[ KLLIKER @ 14.10.2012. 06:56 ] @
... da, kako je nekad bilo lepo biti ovde. Provodili smo noci i dane, nekada i po 24 sata ne ustajuci sa stolice. Bilo je i uzbudljivih trenutaka te bi jako bilo interesantno saznati gde su i sta rade. Ne bi trebalo brisati temu vec da ostane, pa ako neko od stare garde stigne da napise po koju. Nadam se da to nece smetati ovim mladjim jer i oni ce jednog dana postati proslost ovog foruma.
[ fenomen @ 17.10.2012. 19:21 ] @
Evo ja sam jedan od te stare garde jer sam na ovom forumu skoro 10 godina. Ziv sam i zdrav, vise ne punim gw i fun kartice, programator multiprog xl negde skuplja prasinu ali je ispravan. Javljam se cisto da pomognem da se ova tema malo ozivi.
I mene interesuje da li su tu negde oni prvi moderatori Neo, Tanki, Mrga, pa jedan moj drug Gile i da ne nabrajam dalje. Pozdrav za sve starogardase a i za ove nove mlade snage.
Poz...
[ liverpool_fan @ 26.10.2012. 05:51 ] @
tu sam i ja i cekam da i dalje izadje neki vplug za digital + za ss2 kartice
salim se naravno (sad sam na CS u )

pozdrav staroj ekipi a naravno i mladjoj gardi !!!
[ dragancce @ 26.10.2012. 11:14 ] @
Evo i ja sam tu , volim ovaj sajt iako nema vise one ekipe i onog entuzijazma, kakav je bio bre 7-8 godina.
Pozdrav i omladincima
[ shikla50 @ 26.10.2012. 14:11 ] @

Evo da se i ja javim mada me nema odavno al sada samo svakodnevno pregledavam sta kako na forumu
Pozdrav svima
[ rodjo @ 27.10.2012. 21:57 ] @
Evo i mene. Jos uvjek cekam da se pojavi neki 90 in 1 file pa da sve to stavim na gold card pa u U Humija 5400 a, do tada, kao i mnogi drugi sam na CS koji nam je unistio tako ljep hoby. Pozdrav staroj a i mladoj gardi.
[ Aleksandar Đokić @ 28.10.2012. 01:39 ] @
nije cs unistio taj hobi vec povecanje procesorke snage kontrolera na karticama i soc-ova u risiverima, sada imaju i vise nego dovoljno snage da implementiraju najkomplikovanije algoritme zastite, baci pogled samo sta poslednji infenion IC imaju (SLE76 koji koristi NDS na svojim karticama do najnovijeg SLE97 koji je vec 32-bitni), to je neverovatno
[ HANS MAYER @ 28.10.2012. 13:03 ] @
Baš mi je drago, da smo još živi.......Šalim se!Bila su stvarno interesantna vremena...I ovaj forum je bio najbolji ..Kad si nešto hteo znati za pet minuta več je bio odgovor....Šteta što se ne vidi više poštu od početka...Ja sam prvi nanjušio cs...
Izmedu prvima napravio 4/1 kartu...Code smu upisivali jedno 4 puta na dan.....
Ali šta čemo!Sada su novi izazovi...Još zagonetniji,komlikovani ali stara garda se ne daje...Nikad u istoriji se nije vidjelo tolko, ko sada.Ali uopšte nije zanimljivo to gledat nego to napravit, da gledaš...To je ono što čovjeka pravi izpred životinja.
Uvijek nešto radit,kušat.....I tako nek ostaje.... Hans Mayer
[ master yoda @ 31.10.2012. 13:20 ] @
Gledajuci neka imena odmah sam se prisetio starih vremena Gold i Fun kartica, Dbox1 Humaxa i Samsunga i ostalih prototipova boxova. Sto kaze Hans kodovi su se upisivali vise puta dnevno al to je bio izazov al pre svega tu je bilo drugarstvo, volja i zelja da se pomogne. Nebih hteo da me neko pogresno shvati da je sad drugacije al to su bila druga vremena. Posle je to preslo u biznis , svaki put kad izadju novi kodovi izlazila je i nova kartica i samo na njoj je to sve sljakalo. Vecina nas je izasla iz toga i bavi se necim sasvim drugim al hobi je uvek ostao. Nismo mi jos za penziju a jos manje kukamo za proslim vremenima, samo ih se rado secamo

