[ Anarhist99 @ 04.11.2012. 10:52 ] @
4. novembra ove godine od 8:00 sati počinje sa emitovanjem novih televizijski kanal pod nazivom Pink 2.

Prema dostupnim informacijama, Pink 2 će se naći u programskoj shemi Total TV satelitske platforme, Open IPTV-a u Srbiji, SBB-a te ostalih srpskih kablovskih operatera umjesto TV Avala koja je 26. oktobra ove godine ostala bez dozvole za emitovanje nakon što je Savjet Republičke radioidifuzne agencije Srbije - RRA okončao postupak za oduzimanje dozvole.

Za sada je poznato da će kanal već od ponedjeljka početi sa emitovanjem serija.

http://www.teve.ba/article/11933/stize-pink-2

[Ovu poruku je menjao Anarhist99 dana 04.11.2012. u 12:10 GMT+1]
[ bachi @ 04.11.2012. 11:31 ] @
Meni se slošilo kada sam ga video memorisanog na TVu umesto Avale... Sad moram da ga izbacim iz memorije ekrana...
[ djricky @ 04.11.2012. 15:52 ] @
interesantno, ali sa planine Avala i dalje ide program televizije Avala na DVB-T2...
[ jovovuk @ 04.11.2012. 18:40 ] @
Mi u Hercegovini nemamo u ponudi Totala ni jedan Pink iz Srbije u 8 eura predplate (ok za Pink Music) al to je samo muzika
nadam se da cu sad moci pogledati Info Top iz Srbije.
Mislim da ce ovo biti kvalitetan kanal
[ Anarhist99 @ 04.11.2012. 18:46 ] @
Pojma nemate sta propustate s obzirom da je Pink jedan od kvalitetnijih kanala al samo ako se zezamo.
[ Aleksandar Đokić @ 04.11.2012. 19:51 ] @
Citat:
nemamo u ponudi Totala ni jedan Pink iz Srbije u 8 eura predplate


mislim da ce ovaj biti u osnovnoj ponudi (kao sto je bila i avala)
[ zilenk @ 04.11.2012. 20:21 ] @
Citat:
djricky: interesantno, ali sa planine Avala i dalje ide program televizije Avala na DVB-T2... :)


Sa Čota ide obaveštenje da je emitovanje Avale završeno. Verovatno je sad tako i sa Avale.
[ bakara @ 04.11.2012. 21:22 ] @
Ovaj pink ide u osnovnom paketu (bar sad ide) i za sad ne izgleda lose (vesti i filmovi).
[ waikiki @ 04.11.2012. 21:33 ] @
Nacionalnu TV frekvenciju sada imaju 6 kanala! Eto prilike za RTL da bude sedmi!

Jel ima negde program za Pink2?
[ nenad76 @ 04.11.2012. 22:51 ] @
Ja mislim da ni oni sami ne znaju program za naredne dane
[ Aleksandar Đokić @ 05.11.2012. 06:45 ] @
da, treba ih pustiti malo pa cemo videti, mozda bude drugaciji :)
[ bachi @ 05.11.2012. 08:02 ] @
Juče ga brisao iz memorije TVa i krenem da tražim kanale, kad ono Pink, Pink 2, Pink Kids, Pink Family, Pink Music... Ala se nakotilo đubre čoveče, ovo je baš zabrinjavajuće...
[ Anarhist99 @ 05.11.2012. 17:35 ] @
[ dragancce @ 05.11.2012. 17:45 ] @
E zbog ovog treba da se ukine RRA, ako ovo dozvole, vratite nam devedesete da lepo gledamo ukradene nba utakmice i serije i filmove

