[ farmaceut @ 25.10.2012. 09:01 ] @
Zanima me da li je vrijedno pokusati MysqlCluster sa memcached api za session storage, (koji je cisti key/value)?

Neki minimalni setup sa 2 noda + memcached api, potrebno mi je da sesiju drzim na redudantnom storage-u, tj. da izbjegnem "single point of failure".

Inace, opcije koje su mi podrzane od appservera su mi:
-memcached
-mongo db
-couchbase

Poslednje dvije nisam imao prilike probati, memcached vec koristim, ali nativno nema nikakvu replikaciju.
MysqlCluster sam vec probao podesiti i radio je ok (doduse nikakva produkcija, vise eksperimentisanje iz radoznalosti).
Vrijedi li pokusati (Bogdane?) ili da trazim drugo rjesenje?
[ nkrgovic @ 25.10.2012. 13:44 ] @
Redis + master-slave + keepalived .

Ono sto nemas lako automatizovano je povratak iz failovera.... Tj. ako master pukne keepalived prebaci IP na slave i sve nastavi da radi - ali vracanje mastera nazad trazi ili rucnu intervenciju, ili pisanje svojih skripti. S'druge strane, automatizacija povratka od strane katastroficnog failiure-a jeste, bar po meni, nesto sto se ne mora automatizovati osim u jako velikim sistemima - ipak se to ne desava svaki dan.
[ bogdan.kecman @ 25.10.2012. 16:24 ] @
Citat:
farmaceut:
Zanima me da li je vrijedno pokusati MysqlCluster sa memcached api za session storage, (koji je cisti key/value)?


oh da, radi bezobrazno dobro a ako se lepo namesti radi i brze od cistog memcached-a ... ti mozes da ga teras u diskles modu posto tebi ne treba persistentan storage za sesije

Citat:
farmaceut:
Poslednje dvije nisam imao prilike probati, memcached vec koristim, ali nativno nema nikakvu replikaciju.


imas 2-3 sistema za replikaciju memcached-a ali ti ne bih to savetovao posto je mccge brzi i sigurniji znacajno od memcached-a sa repcached ili slicnim kombinacijama

Citat:
farmaceut:
Vrijedi li pokusati (Bogdane?) ili da trazim drugo rjesenje?


naravno da vredi, ali ti ja ne bi savetovao da slepo trcis na bilo koje resenje vec da probas i mccge i memcached+repcached i redis i sta god jos mozes da probas .. mongo i couch su preglomazni za to sto tebi treba tako da ne verujem da ti se isplati overhead ali zasto bi meni verovao na rec, uzmes i probas :D

Ono sto mogu da ti kazem da ti mccge daje a drugi ne je
1. online upgrade (dakle radis upgrade sistema bez downtime-a)
2. online alter table (to ti za memcached interface ne treba ali mozda odlucis jos po nesto da turis tamo)
3. online add node (treba ti jos nodova, dodas jos online, bez downtime-a, samo ukacis novu masinu, kucnes nesto na mgm nodu i to je to)
4. no spof
5. lagana administracija (nema master/slave/replikacija/failover ovo ono .. )