[ krile1983 @ 11.10.2012. 14:22 ] @
Pozdrav svima,

Imam jedan veliki problem,kako da primim englesku penziju u Srbiju
Penzija je odobrena ,samo je problem prenos novca.Navodno banka Intesa saradjuje sa engleskom bankom.
Dobio sam upute od Intese sa podacima banke u engleskoj i banke u srbiji i moji podaci IBAN...
Ali kada penziono uplati u englesku Barclays banku koja navodno saradjuje sa Intesom tada se pare vrate u penziono i kazu da ne moze da se izvrsi tranfer dok ne otvorimo racun u Engleskoj. To je malo glupo jel bi me put vise kostao. Bio sam u Intesu da pitam u cemu je problem,a oni samo kazu da je to sve uredu i da se englezi malo prave mutavi i da ce na kraju morati da posalju pare. Da li neko prima englesku penziju i da li je imao neko ovakve probleme. Evo vec 7 meseci muku mucim sa Slanjem pisama i zvanjem engleske.

Hvala unapred .
[ bokivaol @ 13.10.2012. 11:00 ] @
Mislim da ne bi trebalo da ima problema ukoliko vi posaljete instrukcije za uplatu na vas devizni racun, koji kako kazete imate u banci intesa.
[ krile1983 @ 14.10.2012. 12:40 ] @
Instrukcije su 5 puta poslate i opet im nesto ne odgovara. :-(

Ima li neko jos neku ideju sta da radim???
[ Dexic @ 14.10.2012. 16:23 ] @
Verovatno rade automatski unos i u tim slucajevima ne umeju (ili ne mogu cak) da upisu Intermediary bank polje, sto sve banke u Srbiji imaju.
Transferi bi trebalo da rade i bez tog polja, tj. sa ignorisanjem polja 56.
[ ŽIKI @ 14.10.2012. 17:29 ] @
Izloži problem ljudima u ambasadi, nisi sigurno prvi koji prima englesku penziju, oni bi morali da reše ako postoji neki problem.
[ krile1983 @ 14.10.2012. 21:07 ] @
I u ambasadi sam pokusao ,oni kazu da nemaju nista sa time i da nemogu da pomognu.
[ krile1983 @ 16.10.2012. 11:55 ] @
Evo sada su mi javili da mi treba Sort Code ze Barklay banku preko koje stizu pare u Intezu. Rekli su mi da zovem intesu da mi oni daju taj cod,aili oni kazu da nemaju oni to.
[ cika dacha @ 16.10.2012. 13:04 ] @
i mene to zanima! pratim kako ces resiti! posto me to u buducnosti ceka!
[ DownBall @ 16.10.2012. 13:24 ] @
Citat:
krile1983:
Evo sada su mi javili da mi treba Sort Code ze Barklay banku preko koje stizu pare u Intezu. Rekli su mi da zovem intesu da mi oni daju taj cod,aili oni kazu da nemaju oni to.


Već je neko pitao to na Twitter nalogu Banca Intesa, i oni su ga uputili da pošalje email, evo šta je osoba pitala...

Citat:
@banca_intesa Potrebni su mi Clearing, Sort code i Branch code za povezivanje sa Payza. Da li ih mogu dobiti preko [email protected]?


Odgovor od Banca Intesa je sledeći:

Code:
Banca Intesa ‏@banca_intesa
Najbolje je da taj zahtev pošaljete na [email protected], pa će kolege proslediti nadležnom sektoru.

[ Dexic @ 16.10.2012. 16:30 ] @
Kakve veze Barclay's ima sa Intesom? Intesa ide preko Intese Sao Paolo (iz Italije), sta ce njima sort kod neke njihove banke? Ako iz nje salju - opet isto pitanje :)

Ocigledno ih mrzi ili ne umeju, penzije sasvim normalno stizu Loro doznakama (wire transferom:)) iz Engleske ljudima.
[ krile1983 @ 16.10.2012. 17:44 ] @
Na Intesinoj instrukciji pise adresa barkleys banke sa swiftom ali ne pise sort code. Taj sort code sam ja nasao na internetu koji se slaze sa adresom Barcleysa . Kako u Intezi kazu ,penziono treba da uplati u Barkleys a barkleys automacki da prosledi u Intesu. Sve to lepo pise u instrukciji . Ali oni meni i dalje salju da ne valja sort code.