[ unisoft @ 08.10.2012. 23:51 ] @
Koja je najbolja knjiga za ucenje JAVA programskog jezika koja se moze kupiti kod nas u Srbiji... Zamolio bih vas da navedete pun naziv knige, autora, i knjizaru u kojoj mogu da kupim tu knjigu.... Potrebna mi je i knjiga koja obradjuje rad sa bazama podataka u JAVI....

samo da napomenem da planiram da radim u Eclipse IDE-u zato sto sam citao po netu i svi savetuju da je on najblji za JAVU, ako gresim ispravite me.
[ disko @ 10.10.2012. 22:19 ] @
Ja sam od Herbert Schildt -a kupio onomad, mislim da je mikroknjiga.
[ GORSHTAK @ 10.10.2012. 22:30 ] @
Najbolja? To je teško reći....
Ja sam učio iz:
The Java Programming Language - Ken Arnold, James Gosling, David Colin Holmes --- ima da se nađe i na srpskom jeziku
Rešeni zadaci iz programskog jezika Java - Laslo Kraus --- pogledaj u http://www.akademska-misao.co.rs/

Da ne pominjem: Java for dummies, Learning java
Možeš da nađeš dosta eBook-ova po netu, ali ipak po mom mišljenju, papir je keva, tako da potraži gore navedene knjige.

Za rad sa bazama, ne mogu nijednu knjigu da ti preporučim, šta god me je zanimalo, tražio sam po netu. Za povezivanje sa bazama se u većini slučajeva koristi JDBC, a (skoro) svaka baza obezbedi "svoju" verziju JDBC-a, kao i dokumentaciju kako se koristi.

Za okruženje pogledaj i NetBeans, pa odluči šta ti najviše leži.
[ ByteCode @ 17.10.2012. 13:13 ] @
Citat:
GORSHTAK: Najbolja? To je teško reći....
Da ne pominjem: Java for dummies, Learning java
Možeš da nađeš dosta eBook-ova po netu, ali ipak po mom mišljenju, papir je keva, tako da potraži gore navedene knjige.


Ne slazem se iz dva razloga, 1. Kindle je keva 2. ovde kod nas se dosta bajate literature vrti tako da je bolje uzeti nesto novije sa neta. Engleski je svakako pozeljan tu jer je 99% literature na engleskom, a kad zatreba neka nova biblioteka kokumentacija za nju je na engleskom.
[ unisoft @ 24.10.2012. 08:44 ] @
Posto do sada nisam radio u javi, nemam iskustva sa javom, zamima me vase misljenje o ovim knjigama, tj. da li su dobre sa pocetnika?

Java 2, Tom I – Osnove, prevod sedmog izdanja
Cay S. Horstmann, Gary Cornell



Java 2, Tom II – Napredne tehnike, prevod sedmog izdanja
Cay S. Horstmann, Gary Cornell



Od početka... Java 2, JDK 5
Ivor Horton




Primeri iz ovih knjiga su prilagodjeni za Java JDK5. Postoji li neka velika razlika izmedju JDK5 i JDK7?
[ borcha @ 24.10.2012. 10:31 ] @
Bolje ne te ..>!!! (malo zastarelo, ali valja) ..
ako pocinjes bolje ti je Bruce Eckel "Misli na Javi" ili novije....evo link dole
JDK 7
[ borcha @ 24.10.2012. 10:32 ] @
Mislim da je imas sad na sajmu i sa popustom...
pozz
[ iglig @ 24.10.2012. 17:17 ] @
Ako računaš popust od 170 dinara u odnosu na web cenu i ne računaš ulaznicu od 250 onda jeste dobra kupovina.
Šalu na stranu, knjiga je dobra i vredi te pare ali mislim da je bolje otići na sajam i kupiti propratnu literaturu, ima popusta i do 50% za štivo koje ne zastareva, a ima i nekih malo ređih knjiga, tipa projektovanje baza, IS-a i algoritmi. Dakle, prvo procunjaj i vidi da li ima nešto zanimljivo, a ako ti ostane višak novca onda kupi i "Misliti na Javi".
[ Bynor @ 02.08.2014. 14:56 ] @
Da li neko učio iz ove knige? http://www.mikroknjiga.rs/store/prikaz.php?ref=978-86-7555-378-6

Kakvi su utisci, jel valja?

Hvala na odgovoru
[ endre85 @ 02.08.2014. 17:51 ] @
Ja bih savetovao sledece. Batali sta je dostupno ili nije u Srbiji.

Ako tek kreces u ovim vodama savetujem sledece. Skini knjigu Deitel: Java How to Program. Podeli na cetiri dela, uvecaj u nekom PDf editoru tako da dve stranice stanu na A4 landscape pa odstampaj.

Cenim da su Deitelove knjige jako dobar uvod u svet programiranja.