[ bojanst @ 31.10.2012. 10:11 ] @
Imam veoma cudan problem sa racunarom. Iscrpio sam sve svoje resurse sto se tice znanja oko racunara.
2 godine nisam imao skoro pa nikakvih problema. Pogotovo ovakvih kao sto sad imam.
Radi se o tome da mi se racunar sam poceo gasiti.

Danas mi se se desilo, da se smrznuo, Znaci nista nije palilo, mis, tastarura alt+ctr+delete... nista. samo sam imao sliku desktopa. Restartujem onako na silu, dugme restart. Vise nije htio da se upali. Samo je blinkala lampica na monitora kao da je u stnd by. Radili su ventilatori i to je to. Kasnije sam utvrdio da mi je vrisnulo napajanje (otvorio napajanje, naduvani kondenzatori) . Odem kupim novo napajanje coolermaster 600W, prijasnje bilo chieftec 450w koje je radilo fenomenalno 3 pa i vise godina.

Kad sam stavio novo napajanje racunar se upalio normalno, kao da nista nije bilo, radio jedno 2h. pc se ugasi iz cista mira. upalim ponovo, radi15 min ugasi se ponovo. ponovo upalim radio 5 min, i ugasi se Nekad radi 1h, nekad pola, njavise je radio 8h bez gasenja. Pregledao sam bios da nije tamo nesto nastimano da se gasi, ali nsita da skontam. Sve izgleda ok. Temperatura ok, naponi ok. Da li postoji mogucnost da mi je nesto vrisnulo pored napajanja. Molim pomoc. Hvala unaprijed i oprostiti na ovolikom postu.
[ SlobaBgd @ 31.10.2012. 12:29 ] @
Proveri kondenzatore na ploči, posebno one oko priključka napajanja na ploču.
[ bojanst @ 31.10.2012. 20:55 ] @
Hmm.. ne znam kako da provjerim. Svi su solid state kond. i izgledaju sasvim normalno, prepoznavajuci odokativnom metodom.
[ bojanst @ 02.11.2012. 18:20 ] @
Samo da javim da je novo Coolermaster napajanje bilo neispravno i pravilo probleme. Kupio sam drugo napajanje Chieftec 600W,
pc radi vec 48h bez gasenja.
Sad treba da reklamiram ovo CM, problem je sto danas niko ne vraca novac, a ja ne znam sta da radim sa 2 brand name napajanja od po 600W tj.
kad mi zamjenu CM za ispravno...