[ casper.link @ 16.10.2012. 10:10 ] @
Ne mogu baš da upratim da li se dešva samo ujutru ili tokom čitavog dana, ali stabilnost veze je očajna.
Primjetio sam da posednja dva jutra pada kiša i da je veza tada užas dok ukućani kažu da je kasnije OK.

Inače uz ADSL imam i IPTV i slika je puna kockica.
I razgovor telefonom je znao da pukne u par navrata.
Linija je ISDN i prije 20ak dana je bio isti problem pa je prebacivanje na slobodnu paricu pomoglo i veza je bila više nego odlična.
Sad se opet isto dešava s tim da razgovori ne pucaju. U podršci kažu da pratim pa da javim ako se opet desi.

Nego, može li vlaga i kiša da prouzrokuju ovakvo nešto jer je preko dana vrijeme topije bez kiše.
Ovi iz podrške uvijek kažu te spliter te modem (testirano oboje), a ja sumnjam da negdje kisa dodiruje zice iako još ne mogu da utvrdim gdje, da li je kod mene ili negdje usput.
Broj CRC grešaka se znao popeti i na 20K.

Evo par screenshot-eva sa parametrima iz modema.
Inače max DL bandwidth je pri normalnim uslovima oko 17 mbps/, attenuation oko 16-17, a SNR izmedju 18 i 20 što je prilično dobra veza.


[ tzak @ 17.10.2012. 20:54 ] @

Verovatno imas problema u podzemnom kablu. Nisi napisao dali si u kuci ili stanu ( dali ima vazdusne mreze ). Jedino sto ti mozes da uradis je da proveris svoju kucnu instalaciju. ( spjeve. stanje voda.... ) Posto imas ISDN ne mozes da primetis smetnju na telefonu (krcanje sustanje mesanje veza...itd) 99% je smetnja u podzemnom kablu posto su ti vec neuspesno promenuli paricu. Takode veliki pad S/N ukazuje na prodor vlage u kablu Prijavi ponovo smetnju.
Pozdrav
[ casper.link @ 17.10.2012. 23:02 ] @
Vodovi su nadzemni, vazdušni. Kuća je u pitanju. Sumnjam na par mjesta gdje kabal može doći u kontakt sa vlagom pa kad stignem provjericu jer je za sad sve uredu, CRC 0. Nema kiše :)

Vidjecu i sa par poznanika koji rade u Telekomu da testiramo instalaciju iako je stara svega 3-4 godine pa bi je otpisao kao uzročnika.

Hvala u svakom slucaju.