Da me neko pogresno ne shvati samo deo vezan za tv bih voleo da se vrati iz devedesetih :)
[ Anarhist99 @ 05.11.2012. 18:24 ] @
[ Aleksandar Đokić @ 05.11.2012. 20:32 ] @
Anarhist99, nazalost
[ Anarhist99 @ 05.11.2012. 21:13 ] @
S obzirom da nece imati nacionalnu frekvenciju(ako postuju zakon) i da ih ima kod svih kablovskih operatera,Totalu,IPTVu morace da se pojave u Polarisu i Digiju ukoliko planiraju da mrdnu sa ovih 2%.
[ Aleksandar Đokić @ 05.11.2012. 21:34 ] @
eh ja reko nazalost sto pink ima ovoliko a vi ste izgleda shvatili suprotno :)

digi je zavrsio sa srbijom, mozda u polarisu
[ Lavlja_Jazbina @ 05.11.2012. 22:15 ] @
Sada ide pregovarac.Mogli bi da daju samo filmove i onda je nebitno kako se zovu.
Moj predlog vise stariji,Divlja Orhideja,Paklena pomorandza,Deca sa kolodvora zoo,cat people,the warriors,itd.
[ Anarhist99 @ 06.11.2012. 16:48 ] @
300.000 eura za nacionalnu frekvenciju

Krajnji rok do kojeg TV Avala može dostaviti prigovor na oduzimanje dozvole prije roka na koji je izdata je srijeda, 7. novembar. Umjesto TV Avala, veliki dio Srbije od prošle nedjelje može pratiti kanal Pink 2, novi televizijski kablovski kanal u vlasništvu Željka Mitrovića.

Večerenje novosti navode da je u pitanju puka slučajnost, kada je u pitanju prestanak rada Avale i ekspresni početak emitovanja novog Pinkovog kanala umjesto posrnule srpske TV stanice.

"Sve je čisto. Operateri imaju samo jednu zakonsku obavezu kod emitovanja programa, a to je da besplatno puštaju nacionalne servise", kaže za Novosti Goran Karadžić iz Republičke radiodifuzne agencije. "Nekoliko velikih operatera, poput SBB, KDS, Open IPTV, tražili su da emituju Pink 2, ta televizija nam je poslala programsku shemu i dobila dozvolu", istakao je Karadžić.

Inače, Mitrović već ima dozvole za još neke nove programe, poput Pink Life, Pink Fashion ili Pink Zabava, koje će početi da prikazuje. "To što se istog dana ugasila Avala i pokrenut je Pink 2 dogodilo se slučajno. Kablovski operateri odlučili su da se emitujemo na istoj frekvenciji", tvrdi Darko Popović, portparol Pinka.

Ovakvim raspletom situacije šokirani su zaposlenici TV Avala, a njih 100 ostalo je bez posla. Karadžić je izjavio da RRA čeka srijedu, a ako se TV Avala ne bude žalila, oduzet će joj se frekvencija. Kasnije će Ratel odlučiti da li ta frekvencija ide na javni konkurs na koji će se moći prijaviti bilo ko.

U igri za frekvenciju spominje se nekoliko zainteresovanih. Više od 300.000 eura potrebno je za depozit svima koji bi učestvovali na konkursu. Isto toliko košta godišnja naknada za nacionalnu frekvenciju, navode Novosti.

Među mogućim zakupcima nacionalne frekvencije su njemački RTL, Svet Plus, BK te neke TV stanice sa sjedištem izvan Beograda.

Međutim, jučer je JP Emisiona tehnika i veze saopštila da bi prestankom sa radom TV Avala, komercijalnog emitera sa dozvolom za analogno emitovanje sa nacionalnim pokrivanjem, mogao biti riješen osnovni problem u sproveđenju procesa digitalizacije emitovanja TV programa kroz mrežu zemaljskih predajnika u roku koji je država Srbija preuzela kao međunarodnu obavezu.

http://teve.ba/article/11984/3...eura-za-nacionalnu-frekvenciju
[ commando @ 06.11.2012. 21:16 ] @
Uredjivaci ovo prebacite u total tv temu posto ima tema o total tv. Za ostale ova vest nije od znacaja.
[ dragancce @ 07.11.2012. 08:06 ] @
Mislim da tema nije vezana samo za total tv. I da nema razloga da se prebacuje u total tv. A tema je odlicna da se malo poprica o tome i na nasem forumu kako se osvaja prljavo trziste na medijskom prostoru, bilo satelitskom bilo digitalnom, bilo zemaljskom.
[ stipo130475 @ 07.11.2012. 09:54 ] @
koji kanal? i koja lokacija odašiljača?