Pozdrav

master yoda
[ HANS MAYER @ 07.11.2012. 19:13 ] @
Pozdrav!Ako ima problema .Kde je problem ,da se jih ne riješi...Šta se je dogodilo...Dali je problem, da idemo u Evropu.
Dali je problem u 21 stolječu.Dali so odjednom krive slova?Ko zna kde.!Da nečemo bit gladni za 10 godina i šta čemo sa ovima problemima- oko komjutera,sat uredžaja.
Moramo još sudjelovat,pričat o tome,nešto napravit,saditi žito,kukuruz,nešto pogledat šta je u svijetu putem sat sistema....To če bit...Ali važno, da si pomožemo na takav ili drugči način....Hm, moguče sam to napisao malo na neuspešan
način ali mislim da čemo ljudi dobre volje to razumijet!Hvala!HansMayer!
[ Rudi47 @ 07.11.2012. 21:40 ] @
da, pa newsgrupe i BBS-ovi su bili dosta popularni nekad. i efikasni, bez ovog bezveznog html-a, cist ascii. ima jos domacih grupa na USENET-u (yu.comp.software), pa ko voli..
[ tito1 @ 21.11.2012. 10:31 ] @
Za tri mjeseca ravno 10 godina na forumu

Drago mi je da jos uvijek posjecujemo ovaj nama tako dragi forum

Zivi i sretni mi bili

[ RaZoR @ 26.11.2012. 21:09 ] @
Stara vremena, poput štelovanja glave na kasetofonu legendarnog C64, punjenja gold wafer kartica, logovanja na prve BBSove poput onog legendarnog u Užicu, zatim šerovanja transponsdera Evropa-Online, FZProjecta, BalkanErpa.. ;)
[ denisvuckovic @ 24.01.2013. 20:48 ] @
Nije bilo dana da ne navratim. Sjećam se vremena kad se o CS-u nije smijelo javno hehehehe. Ne mogu sad da se sjetim imena kolegi koji mi je ponudio IP adrese za bedža. Ja se izbečio k'o da sam dobio sedmicu na lotu.
Ma, bilo je strava. Pukne neki paket npr. Cyfra, DIGITAL+, svejedno... odmah u istoj sekundi neko otvori topic, pa najvave prelaska na druge sisteme, pa.... (za emu se već snađeš). Fatiš se risivera i kablova, odradiš što treba i sreći nema kraja.
K'o što neko reče najmanje sam gledao ono što otključam, fora je bila otključati. U principu daljinski sam poderao šaltajući da vidim šta sve ima, najmanje sam gledao program. Eeee, trebalo je po sat vremena da čovjek prešalta na brzaka sve kanale.
Jednom navratim, kad ono nema pdf-a SkyStar, nema Dreambox-ova, nema ovo nema ono...


Poz!
[ Sava @ 26.01.2013. 16:51 ] @
Pa da, zato ja ne mogu da gledam ove godine omiljene VH1 Classic i Travel !

Ja se sećam nečeg drugog, to je bio EON. Posebno Bitchslappera ako se neko još seća toga. Gledanje gomile kanala je bilo onako nekako normalno. Sećam se kada su došli majstori Sbb-a da uvedu kablovsku i mole prelaz preko moje kuće, ja kažem šta će mi to kada imam više od onoga što nudite. Onda oni pitaju "a jel imaš ne znam plavi pa crveni ovaj i onaj", a ja im pokažem jedno deset puta više od toga! Popadali su u nesvest!

