[ Vai.God @ 24.10.2012. 17:43 ] @
Pozadina pitanja vezana za kontakte u Outlook 2010:
Ja sam u firmi kod sebe na kompjuteru pre nekog vremena napravio detaljne kontakte svojih kolega, klijenta nam iz Nemacke i svog naloga, sve sa nekoliko osnovnih informacija i fotkom. I jedno vreme sam samo ja sve te kontakte i fotke video u mejlovima koje sam primao i slao. Nakon toga sam te kontakte snimio i razdelio kolegama u kancelariji.
U poslednja dva dana nam se javlja klijent iz Nemacke i obavestava kako je poceo da prima nase mejlove sa nasim slikama (onim slikama koje imamo snimljene u Outlok Contacts), a znam da njemu nisam prosledio snimljene kontakte iz Outlook-a, a i ostale kolege kazu da mu nista od toga nisu prosledjivali. Sto i klijent potvrdjuje da nema nikakve kontakte u Outlooku. Klijent nam kaze kako mu je to cool, i pita nas kako smo to uradili.
A mi i ne znamo da li smo to uradili i kako.

Pitanja:
Da li je uopste moguce u Outlook-u slanjem nekog Email-a poslati detaljne informacije o sopstvenom nalogu, ako je snimljen?
Ako je moguce, da li postoji opcija u Outlook-u da se ta funkcionalnost ukljuci/iskljuci?
Ili je moguce da klijent sa svoje strane ima ukljucenu neku opciju s kojom iscitava detaljne informacije o nalogu koji je poslao Email (From)?
[ 3okc @ 24.10.2012. 19:58 ] @
Moguće je, razmenom elektronske "posetnice" (eng. Business card) koja se čuva u vcf formatu.
Za detalje vidi Create and share contacts as Electronic Business Cards