[ GMarco24 @ 30.09.2012. 11:25 ] @
Zdravo svima,

Potrebna mi je mala pomoc. Kupio sam racunar koji je stigao pouzecem.
Racunar radi, monitor radi - provereno.
Maticna ploca: AM3+, PCIe/DDR3/SATA2/GLAN/7.1
Graficka: AMD Radeon 7770 1GB/DDR5/DVI/HDMI/DP/128bit
Monitor: Samsung 23'' S23B300N

Ova graficka kartica ima ulaz DVI, a dobio sam kabl D-SUB koji odgovara monitoru.
D-SUB ulaz se na kucistu nalazi negde malo iznad, mislim da je to na maticnoj, a ne mogu da otvorim kuciste
jer ima (po meni idiotsku) garantnu nalepnicu. Medjutim, kad ga ovde ukljucim monitor ne reaguje.
Da li bi to trebalo da radi ili moram da nadjem odgovarajuci kabl/adapter?
[ Miroslav Cvejić @ 30.09.2012. 11:38 ] @
Grafička ima dvi izlaz (ne ulaz). A D-sub iznad je izlaz od integrisane kartice.

Tebi treba dvi->d-sub adapter koji se isporučuje uz grafičke karte. Proveri da li je stigao uz računar (da nije na dnu kutije ili tako nešto). Ako nije, traži od prodavca da ti dostavi, jer si ga svakako platio.
[ GMarco24 @ 30.09.2012. 16:45 ] @
DVI izlaz, tako je.

Nisam bio siguran da li je ovo na maticnoj od integrisane graficke ili nesto drugo - znaci integrisana, ok. Bas sam gledao sta proizvodjac dostavlja uz graficku i da, dostavlja pomenuti adapter. To sto rade je vrh bezobrazluka. Sutra ce da ga prodaju za nekoliko evra verovatno.

E sad, ako moze jos jedno pitanje kad vec pricamo o ovome. Negde sam cuo/procitao da je kvalitetnija slika ako i monitor ima DVI prikljucak. Posto sam mogao i takav da nabavim, da li je to tacno ili ne?
[ Miroslav Cvejić @ 02.10.2012. 09:11 ] @
U većini slučajeva ljudi ne provale razliku. Kada je razlika vidljiva obično je do lošeg VGA kabla pa je slika mutnjikava ili su vidljive "smetnje". Kod DVI je sve to sređeno, nema nikakvih "senki" i ne mora da se podešava slika pri promeni rezolucije.