[ casperns2 @ 21.10.2012. 18:47 ] @
Sto se tice tutorijala i knjiga za javu ima vec dosta postova ovde kao i kako poceti sa java programiranjem.

Ja bih voleo da se ovde javljaju oni koji imaju neko pitanje nevezano za java kod i oni koji imaju konkretan problem na bilo kakvom pa i najednostavnijem zadatku(koji su pokusali sami da rese pa negde zapeloa ,ne samo da ocekuju resenje) , pa da svi zadatci i resenja budu u jednoj temi i bice korisnije za sve koji uce javu da imaju neku bazu problema-zadataka i njihovih resenja.

Ja sam zavrsio sa jednim tutorijalom od 160stranica za java pocetnike i to sto sam procitao i pisao kodove,to razumem, mada sam svestan da to nije previse(objekti,klase,metode, rad sa petljama,nizovima i listama, nasledjivanje...) ali neke pocetnicke zadatke mogu resavati i pisati kod.

Mene trenutno zanima ako ima neko bilo kakav predlog STA DALJE posle pocetnickog znanja i razumevanja osnovnog koda? Da li nastaviti sa ucenjem metoda i kako funkcionisu odredjene java klase i uzeti novu knjigu da citam ili da pocnem nesto novo...sto ja ne znam sta je , mozda da predjem na ucenje baza podataka paralelno sa javom ili jos neki programski jezik paralelno ...ili da ostanem samo na pisanju java koda dok to ne savladam do nekog nivoa kada cu znati vecinu operacija napamet...???
[ gibaracione @ 06.06.2013. 18:03 ] @
Nastavicu ovu temu da ne bih otvarao nepotrebno novu. Osnove programiranja sam savladao u python-u pa sam odlucio da krenem sa Javom, tacnije sa knjigom Head First Java. Evo odmah sam zapeo i to kod najosnovnije stvari. Radim u notepad++ jer knjiga kaze da ne koristim IDE bar dok ne zavrsim sa ovom knjigom.
Kad hocu da kompajliram kod ispod, kaze
Citat:
myFirstApp.java:1: error: class MyFirstApp is public, should be declared in a file named MyFirstApp.java
Sta je greska? Kod sam prepisao iz knjige.
Code:
public class MyFirstApp {
       
     public static void main (String[] args) {
        
        System.out.print("I rule!");
    
    }

}


[ ŽIKI @ 06.06.2013. 18:41 ] @
U nazivu fajla, java je case sensitive, ti je nazvao myFirstApp.java a treba MyFirstApp.java
[ blekmor @ 13.06.2013. 01:23 ] @
Klase sa modifikatorom "public" moraju biti napisena u fajlu koji nosi ime kao ta klasa.
Znači ako ti zaglavlje klase izgleda ovako :
public class MyFirstClass{...}
ona mora biti smjestena u fajl koji se zove MyFirstClass.java (case sensitive)
[ gibaracione @ 16.07.2013. 17:39 ] @
Da li mi neko moze objasniti kakvo je pravilo pri pisanju java koda - Razmaci izmedju linija, kada pisem kod u npr. while petlji, koliko treba odvojiti sledecu liniju od pocetka itd. Ovako sam ja napisao moj prvi "program". Da li ga treba urediti i kako?


Code:
public class MyFirstApp {
    public static void main (String[] args) {
        System.out.println("Hello World!");
        System.out.println("My name is Nenad.");
        System.out.println("This is my first JAVA program.");
        int x = 1;
        while (x<10) {
            System.out.println("Your number is now " + x);
            x += 1;
        }
        if (x == 10) {
            System.out.println("Your number is now " + x + ".Program will soon shut down."); 
        } 
        int y = 10;
        while (y != 0) {
            System.out.println(y);
            y -= 1;
        }
        if (y == 0) {
            System.out.println("The end!");
        }
        
    }

}
[ djoka_l @ 16.07.2013. 19:22 ] @
Evo jedne konvencije za pisanje koda: http://www.oracle.com/technetwork/java/codeconventions-150003.pdf

Naravno, to nije obavezno, a svaki tim koji pravi zajednički projekat može da ima sopstvene konvencije.
[ gibaracione @ 17.07.2013. 09:03 ] @
Prosto ne znam kako da guglam ovo pitanje pa cu ga postaviti ovde.
Jedna linija koda je predugacka i hocu da tu jednu liniju podelim u dva reda. U python-u bi to bilo:
Code:
print "asdsd dsdsd fgfg hghgh\
gfgfgfgfg"


Kako bi to bilo u javi? Nadam se da sam razumljivo postavio pitanje.
[ Java Beograd @ 17.07.2013. 09:06 ] @
Linija koda može proizvoljno da se podeli bilo gde. Ali koliko mi se čini, ti bi hteo da podeliš, ne liniju koda, već vrednost Stringa, jel' tako ?

Pogledaj: http://stackoverflow.com/questions/878573/java-multiline-string

Ili pretraži: https://www.google.com/search?q=java+multiline+string
[ gibaracione @ 17.07.2013. 09:11 ] @
Da hteo bih da podelim vrednost Stringa. Hvala, pomogli su mi linkovi.