[ Rollback @ 17.10.2012. 20:23 ] @
Ne nasavsi za VB6 resenje za moj konkretan problem a nasavsi u VB .NET, pokusavam implementirati i napisati funkcije i sve sto mi je potrebno u VB .NET a koristiti se njima iz VB6.
Nemam iskustva sa VB .NET-om ali se koristim znanjem iz VB6. Javljaju se sintaksne greske ali ispravim... i koji je problem?

Pokusavam u VB .NET 2008 Express kreirati .tlb da bi njene funkcije mogao koristiti iz VB6 projekta.
U svojstva Aplikacije na "Assembly Information..." sam cekirao "Make assembly COM-Visible" (koliko sam shvatio, neophodna opcija), zatim, kreiram .dll, TlbExp eksportuje .tlb iz .dll bez problema, postavim referencu iz VB6 na taj .tlb, deklarisem, kreiram objektnu promenljivu, lepo vidi klasu, subrutinu i njene argumente takodje ali kad je pokusam pozvati, javlja: "Run-time error '429': ActiveX component can't create object" i tacku prekida stavlja upravo tamo gde sam kreirao objekat??

E sad, negde sam procitao da se .tlb treba registrovati sa RegAsm, uradivsi to javlja mi gresku: "RegAsm : error RA0000 : Failed to load 'test.tlb' because it is not a valid .NET assembly".
RegSvr32 kaze: "test.tlb is not an executable file and no registration helper is registered for this file tipe.".

U istom direktorijumu gde se i sam "RegAsm.exe" nalazi, nasao sam i neku "regtlibv12.exe" alatku, ne znam cemu sluzi ali, po njenom imenu, kapiram da je mozda ono sto meni treba pa rek'o, hajde da i sa njim pokusam "uraditi stvar". Sa njom dobijem: "Registration of test.tlb successful." medjutim, i dalje mi, u VB6, javlja "Run-time error 429".

Moze li mi neko objasniti u cemu je problem i sta ne radim dobro (mozda sam nesto preskocio/propustio)?
Ceo dan se mucim ovom bibliotekom i nikako da nadjem resenje.

Koristim .NET Framework 3.5

[Ovu poruku je menjao Rollback dana 17.10.2012. u 21:40 GMT+1]
[ Rollback @ 20.10.2012. 20:09 ] @
Shvativsi sta treba uraditi, shvatio sam i sopstvenu glupost:
Ne trebam registrovati test.tlb vec test.dll i ovo, nakon registracije, ide jedno sa drugim... a ja sam se ponadao da cu moci koristiti samo .tlb.
Dakle, sve sto sam trebao uraditi sa .dll-om jeste
Citat:
regasm /tlb:test.tlb /codebase test.dll
I ovo iz test.dll ekstraktuje test.tlb i registruje i jednu i drugu komponentu samo, ne znam, da li je to do mog OS-a ili se mora nakon registracije restartovati racunar? Jednostavno mogu koristiti funkcije iz COM dll-a tek posle registracije i restarta racunara.