[ markodz @ 12.10.2012. 09:13 ] @
Imam hosting kod Euneta i sa tim hostingom sam kupio i jedan domen i to je ok . E sad sam uzeo i drugi domen , platio uplatnicom , dobio mejl da je domen registrovan , u cPanelu ga dodao , ali kad odem na taj domen na netu jos mi stoji Eunet-ova naslovna strana . Proslo je 48 sati otakako sam dobio mejl da je domen registrovan ? Da li jos treba cekati ili ja tu nesto ne znam sto bi trebao da znam . Probao sam i da menjam .htaccess fajl , posto je bio prazan , ali nista se promenilo nije ?
[ oliverat @ 12.10.2012. 13:25 ] @
Postovani,
ukoliko pricate o domenu cad-design.rs, potrebno je da promenite Name Servere za domen na sledece:

ns1.cpanelhosting.rs 217.26.219.163
ns2.cpanelhosting.rs 217.26.219.164

Na domenu su trenutno name serveri dns1.eunethosting.com i dns2.eunethosting.com, koji asociraju na drugu EUnet hosting uslugu, umesto na cPanel hosting. Ukoliko ste sami porucili domen i niste naglasili druge DNS-ove, domen je automatski registrovan sa dns1/dns2.eunethosting.com name serverima.
Promenu name servera mozete uraditi samostalno na portalu http://my.eunethosting.com, gde cete se ulogovati sa Vasim podacima. Propagacija promene DNS-a traje od 24 do 48 sati.

Ukoliko Vam bude bila potrebna dodatna pomoc, uvek se mozete obratiti tehnickoj podrsci telefonom na 0700 300 400 ili 011/202-3636 ili putem maila na [email protected], da biste sto pre dobili potrebne informacije.

Pozdrav.
[ markodz @ 12.10.2012. 20:56 ] @
Hvala na pomoci , Vi ste neka dobra vila - koja zna i nesto sto ne pise ! Izmenio sam dns zapise , valjda ce za dan , dva , tri biti sve u redu .

Hvala jos jednom ,
Pozdrav
[ Predrag Supurovic @ 13.10.2012. 07:08 ] @
Ma kakva dobra vila, EUNet se trudi da stvari što više zakomplikuje i da ne pruži dovoljno informacija tako da za sve moraš da ih pitaš. Ne znam kakvu računicu nalaze u tome ali verovatno je imaju čim im tako dugo radi ceo taj sistem hosting usluga.
[ markodz @ 13.10.2012. 09:30 ] @
Nisam se obratio tehnickoj podrsci , vec sam trazio pomoc ovde , jel sam u principu skeptican prema svim tehnickim podrskama .

A dobio sam odgovor tehnicke podrske - pa to samo moze biti veliki plus za tehnicku podrsku . Taj neko iz tehnicke podrske je pravio nalog ovde da bi meni mogao da odgovori i resio mi je problem . Znaci pronasli su svog korisnika sa problemom i pomogli mu . Bio sam da tako kazem vise nego prijatno iznenadjen .

Bez obzira na to sto mozda upravljanje domenima i sadrzajem jeste nesto slozenije , mogu samo da kazem sve najbolje za tehnicku podrsku Euneta i mene su time 'kupili'. Kad bi svi radili svoj posao ko sto oni rade - gde bi nam bio kraj !