[ DRTa @ 13.10.2012. 13:49 ] @
Pozdravljam,

-koristim PCI wireless karticu za konektovanje na internet .
-kako u računaru stoji i integrisana mrežna,

zanima me može li se podesiti da putem te integrisane mrežne pružim kabl do D-link rutera u WAN, kako bi on šerovao konekciju dalje na računare .

u neki bridge mod , ili ?

PCI wireless kartici pristupam
192.168.1.1

ruteru pristupam (kad je kabl u port 1 , ne wan )
192.168.1.20


[Ovu poruku je menjao DRTa dana 13.10.2012. u 15:11 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 13.10.2012. 16:02 ] @
ne treba ti ruter, komplikujes dzaba,

samo sharuj wireless karticu ili pppoe konekciju u zavisnosti kako se konektujes na net, kad sharujes stavi tamo izlaz da bude lan mrezna, dalje vodi u switch i na racunare, ako nemas switch moze i taj ruter samo ne koristi wan port
[ DRTa @ 13.10.2012. 16:21 ] @
Citat:
guslac: ne treba ti ruter, komplikujes dzaba,

samo sharuj wireless karticu ili pppoe konekciju u zavisnosti kako se konektujes na net, kad sharujes stavi tamo izlaz da bude lan mrezna, dalje vodi u switch i na racunare, ako nemas switch moze i taj ruter samo ne koristi wan port


odradio, evo radi, direkt sam stavio u drugi komp .
nisam pokušao s ruterom .

sad me zanima ,
hoće li protok neta biti moguć na svakom računaru, recimo sad da povežem LAN kablom iz ove mašine u kojoj je wireless kartica , na kojoj je trenutno xp sistem,

na mašinu sa win7 , ili ne bitno ..

hoće li na svakoj mašini puštati net , kao što sad radi ?

hvala puno na pomoći .
[ Aleksandar Đokić @ 14.10.2012. 15:27 ] @
sto ne bi?
[ jasoncuprija @ 18.10.2012. 02:02 ] @
Evo ja da se prikljucim, da postavim jednu pitanje...

...sta bi od aplikacija u tom slucaju trebalo da koristi kako bi svoj komp pretvorio u malo ozbiljniji ruter sa te dve mrezne recimo...i sta bi od aplikacije trebalo da koristi ako hoce recimo da ogranici protok na ostalim kompovima koji preko ICSa dobijaju internet...
[ Aleksandar Đokić @ 18.10.2012. 02:24 ] @
softver tipa kerio winroute firewall (sada se drugacije zove) ukoliko ne zeli da mu ta masina bude dedicated ruter (u tom slucaju bi isla neka free linux distrubucija tipa pfsense, eventualno mikrotik itd)