[Ovu poruku je menjao stipo130475 dana 07.11.2012. u 21:03 GMT+1]
[ commando @ 07.11.2012. 21:20 ] @
kako nije total? pa samo u totalu ide eventualno u kablu i to pod sbb a tema za to je vec otvorena. Ako nema kod ostalih ili kao fta ili pod key znaci temu premestiti gde treba a ne otvarati za svaki kanal novu temu. Na sta bi ovaj forum licio.
[ Anarhist99 @ 07.11.2012. 21:51 ] @
Ide i u IPTV-u koji je Telekomov a ne SBB-ov.
[ KrkaCiC @ 07.11.2012. 23:45 ] @
Kad vec brojite,ide i u Jotel naravno na kanalu gde je bio kanal Avala.
[ Anarhist99 @ 08.11.2012. 15:35 ] @
Svi kablovski operateri uzimaju kanale od SBB-a.
[ commando @ 08.11.2012. 18:27 ] @
Bas tako SBB tj Total ima prava na sve pinkove i zato temu i treba vezati tamo.
[ dragancce @ 08.11.2012. 18:57 ] @
Kablovski operateri moraju da bi radili da placaju licence . Tako da jotel i ostali sigurno placaju licence. Tako da nije pink 2 vezan samo za sbb.
[ Anarhist99 @ 08.11.2012. 19:03 ] @
Pink je trebalo ugasiti 2000 zajedno sa RTS-om.
[ commando @ 08.11.2012. 22:55 ] @
Citat:
Kablovski operateri moraju da bi radili da placaju licence . Tako da jotel i ostali sigurno placaju licence. Tako da nije pink 2 vezan samo za sbb.
a kakve to veze ima sa pink kanalima koji su vlasnistvo total-a koliko ja pratim mitrovic je pink prodao totalu a ne jotelu , telekomu ili nekom drugom. a da nema total na satelitu ne bi bilo nista osim tog jednog pink kanala. objasni ti meni gde i preko kojih repetitora ide 13 kanala?
[ dragancce @ 08.11.2012. 23:23 ] @
Ne znam gde si naso da je pink paket vlasnistvo totala. Sustina onoga sto sam hteo da kazem je da ce ovo polako ali sigurno kako stvari stoje da dobije nacionalni frekvencu i da to nema veze sa sbb-om ili totalom. I tp je po meni kriminal kako se i na koj nacin gleda kroz prste bogatunima koji ce imati kintu da pljunu za godiznju licencu rra. Naravno sad mozes da kazes kakve to veze ima sa ovim delom foruma , u principu ako teramo mak na konac nema. Ali jnema ni sa totalom.
[ commando @ 09.11.2012. 11:36 ] @
sa cega se emituje pink paket 13 kanala? sa total paketa satelit 16e il iz tunguzije mozda. kakva nacionalna frekvencija?
[ dragancce @ 09.11.2012. 12:58 ] @
Aman jedno je pink paket na 13e a drugo je pink i kako stvari stoje pink 2. Pink ima nacionalnu frekvenciju od pocetka i njega uvatis antenom kako se najavljuje to ce moci i sa pinkom 2. I to je ono o cemu mislim da treba pricati. Kolko ja znam total tv i pink saradjuju ali pink nije u vlasnistvu total tv-a.
[ commando @ 09.11.2012. 16:58 ] @
Citat:
4. novembra ove godine od 8:00 sati počinje sa emitovanjem novih televizijski kanal pod nazivom Pink 2.

