[ vladant @ 31.10.2012. 23:24 ] @
Majko moja...
Proletos sam se preselio u Novi Surcin, tako se zove naselje na putu za Surcin, koje se nalazi na surcinskom putu, a pre samog Surcina.
Prvi problemi su bili vezani za prikljucak kablovske televizije i pronalazenje ISP.
Za ISP sam se snasao tako sto sam iskopao svoju staru wireless opremu na 2.4 GHz, i nakacim se na KBCnet, koji pokriva taj prigradski deo, cak sam iskoristio i svoj stari nalog kod tog provajdera, koji se uzgred budi receno poprilicno popravio u pruzanju usluge u odnosu na vise godina ranije kada sam ga koristio.
Mana je sto paketi koji se mogu koristiti sa opremom na 2.4 GHz, dobrano prevazileza realne cene usluge pristupa internet mrezi, a vec sa novijom opremom i kod njih postoje bolji uslovi.
O ADSL i IPTV prikljucku nema ni govora jer sam kilometrima udaljen od centrale, i bio bi svojevrstan eksperiment kako i dali bi to radilo, pod uslovom da i, ima slobodnih portova.
U razgovoru sa komsijama cujem da ce uskoro, 'proci ova Surcinska kablovska, a ima i internet'. Oni sada koriste total tv.
Pomislim, zgodno, jednim udarcem dve muve, ipokusam na net-u da saznam o cemu se radi...
Ni traga o nekoj Surcinskoj kablovskoj... Posle vise telefonskih poziva, saznam da ipak postoji KDS surcin, ali posluje i sklopu TV Surcin, ciji je vlasnik Opstina Surcin, i da je cela ideja da sam Surcin i sela u opstini dobiju kablovsku tv i pristup internetu po povoljnim cenama.
Obradujem se jos vise, jer cu po 'povoljnoj' ceni resiti dva problema.
Pocetkom juna, tokom vikenda nismo bili kod kuce, i u ponedeljak saznam od komsija,'prosla kablovska'. Zaista, po banderama razvucen RG11 kabl, cak i poneki komsija u susednoj ulici prikljucen na mrezu, 'ima 40-etak kanala' kazu komsije. Internet niko nije prikljucio. Pocnem telefoniranje, nebih li se i ja zakacio na sada vec dostupne servise, jelte.
Eh, sve je i ostalo na telefoniranju svakih desetak dana, sve do juce, da ne ulazim u nebulozna objasnjenja kada ce i kako doci da 'snime' situaciju, cak se pre oko mesec dana pojavila devojka iz KDS-a, koja 'vrbuje' nove korisnike i sklapa ugovore sa istim. U razgovoru sa njom, saznao sam da kablovska ima 'skoro 50 kanala'. Na moje pitanje o pristupu internetu i kakvi paketi postoje, sa kolikim protokom, dobijem odgovor: 'nema protok, neogranicen, onaj flet'. preformulisem pitanjeu: kojom brzinom se pristupa internetu, odgovori: a, dva cetiri i sest, kablovska i internet od sest, dve hiljade dinara'. Jeftino, sto jes' jes'. Na moju opasku da je to verovatno download, i da li zna koliko je upload, ostala je bez teksta, trepcuci ocima... odustao sam.
Elem, juce sam se konacno dokopao primerka ugovora, KDS Surcin, koji bi trebalo da popunim, i potpisem, jelte, da bih konacno poceo da koristim pomenute servise, i, strasno mi je zao sto ne mogu da skeniram pomenuti dokument, ali cu ga prepisati potpuno verno, zasluzuje... Inace, ugovor je beli papir A4 formata, odstampan sa obe strane sledecim tekstom:

Javno preduzeće za informisanje Surčin

UGOVOR br:
o zasnivanju korisničkog odnosa ( servis internet )

zaključen u Surčinu, dana___/___/2012. godine između

1. JAVNOG PREDUZEĆA ZA INFORMISANjE-KDS SURČIN, Vojvođanska br. 79
(u daljem tekstu:davalac usluga)
i

2. Ime i prezime________________________________________;

Ulica_______________________broj___;
matični broj______________; telefon____________________.


Član 1

Predmet ugovora: zasnivanje korisničkog odnosa u vezi pristupa internetu i mrežnim
servisima ( u daljem tekstu usluga ) koje kablovski operater pruža korisniku.
Internetom se u smislu ovog ugovora smatra globalna ( svetska ) informativno-računarska
mreža.

