[ laki91 @ 05.11.2012. 15:28 ] @
Imam neki fujutsu siemens lezeci racunar. Problem je sledeći, kad ga upalim digne mi sistem do welcome to windows i onda se samo restartuje. PRvo sam mislio da je hard (da ima bad sector) zamenio hard nije hard. Onda sam sumnjao na ram, pa sam i to menjao isto se desi. Međutim, usao sam u bios vratio na safe defaults i upalio se fino i radio par puta, palio gasio, instalirao programe, surfovao i onda mi se opet ponovi isto.
Šta bi mogao biti problem?
[ Binary Mind @ 06.11.2012. 00:27 ] @
Koji tacno model Fujitsu racunara imas?
[ laki91 @ 06.11.2012. 10:06 ] @
Esprimo 5700.
[ Binary Mind @ 06.11.2012. 21:22 ] @
Nista sam ne bi trebalo da preduzimas sto se tice tog racunara jer je brandname i zbog toga specifican ("proprietary" dizajn). Problem moze biti vise komponenti ali se treba utvrditi koja pravi problem. 2 glavna krivca po meni mogu biti napajanje i maticna ploca, mada nije iskljuceno da i neka druga komponenta pravi problem (na primer CPU). Nosi racunar u servis ovlascen za popravku Fujitsu racunara pa nek' se oni bakcu s' njim.
[ Aleksandar Đokić @ 07.11.2012. 09:18 ] @
ma to se buni kod nekog drajvera, daj probaj da ga dignes u safemod
[ heki @ 07.11.2012. 10:34 ] @
Kod jednog druga se isto to desavalo i bilo je upitanju to da je ploca imala negde kratak spoj... samo ju j malo ispritiskao i prodrmao i proradilo je najnormalnije.
Nista vas nekosta da probate , al naravno nemojte preterivati da nesto nepolomite i onda popravke vise nema.
[ laki91 @ 07.11.2012. 15:46 ] @
Ma i sam se bavim popravkom dugo, pa necu da nosim u servis. Imao i sam i ja iste sumnje, mislio da mozda nije napajanje, pa RAM, pošto hoće tako kad je ram pokvaren, dešavalo mi se. I ovo su definitivno najčudniji računari sa kojima sam radio. Problem se rešio tako što sam u biosu ugasio floppy, stavio ga na disable, pošto nisam uključio napajanje u floppy on je to prepoznavao kao neku grešku i verovatno kad krene da butuje redom hard, cd rom, i kad dodje do floppy on se restartovao.

Kako god, hvala Vam svima na savetima.

Veliki pozdrav.