Prema dostupnim informacijama, Pink 2 će se naći u programskoj shemi Total TV satelitske platforme, Open IPTV-a u Srbiji, SBB-a te ostalih srpskih kablovskih operatera umjesto TV Avala koja je 26. oktobra ove godine ostala bez dozvole za emitovanje nakon što je Savjet Republičke radioidifuzne agencije Srbije - RRA okončao postupak za oduzimanje dozvole.

Za sada je poznato da će kanal već od ponedjeljka početi sa emitovanjem serija.


Koliko ja znam citati nigde se ne pominje zamena za zemaljsku TV Avala vec da ce umesto sadasnjeg kanala TV Avala kod cabl distributera i u TotalTV ici zamena ovog kanala.

Ako je vec tema otvorena gde ne treba korisnici bi bar mogli da citaju postove a ne da pricaju napamet.
Ili ako informacija nije tacna onda bi je trebalo proveriti pa objaviti a ne "trcati pred rudu"
[ dragancce @ 09.11.2012. 17:02 ] @
Videcemo sta ce da bude ali naravno kritikujes a ne citas pazljivo postove

Ti mislis da oni pricaju iz glave ili ipak se radi na tome da zauzmu mesto avale u nacionalnoj frekvenci.
[ commando @ 09.11.2012. 17:18 ] @
Ja pricam za post ovde sto je napisan prvi. U njemu ne stoji da je lokal vec sat i cabl prijem.
Zato sam i rekao nije cilj samo kopirati postove po netu neprovereno.
Proveriti ingfo pa pisati post a ne copy paste i to je to.

A i taj ti je proveren info sa fejsa jaka stvar :D

I nigde ne pise da je u zemaljskoj tv dostupno. Nadji taj info na netu a ne price. Info tipa preko repetitora avala i slicno.
na kojem kanalu, koji uhf vhf i slicno.
[ dragancce @ 09.11.2012. 17:23 ] @
Ok, mrzi me vise naravno vecina tvojih postova se svodi na raspravu. Praticemo i videcmo sta ce da se desi.
[ commando @ 09.11.2012. 17:28 ] @
Pa zar nije od starta ovo rasprava :) da li je tacno , jeste, nije , mozda
ko strine na poselu.... :D
Ja bar kada postavljam nesto postavljam proverene stvari a ne copy paste bez provere.
[ dragancce @ 09.11.2012. 17:38 ] @
Citat:
Ja bar kada postavljam nesto postavljam proverene stvari a ne copy paste bez provere
Pa zato sto si car :)

kao sto rekoh videcemo sta ce da bude. Oni iz pinka pricaju jedno kao da je stvar vec gotova, zato sam i paste ono sa fejs stranice pink 2, dok iz RRA i dalje negiraju. Naravno iskustvo kaze da para vrti gde burgija nece ,a ja naravno ne bih voleo da se to desi ali mi se cini da ce ipak ponovo lova da pobedi.

Reko sam da necu vise, pa opet sam komentarisao (sujeta je cudo :)). Sad necu da kazem da necu vise :)
[ Anarhist99 @ 09.11.2012. 20:32 ] @
Ma kakva dozvola pa Pink2 jos nema ni programsku semu mada je nema ni onaj prvi Pink.
[ zilenk @ 10.11.2012. 15:38 ] @
Evo vam šeme, pa ko voli neka uživa:

Code:
http://www.krstarica.com/lat/tv/index.php?kanal=pink2&datum=10-11-12&delimican=1
[ commando @ 10.11.2012. 19:56 ] @
jel to gledate na predajniku suva sljiva ;)
[ zilenk @ 10.11.2012. 20:40 ] @
Što Pero? Pa imaju ga i kod mene na kablovskoj.
[ commando @ 10.11.2012. 20:49 ] @
znam da ima u kablu pitam ove sto nemaju kabl i total tv.
[ commando @ 10.11.2012. 21:11 ] @
screen