Član 2

Kablovski operater omogućava korisniku da izabere uslugu prema važećem cenovniku usluga.
Maksimalna brzina za pristup internetu i ograničenja protoka i servisa određeni su izabranom
uslugom.

Brzina ( protok ) internet usluga je dostupna u sledećim paketima :

1) 2 mg/s - 1050,00 dinara (TV-osnovni paket+internet)

2) 4 mg/s - 1550,00 dinara (TV-osnovni paket+internet)

3) 6 mg/s - 2000,00dinara (TV-osnovni paket+internet)

Član 3

Naknada koju korisnik plaća za uslugu određena je u cenovniku usluga.
Obračunski period za uslugu je kalendarski mesec, a račun se ispostavlja na kraju meseca.
Korisnik se obavezuje da će mesečnu nadoknadu plaćati do 15-og u mesecu za tekući mesec.

Član 4

Opšti uslovi i pravila za korišćenje servisa interneta su sastavni deo ugovora o zasnivanju
korisničkog odnosa i u svakom slučaju obavezuju na isti način kao i zaključeni ugovor.

Član 5

Obaveze korisnika usluga definisane su članom 5. Opštih uslova ugovora o korišćenju
internet usluga.

Član 6

Ograničenja odgovornosti kablovskog operatora definisana su članovima 9. I 10. Opštih
uslova ugovora o korišćenju internet usluga.

Član 7

1) Korisnik usluge plaća modem po ceni od 500,00 din koji dobija na korišćenje od strane
Kds-a Surčin.

2) Ukoliko se po osnovu ovog ugovora reversom primi oprema na korišćenje dok ovaj ugovor
traje korisnik je dužan da čuva i opremu i kompletan sadržaj u kome je oprema isporučena
(ambalaža,dokumentacija...).
Raskid ovog ugovora obavezuje korisnika da o svom trošku odmah vrati opremu kablovskom
operatoru koju je primio na revers.

Član 8

Ugovor se sklapa na neodređeno vreme,osim ako to nije drugačije precizirano aneksom.
Ugovor u celini ili bilo koje pravo i obaveza po ugovoru ne mogu se preneti na treće lice
bez saglasnosti kablovskog operatera.

Član 9

Sve eventualne sporove, koji proisteknu usled primene ovog ugovora ugovorene strane će
rešiti sporazumno, u suprotnom će biti nadležan sud u Beogradu.

Član 10

Ovaj ugovor je sačinjen u dva istovetna primerka, po jedan za svaku ugovornu stranu.





Javno preduzeće za informisanje-KDS Surčin Korisnik
Vojvođanska 79,Surčin, tel: 8441-637
televizijasurčin.net


__________________________________ _______________________





Na ugovoru stoji pecat, kao i potpis (faksimil, rekao bih).
Namučilo me je prepisivanje ugovora, zaista sam se trudio da ga verodostojno prepisem,; pismo, razmak, pasusi, uvuceni redovi, da ne omasim velika mala slova, nazive koji se pominju, procitao nekoliko puta i ne mogu sto posto biti siguran da nisam napravio neku 'gresku', prepisujuci... Majko moja... Doslovce ovako.
Dali neko koristi ovog ISP, ili zna nekoga ko ga koristi?

ps: sada tek vidim da sam se sa redovima i pasusima dzaba mucio, automatski se sve ispravi. zaista mi je zao sto ne mogu da ga skeniram. Inače je pisan kombinacijom latinicnog i cirilicnog pisma, a ja ne umem ili ne moze se tako ovde napisati. ma makar cu ga slikati...
[ technotize @ 01.11.2012. 19:57 ] @
ocekujemo sliku, makar mobilnim, zvuci zabavno ... pogotovu sa onim miligramima u sekundi ...
[ vladant @ 02.11.2012. 22:49 ] @
sutra na boljem svetlu ponovo...
Zar niko ni, ne zna nikoga ko je dolazio u susret sa ovim provajderom?


[ vladant @ 14.06.2013. 10:43 ] @
Preselio sam se i, iz 'novog Surcina', ne docekavsi gorepomenutu KDS kablovsku,
pa samim tim ni pristup internet mrezi...
Cisto za epilog..