[ djole 92 @ 27.09.2012. 03:04 ] @
e ovako
da pocnem :)
otvaram temu o mom buducem biznisu
imam 20 godina
iz Beograda sam
skupio sam oko 8 hiljada evra a dalo bi se nategnuti i do 10 hiljada
moj otac se bavi vec 15 godina gradjevinskim poslovima
ja isto takodje zadnjih par godina tako da s eobojica razumemo u sve gradjvinske alate i sve propratne stvari
imam u planu da otvorim prodavnicu boja za krecenje,lakova,farba,silikona
raznog gradjevinskog alata za molere keramicare parketare...
znaci sve za majstore
u prodavnicu bih ubacio i srafovsku robu
eksere matice srafove i ostale sitnice I JOS DOSTA TOGA DA NE NABRAJAM
pa sve do merdevina lopata itd itd
e sad sta je problem
ja raspolazem sa "samo" 8 hiljada evra
znam sad da ce svi skociti i govoriti a to je malo stim mozes samo ovo sa tim mozes samo ono-ali polako
planiram da iznajmim neki lokal izmedju 30-40 kvm u beogradu
sa 8 hiljada ne mogu da uzmem dosta robe da bih napunio lokal te velicine
s obzirom da moram i da napravim one metalne stalaze na kojima stoje artilkli
odmah imam manje para
planiram da trazim od veleprodaja da mi daju robu na odlozeno placanje
tj kada prodam
na ovu ideju sam dosao s obzirom da se bavim gradjevinom i svakodnevno posecujem ovakve lokale i kupujem razne sitnice
i primetio sam da u tim prodavnicama uvek ima nekoga i uvek neko nesto trazi i kupuje
e sad znam da ce se naci neko pametan i da ce reci kako tu mora da se radi i da moras rano da ustajes(sto meni nije problem)
ja sam spreman da radim i po 12 14 sati
eto to bi bilo to
prihvatam sve vase savete sugestije i ostale
pomozite mi ako mozete
recite mi dali je ovo pametno i koliko
cega treba da se cuvam
podelite samnom vase iskustvo
Ili nekoga koga znate
ako neko misli da je ovo losa ideja neka kaze ili moze da mi predlozi neku svoju
ja cu vama pomoci ako mogu
evo zvanicno otvaramo ovu temu i diskusiju
hvala!

[Ovu poruku je menjao djole 92 dana 27.09.2012. u 04:31 GMT+1]
[ deki77 @ 27.09.2012. 08:04 ] @
Sam si do nekle odgovorio na svoje(konfuzno pitanje)...
A mi ovde na forumu treba da sluzimo kao neki analiticari u pogledu ulaganja ili buduceg biznisa.Ok mlad si covek pa da se i oprosti..Ajd i ja da ne smaram...stvarno je to neozbiljna suma da bi ti pocinjao tako nesto..

Kada pocinjes sa maloprodajom par stvari moraju da se znaju.
-koliko je mesecna renta tog lokala koji planiras da zakupis.Tebi kao maloprodaji odgovara neko mesto koje je lako uocljivo.Do ulice,sa parkingom(utovar istovar...etc) Da kazemo na primer(a ti nisi naveo) cca 500e/m. To ti je oko 6000e/god.
-rezije:struja,grejanje,gps terminal,internet..itd. oko 100e/m 1200e/god
-Koliko placas porez soc,penz,knjigovodja.... oko 100e/m 1200e/god
-opremanje lokal: police,pult,(mozda alarm,video nadzor)...etc...tesko proceniti


E to su samo par stvari na koje si ti u startu morao da racunac da ces puci oko 10000e.Za taj lokal povrsine 30-40m2.
Ostalo je nabavka robe koju je tesko izracunati i glupo pricati o tome jer ti za to novca nemas.Potrosio si na ovo navedeno! U startu.
A robu na odlozeno i lepe oci zaboravi.Jer isto tako ce i tebi doci "majstori" da uzimaju na odlozeno...
Da radis i 24h nema svrhe sam.Moras imati vremena za nabavku robe,placanje,banku.Mozda prevoz robe do kupca i sl.Znaci moras zaposliti jos jednu osobu da radi.I eto ti troska na sve ono navedeno...