Sada je sve to prošlost, ali ne žalim se jer u kombinaciji kablovska plus slobodni kanali još uvek je to poprilično toga.

Mene je u celu priču uveo pokojni Kosta sa Novog Beograda, ali ne znam koje mu je bilo korisničko ime pa evo da ga se setimo makar kroz pominjanje imena.
[ zogax @ 27.01.2013. 19:30 ] @
Lepa su to vremena bila ...
[ Neo @ 28.01.2013. 19:39 ] @
Hehehe,ama i ja redovno navracem,premda na kratko,,,,godine??(nostalgija-sta li)ali mi je drago vidjeti da se jos uvijek poneko sjeti nas"stare"garde....hahahhah.
Puno poz. svima i zivjeli.
[ jovovuk @ 29.01.2013. 19:17 ] @
Dobro kad cemo malo pricati onako u sali ko najvise voli popit koju od Admina sa ovog sajta
[ stipo130475 @ 31.01.2013. 22:22 ] @
Citat:
denisvuckovic:
K'o što neko reče najmanje sam gledao ono što otključam, fora je bila otključati. U principu daljinski sam poderao šaltajući da vidim šta sve ima, najmanje sam gledao program.
Poz!


Znači nisam jedini, sad mi je lakše.
[ commando @ 01.02.2013. 10:30 ] @
Pa i dan danas je sve ili pretezno sve otvoreno. Tj oko 90%
Vplug i slicne stvari su prevazidjeni trebaju nove tehnike.

A i irdeto je prevazidjen kao i n2 sada su neka malo jaca kodiranja.
[ igispasic @ 17.02.2013. 16:31 ] @
pa i ja sam dostigo neki staz medju Vama prijatelji, kolege satelitski entuzijaisti! Pozdrav za sve!
[ ludi_milojko @ 18.02.2013. 11:46 ] @
pa dobro...i ja sam od 2005. tu,mozda se nisam sa vama toliko druzio al,punio sam i ja gold,wafer,fun i tako to..pa cs posle,dreamboxovi,linux serveri,virtualni itd...sad stize ova iptv...uvek u toku. :)
[ demo @ 03.04.2013. 16:57 ] @
LOL, au pa vi ko penzioneri u penzionerskom domu..
[ HANS MAYER @ 07.04.2013. 20:53 ] @
Nisam ni mislio ,da če bit moj post tako interesantan...Svima na ovom forumu..Imam skoro 50...I ja mislim ,da nisam jedini..
Pre 20 ili bolje 15 godina ,ni u snovima nije bio svijet takav...Ni tehnika ali...Mi smo bili sa puno manje godina.Ali to ne znači, da nismo rasturili u ovo vrijeme....I mi smo postavili puno stvari,koju su sada! Tako da molim suradživanje...Pričanje..Druženje i prijatelstvo...To je največji posao što smo napravili i moramo još napravit..Hvala svima!
Još nešto ...Nismo još u penzionerskim domu???Ali pažnja..U penzionerskim domu imaš 2 tipa ljudi...Neki imaju imaju uspomene .....neki nemaju...Momci ja ,ču jih imat, it to uz pomoč stare garde iz ovog foruma..
HANS MAYER
[ KLLIKER @ 18.10.2013. 19:51 ] @
Ej ljudi, nije me bilo ovde ravno 187 dana bar vidim da mi je pre otprilike toliko vremena Hans poslao PP a ja je evo stigoh danas procitati ( Izvini Hans ) . Zao mi je sto sam jako malo ili nikako na forumu, otplovio sam negde u druge vode, povukao zivot tamo-amo. Sta da se radi. Verovatno da ni sada ne bih bio ovde da mi se nije juce desio prijatan susret sa jednim davnim prijateljem. Ljudi seca li se neko od vas clana "dmaras". Eh, ja ga sretoh juce kako se seta sa unucima na Dunavskom keju. Sve na njemu isto kao nekada osim sto su mu vidno pobeleli brkovi. Dobrano smo se ispricali i ismejali. Kazem mu ja za ovu temu na forumu i zamolim ga da se oglasi i pozdravi staro drustvo a on ce sa osmehom, mozda i bih ali ne znam pod kojim imenom. Kaze da bi ga verovatno opet, tamo neki Gorski, iznervirao a srcka mu oslabila vidno. Priznao mi da mu nije sve bilo drago ali da je njegov inat bio jaci od njega te da je tako jednom na forumu neprekidno bio oko 50-ak sati. Da covek ne poveruje. Rekoh mu da cu napisati koju o njemu, u prvi mah je zamolio da to ne cinim ali na moje insistiranje ipak je popustio i kaze: pa dobro, pozdravi mi staro drustvo i izvini im se u moje ime ukoliko se neko osetio povredjenim. Dodaje da mu nije bila namera ali i da mu je glava jaca od srca. Rekoh mu, a pa nije bilo bas sve tako, voleli smo citati tvoje postove i znao si pruziti svesrdnu pomoc a boga mi i nasmejati nas.
Evo toliko od mene ovoga puta. Nadam se da cu znati bar malo cesce navratiti. Pozdrav kako staroj tako i mladoj ekipi.
[ Satplus @ 18.10.2013. 21:05 ] @
i ja bi ga volio vidit da piše, fali mi i on i još poneki ;)
[ Vojin Jovanovic @ 18.10.2013. 23:23 ] @
Eh, kako divna tema. Hvala ti Hans za ovo.
Nisam mnogo bio aktivan tj nisam mnogo polemisao iako sam ovde od 12.01.2006-te. I dan danas svaki dan bar na 5 minuta navratim, retko je to duze jer nema skoro nista sto bi zadrzalo paznju al se veoma dobro secam kako je nekad bilo. Na prvoj stranici si mogao naci teme aktivne u zadnjih par sati, toliko toga je bilo objavljivano a danas poslednja poruka pre 249 dana....
Evo sad se kao nesto dovijamo da nadjemo nosac lnb-a za antenu...

