[ koska @ 24.10.2012. 17:50 ] @
Upravo sam prebacio MX recorde na Googleove servere i to bi trebalo da bude prihvaceno u narednih 48h. Tako da imam par pitanja...


Ako izbrisem stari MX record, da li ce emailovi primljeni u tih 48h biti izgubljeni?

Da li ima smisla da ostavljam stari MX sa manjim prioritetom?

Nameravamo da nastavimo da koristimo Outlook kao primarni email klijent (dakle Google nam dodje kao spam filter).
Imamo par glavnih emailova koje koristimo (tipa ime@domen ili efax@domen ili support@domen itd itd).

E sad imamo i par sporednih emailova koji redirekcijama stizu na jedan nalog... Zanima me da li ce biti nekih promena tu ili moram za svaki od tih emailova da pravim user-e?
(sto nam ne ide u prilog jer bismo hteli da upadnemo u onih 10 free naloga)




hvala unapred
[ del-boy @ 24.10.2012. 18:04 ] @
Ako ti server na koji gađaju stari MX zapisi i dalje radi, a Google Apps si podesio kako treba, ne bi trebalo da izgubiš ni jedan mail. Svi mail-ovi u tih 48 sati bi morali da stignu ili na stari il na novi (Google Apps) server, čak i ako obrišeš stare MX zapise. Ni u jednom trenutku ne bi trebalo da domen bude bez MX zapisa, samo će u jednom trenutku početi na zahtev da vraća nove (odnosno iščistiće se cache) i počeće mail-ovi da stižu na Google Apps. Mislim da nema smisla ostavljati stere sa manjim prioritetom.

Što se tiče "sporednih" mail-ova - Google Apps podržava aliase. Možeš za sve te sporedne da napraviš jedan nalog koji će imati par aliasa i na njega će stizati svi ti sporedni mail-ovi.
[ koska @ 24.10.2012. 18:09 ] @
Hvala puno. To mi je trebalo.

Inace, postoji i Catch-all adresa koja hvata na primer sve mistyped emailove i forwarduje na jednu adresu.