[ d.veljko83 @ 01.10.2012. 21:12 ] @
Pozdrav svima,

Kao sto se iz naslova vidi, dilema oko ovih modela pa se nadam da ce mi to neko ovde pojasniti. NE treba mi za nista posebno, voleo bi da krenem sa ovim i da naucim nesto o fotografiji. Procitao sam recenzije i testove ovde na forumu i na pcfoto.biz, vidim neke razlike u finesama koje meni nisu dovoljno velike. Recimo mogucnost okretanja displeja mi nista ne znaci i sitnice tog tipa. Nikon sam odbacio zbog cini mi se malo vise cene u odnosu na Canon.
Trebalo bi da svi ovi modeli imaju mogucnost video zapisa i ta opcija bi generalno trebalo da bude prisutna.

Mada citam ovaj podforum tek par dana, nisam naisao da iko komentarise mogucnost kupovine polovnog uredjaja. Ima puno radnji koje imaju takve ponude sa komplet opremom i garancijom, jeli to dobra ideja ili se toga treba kloniti?
Nemam nista ni protiv kit objektiva.

Predpostavljam da ko je imao neke od ovih modela moze mnogo lakse i svarljivije napisati razliku medju njima i dati preporuku.
I jos jedno pitanje a tice se memorijske kartice, nisam naisao na podatak o podrzanom max kapacitetu, pominje se na testovima max broj fotografija na 4 ili 8Gb i tu se prica zavsava.
Hvala unapred.




[ d.veljko83 @ 02.10.2012. 17:20 ] @
Bas niko...?
[ Nebojsa Milanovic @ 02.10.2012. 17:23 ] @
Ovi aparati su poprilično prežvakani na ovom forumu, pa se verovatno zato niko ne javlja.

Moj predlog je da uzmeš Canon 550 D i bilo koju noviju karticu, time ćeš dobiti najbolji odnos kvalitet-cena kod aparata ove klase.
[ d.veljko83 @ 03.10.2012. 10:19 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Ovi aparati su poprilično prežvakani na ovom forumu, pa se verovatno zato niko ne javlja.

Moj predlog je da uzmeš Canon 550 D i bilo koju noviju karticu, time ćeš dobiti najbolji odnos kvalitet-cena kod aparata ove klase.


Hvala.

Savet oko polovne kupovine?

Imam 550D za 400E (500 okidanja), nigde ogrebotine, i 18-55 EF-S ili takodje 550D za 450E sa 18-135 EF IS.

Jeli pametno ici u tom pravcu ili ne?
[ Nebojsa Milanovic @ 03.10.2012. 20:00 ] @
Jeste pametno, predlažem ti varijantu sa 18-135.

Dobro ga pregledaj i ako je sve u redu, neka je sa srećom
[ d.veljko83 @ 03.10.2012. 21:43 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Jeste pametno, predlažem ti varijantu sa 18-135.

Dobro ga pregledaj i ako je sve u redu, neka je sa srećom :)


Ok, to sam hteo da cujem.

Mogu pregledati vizuelno da je sve na svom mestu, okinuti par puta... dalje i vise od toga ne znam.

Ako ima nesto na sta se obraca posebna paznja ili uobicajna rutina kod pregleda sprave sad je pravo vreme...?

Hvala na savetima.
[ zoki235 @ 05.10.2012. 13:02 ] @
Pogledaj donji deo aparata, koliko je nalepnica izgrebana i tako ces utvrditi koliko je ocuvan. Proveri da li ima lcd mrtve piksele, da li ima mrlja na senzoru(uslikaj nebo bez oblaka, neku neutralno-sivu pozadinu), da li je prednje socivo objektiva izgrebano... Dosta toga, zar nije bolje da dodas jos 50e i kupis nov eos500d 18-55 kit? Razlika izmedju ta dva modela nije velika, a posle mozes uvek da dokupis neki zoom objektiv.

[Ovu poruku je menjao zoki235 dana 05.10.2012. u 14:19 GMT+1]