Svako dobro

Vojin

[ Gori83 @ 26.12.2013. 13:31 ] @
Pozdrav "Starim moderatorima", da su zivi i zdravi...

Gorski, to je bila prava adresa za svakog pocetnika.





[ Satplus @ 27.12.2013. 02:27 ] @
AUUUUUUU 12 godina već prošlo ;)
#1219 - ljpenovi
Radno mesto: mods s obrazom
Datum registracije: 04.11.2001.
[ mirel @ 31.12.2013. 22:33 ] @
Sve naj u novoj 2014, samo me cudi sto se Makedox ili Swed ili Telesat ne javljaju.
[ tito1 @ 01.01.2014. 18:22 ] @
I moje cestitke za novo ljeto
[ FOCA65 @ 06.01.2014. 16:47 ] @
Sretna nova godina. Badnje vece i Bozic vama koji slavite. Hvala Hans za ovaj mali podsjetnik. Mi "djuturumi" smo jos kadri, a omladinci bogami dobro napreduju. Pozdrav za staru raju, i samo da kazem neko je spomenuo Tankog, ziv je i zdrav, na relaciji je Hrvatska,Bosna - Danska bavi se IT bransom,a sta bi on bez tog,bio je prije 20-ak dana kod roditelja u posjeti ovde u ovom gradu gdje ja zivim,ali ga nisam upratio. p.s. treba li kome goldica,i fun kartica,modula i ostalih "prckarija" ?
[ dmelektronik @ 12.01.2014. 20:55 ] @
Ma samo da smo Zivi i Zdravi ... kome jos do televizije :)
to samo penzioneri gledaju ... ove nove generacije decurlije
ne koriste tv uopste pa ce tako sa njima i njihovim odrastanjem
a nasim starenjem propasti i televizija sasvim u ovom obliku
u kojem je sad ima a i sateliti takodje ...

Pozdrav svim kolegama ...