[ djole 92 @ 27.09.2012. 15:11 ] @
a u kom si ti privatnom biznisu
pa znas sve to
jesi li u trgovini,proizvodnji nekoj...?
reci mi cim se bavis
i da zaboravim nisam naglasio da bi ja i otac radili u toj prodavnici tako da radnici nisu potrebni
a i sto se tice nabavke na odlozeno,to je vec sredjeno
danas ce ti svi dati na odlozeno
ta roba nije kvarljiva koa recimo kilo bureka
pa da se ne moze vratiti
primetio sam na svakoj ovako slicnoj temi o pokretanju biznisa
uvek se nadje neki biser
Koji odmah govori to ne moze to je ovo to je ono
ajmo
pomoc
[ djole 92 @ 27.09.2012. 18:53 ] @
ajde ljudi pomagajte
nije valjda da niko nista ne zna
pokrenimo malo temu
nisam ja jedini kome treba pomoc
dosta ljudi zeli da se bavi nekim poslom slicnim ovim
ajmo ajmo
POMOC POMOC
[ JankoNIS @ 27.09.2012. 18:57 ] @
Pa ne treba ti pomoc. Vecinu stvari si resio samo jos da pocnes sa realizacijom. U pocetku ce ici slabije dok se ne procuje a onda sve bolje. Zelim ti da uspes u svom naumu.
[ deki77 @ 27.09.2012. 21:01 ] @
Citat:
djole 92: a u kom si ti privatnom biznisu
pa znas sve to
jesi li u trgovini,proizvodnji nekoj...?
reci mi cim se bavis
i da zaboravim nisam naglasio da bi ja i otac radili u toj prodavnici tako da radnici nisu potrebni
a i sto se tice nabavke na odlozeno,to je vec sredjeno
danas ce ti svi dati na odlozeno
ta roba nije kvarljiva koa recimo kilo bureka
pa da se ne moze vratiti
primetio sam na svakoj ovako slicnoj temi o pokretanju biznisa
uvek se nadje neki biser

Koji odmah govori to ne moze to je ovo to je ono
ajmo
pomoc :)


U pravu si za bisere, sve ih je vise...
Ok sredio si za odlozeno od veleprodaja.Jos samo u poreskoj da sredis na odlozeno,za kiriju i rezije i na konju si.
Ja ti lepo napisah sta te ocekuje ali..ti kao da ne citas..
[ djole 92 @ 27.09.2012. 22:40 ] @
meni izgleda da si ti neki veliki filozof
[ djole 92 @ 28.09.2012. 00:33 ] @
nama srbima i ne ide biznis i neda nam se da pocnemo
zato sto i imamo takvo misljenje kao ti
da sve nesto ne moze to ne ide to ce biti ovako to ce b iti onako
pre nego sto pocnemo mi vec odustajemo
e to je problem sa nama
ja racunam kad udjem u taj posao (mogu i par hiljada da pozajmim da bih imao manji rizik)
ali racunam da ce opet kad pocnem tu biti nesto para
da mogu da platim lokal i ostale dadzibne
i znam da cu mozda prvih godinu dana da radim bez profita ili sa minimum zarade
ali to je sve posao
svi su tako poceli
ali mi srbi smo takvi da ocekujemo da cim otvorimo privatni posao odmah moramo da zaradjujemo hiljade evra
da se obogatimo
odmah sedamo u bmw
niko ne zna da mi kaze
sta?kako?
da mi kaze kako da povecam prodaju
kako da ljudi cuju za mene
kako da se dobro izreklamiram a da to ne kosta na pocetku
kako da postupam sa musterijama
a vi odmah napadate kako ce to propasti a nisam ni poceo
i nemojte mi te reci nece ne moze neseser
savet savet i savet mi treba
[ dalibord5 @ 28.09.2012. 08:31 ] @
Uf, Djole92...u pravu si da ces u svakom poslu naci gomilu onih koji ce kociti tvoje namere i nalaziti mane u svakom poslu.
Reci cu ti da je deki77 takodje u pravu.

Imas jako malo godina,pohvalno je sto u tebi ima preduzetnickog duha, ali potrebno je i malo vremena u tom poduhvatu da steknes potrebna iskustva.

Sto se price o odlozenom placanju tice, u pocetku ce ti mnogi to ponuditi, ali kasnije krenu problemi.
Nije sve tako slatko.
Drugo, i sam sam usao posao sa jednom takvom pricom, o odlozenom placanju, gde bih robu platio tek kad je prodam.
Robija!

Onaj ko ti to ucini,napravio ti je medvedju uslugu!!!

Sve sto prodas odlazice na vracanje starog duga,a moraces necim da punis rafove...moras imati novac i za novu robu.

