[ kapama @ 17.10.2012. 14:29 ] @
Dakle imam sajt na kome korisnici plaćaju članarinu (premium sms). Na sajtu postoji određeno takmičenje između članova i pobednik dobija nagradu u vidu određene sume novca. Moja ideja je da pobedniku jednostavno taj novac pošaljem preko post-neta na kućnu adresu i to je to.
Da napomenem samo da nije u pitanju nikakva igra na sreću tako da sam siguran da ova isplata ne podleže tom zakonu ali me zanima da li postoji neki zakon po kome moram takvu isplatu da prijavim, platim neki porez ili nešto slično. Znači sve su fizička lica u pitanju, ja novac od članarine dobijam preko fortumo servisa kao fizičko lice a novčanu nagradu šaljem kao fizičko lice drugom fizičkom licu.
Ako neko ima znanje ili slična iskustva značio bi mi savet, da li je to dozvoljeno raditi na ovaj način i ako nije kako je dozvoljeno ili preporučeno da se ova procedura odradi.

Hvala svima unapred na pomoći.
[ S A J A @ 18.10.2012. 21:44 ] @
Svakako moraš da registruješ obavljanje delatnosti. Ako ostvaruješ profit onda možeš biti preduzetnik ili doo, a ako nema profita onda može nedobitna organizacija. U svim slučajevima moraju da se plaćaju porez i doprinosi. Što se tiče detalja kako bi sve to funkcionisalo, to ne znam ovako napamet, treba odvojiti vremena i naći neki najpovoljniji model a u skladu sa zakonima.
[ Deni web dizajn @ 26.05.2013. 16:09 ] @
Za to je potrebna registracija firme. I mislim da ce to morati da se promeni zakon od nagradnim igrama gde ti pre pocetka moras da obezbedis nagradu.

Sve u svemu u Srbiji fizicko lice nema pravo da zaradjuje na taj nacin niti da pravi nagradne igre (ti i ako ih zoves drugacije to je nagradana igra). Fizicko lice sme da osnuje fundaciju ili zaduzbinu i da preko nje pokloni nekom 50-100-1000 - 10 000e ali ista ne sme da naplacuje usluge...