[ CDMARICA @ 19.10.2012. 09:30 ] @
Može li neko biti ljubazan da odovji malo vremena pa da mi razjasni neka pitanja oko Action Scripta. Naime, ja sam sve to terorijski uobličila, znam šta sve čini sintaksu ovog koda. Ali s obzirom da sam početnik, a pre rada u Action Srcptu nisam imala nikakvu vezu sa programiranje, veoma mi je teško da zaista primenim naučeno.
Jasno mi je šta su varijalbe, eventi, funkcije, ali kada sve to treba da spakujem u jedan kod nailazim na probem.
Konkretno bila bih veoma zahvalna ako bi neko mogao da napiše jedan prost kod, pa da pored svakog reda koda navede "prevod" šta ta linija koda predstavlja.
Jasno mi je da je važna apstrakcija, to jest rešiti neki problem korz kod, tako što će se on pretvoriti u delove tj. varijable i funkcije koje će da urade neku stvar.
Pogledala sam nekoliko primera za izradu koda, ali kada ja treba da napišem kod doalzim u probelm.
Naročito kod za drag and drop igricu, MOLIM ZA POMOĆ!
Polako ulazam u ove vode, a namera mi je da u njima ostanem doživotno, možda i ja mogu nekom pomoći!
[ MilosDj @ 05.11.2012. 22:51 ] @
Za pocetak nemoj da pises u "ostalim prg jezicima" nego pogledaj Flash
A onda slobodno upisi u google simple AS3 examples.

Kad to uradis, idi na adobe.com i odes na Learning... Pa skines CS6 da bi uopste imala gde da pises AS3 kod.

I onda castis samu sebe sa mnogo Lynda kurseva
Lynda je ubedljivo najbolja za ucenje. Imaju tacno ono sto ti treba! Ja sam odgledao skoro sve SC3 lynde dok sam se bavio AS3. Mislim da i dalje cuvam 14Gb video materijala