Jako je tesko izaci iz tog kruga.


Voleo bih da dobro i detaljno razmislis o svkao svom koraku, proracunas sto je moguce vise detalja ai opcija.
A umesto foruma, obidjes nekoliko radnji slicne delatnosti i upitas za savete.
Neverovatno je,ali suprotno uvrezenim misljenjima, mnogi ce ti rado pomoci.

Svaki preduzetnik, rado zeli da pomogne kolege, jer jedino preduzetnici znaju da ce nam svima biti dobro ,tek kada nam svima bude dobro.

Naicices na gomilu problema na svom putu, ali definicija preduzetnika i jeste da to mora biti preduzetan covek, spreman da nadvlada sve probleme.

Ali,da ih savlada na mudar i koristan nacin.


Pozdrav i svako dobro!

[ dragancesu @ 28.09.2012. 15:12 ] @
U danasnje vreme trgovina nije bas zlatna koka sto se tice zarade. Sa ovako malo para bi bilo bolje trafika, ali ako vec poznajes ove proizvode onda cu ti reci sta sam cuo od nekog ko je imao slicnu radnju.

Najvise posla su imali subotom popodne kad su majstori slobodni pa krecu po kucama i uvek zafali neka sitnica.

Ako vec imas materijal i znanje onda se lako dodaju i usluge.

I sto ti neko napisao u vezi finansija, ne pravi se uzalud biznis plan. Stavi na papir ulaganja (toskove) i ocekivani prihod za neki period, najmanje godinu dana, mada bi trebalo razmisljati do pet godina. Ako ti se na papiru isplati, razradjuj dalje. Posavetuj se sa predzuetnicima, ali i sa knjigovodjom.



[ djole 92 @ 28.09.2012. 19:47 ] @
e hvala vam puno na odgovorima
tako volim kad me neko pomogne i da savet
hvala vam jos jednom
pisite i dalje
tema je otvorena
[ nesasone @ 15.12.2012. 18:03 ] @
Kako ide biznis? :)
[ vodolija77 @ 30.12.2012. 15:14 ] @
[]Da li si otvorio farbaru?Ja imam slicnu ideju pa me zanima kako napredujes?Pozdrav!
[ S A J A @ 31.12.2012. 07:23 ] @
Ovde dosta ljudi traži neke savete za posao i dobija razne savete i neki od njih su zaista kvalitetni ali nisam video da se neko posle javio da ispriča kako mu ide i podeli svoja iskustva. Većina se foruma seti samo kad im nešto treba, čim dobiju odgovor onda nestaju.
[ dalibord5 @ 03.01.2013. 08:55 ] @
Sajo, to je zato sto vecina ima ideje,napravi par koraka, ali malo ko zaista i sprovede ideju do kraja.
Savete koje ti dajes smatram uvek korisnim i tacnim, i meni si dao par dobrih i kvalitetnih saveta i na tome ovom prilikom zahvaljujem.

Primetices da ovde ima i mnogo onih koji bi neki instant savet za brzo i lako bogacenje.

Tako da, ipak, dosta tvojih saveta, prvenstveno knjigovodstvenih, budu pucanj u prazno.

Nadam se da zato neces prestati dapomazes onima kojima je pomoc zaista potrebna.

POzdrav!
[ S A J A @ 04.01.2013. 10:18 ] @
Nije bitno da li je sproveo ideju do kraja ili nije, neka napiše utiske toga što je radio i uradio. Ako nije uspeo, neka napiše šta je pošlo naopako. Jes da on nema nikakve koristi od toga ali to može da bude korisno za ostale, sledeći put će on pročitati uskustva drugih i tako u krug.
[ Marija1306 @ 05.10.2018. 01:42 ] @
Zdravo,
Imam nekih 6000eura kod sebe i otvoricu farbaru. S obzirom da se zalite da niko dalje ne pise, evo krenucemo postupno sa mnom...
Sada sam na koraku trazenja lokala
-lokale sam nasla po jako pristupacnim cenama(nisu sjajme lokacije, ali za sjajne nemam ni novca).
-nasla sam dobavljaca s kojim cu najvise saradjivati i za opremanje lokala je zatrazeno 300.000 ako odmah platim, naravno dobijam veci rabat...
Znaci, stali smo kod momenta... Lokal-sledeci korak
Kada ga budem nasla, javicu vam utiske...
Po vama je ova moja suma nedovoljna, ali sam ja misljenja da itekako dobra ideja ne mora da se plati skupo.