] @
Izvini ali nisam često na ovom forumu.
Ova tvoja igra je napravljena u flešu i koristi varijable koje dobija iz facebook baze da bi mogla da ubacuje tvoje prijatelje u igru i da prikazuje tvoje rezultate na njihovim stranicama.
Nije nikakva platforma nego najobičniji fleš. E sad ako te interesuje kako se to radi - to je drugo pitanje, a ovo jedan od jednostavnijih projekata jer nema napredne logike.