[ nesssaq @ 06.11.2012. 21:54 ] @
Po ceo dan radim sa brojevima telefona - a ovaj sajt je tako spor, i tako komplikovan i sa kaptchom, i sa otvaranjem, da ja vise izludeh gledajuci u te male ruzne slicice, i cekajuci celu vecnost da se stranica ucita.

http://www.988info.rs/BeleStrane/Index

Moze li mi neko reci molim vas, kako da skinem celu databasu sa tog sajta, i koji kod da napisem da bih je recimo na php/msqyl serveru mogao pretrazivati jednostavno i bez problema, i da bih recimo za jednu ulicu i broj, mogao dobiti x ili y rezultata, a ne kao sada, poruku "unesite jos podataka" ???

Hvala puno na svakom odgovoru.
[ bogdan.kecman @ 06.11.2012. 22:12 ] @
pogresan forum
[ Shinhan @ 07.11.2012. 13:36 ] @
Slažem se da ovo nema veze sa ovim forumom, ali pretpostavljam da je to što tražiš moguće samo ako ih uhakuješ i ukradiš im originalnu bazu.

Naravno, to je nelegalno.

Da oni žele da dozvole skidanje cele baze onda ne bi stavljali captchu :)
[ nesssaq @ 07.11.2012. 17:30 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
pogresan forum


Jel mozes da mi kazes, molim te, gde bih mogao da nadjem vise informacija na ovu temu, tj koji je bolji forum. Hvala.
Citat:
Shinhan:
Slažem se da ovo nema veze sa ovim forumom, ali pretpostavljam da je to što tražiš moguće samo ako ih uhakuješ i ukradiš im originalnu bazu.

Naravno, to je nelegalno.

Da oni žele da dozvole skidanje cele baze onda ne bi stavljali captchu :)

Cisto informativno - sa velikim akcentom na tome da se odrzi legalnost svih nasih akcija: kako bih izveo to hakovanje?
Hvala.
[ Shinhan @ 08.11.2012. 13:09 ] @
Citat:
nesssaq: Cisto informativno - sa velikim akcentom na tome da se odrzi legalnost svih nasih akcija: kako bih izveo to hakovanje?
Hvala.


LOL
[ bogdan.kecman @ 08.11.2012. 15:05 ] @
Citat:
nesssaq:
Citat:
bogdan.kecman:
pogresan forum

Jel mozes da mi kazes, molim te, gde bih mogao da nadjem vise informacija na ovu temu, tj koji je bolji forum. Hvala.


treba da se napise neki program koji bi to uradio, dakle na nekom od foruma koji se bave programiranjem, nadjes nekoga da ti napise neki crawler (ili kupis neki gotov) i to je to .. doduse mozda ti je jeftinije (svakako postenije) da kontaktiras vlasnika tih informacija i pitas posto bi ti ih prodao
[ nesssaq @ 10.11.2012. 22:58 ] @
Citat:


LOL

Zasto se ovaj smeje?

Citat:
treba da se napise neki program koji bi to uradio, dakle na nekom od foruma koji se bave programiranjem, nadjes nekoga da ti napise neki crawler (ili kupis neki gotov) i to je to .. doduse mozda ti je jeftinije (svakako postenije) da kontaktiras vlasnika tih informacija i pitas posto bi ti ih prodao

Ja mislim da crowler ne bi radio zbog kaptche. Inace, podaci svih nas gradjana koji imaju telefon, su na prodaju:

http://www.988info.rs/informat...anice/Cenovnik/cenovnikservisi

sto ja smatram da nije eticki, cak stavise da je cist kriminal zbog cega bi trebalo gospodu iz telekoma na sud i konfiskovati im imovinu. Tako nas pronalaze raznorazni ludaci sa telemarketinga...

Ja mislim da mi je najlakse downlodowati bazu, samo ne znam kako.

Hvala, pozdrav.

[ bogdan.kecman @ 10.11.2012. 23:48 ] @
Citat:
nesssaq: Ja mislim da crowler ne bi radio zbog kaptche


kako koji, kako koji

Citat:

Ja mislim da mi je najlakse downlodowati bazu, samo ne znam kako.


crawlerom koji ume da cita captchu :D (ili tako sto im se hakne sajt, doduse obicno je jeftinije prevazici captchu), sam database server uopste nije na internetu vec je u lanu sa web serverom tako da mu ne mozes prici direkt, morao bi ili da savladas captchu ili da im haknes sajt ... ni jedno ni drugo nije preterano tesko no jeftinije ti je da kupis tu bazu nego to da platis (btw ne znam za tebe ali meni taj sajt radi bez captche)
[ Shinhan @ 14.11.2012. 08:09 ] @
Bogdane, captcha se verovatno pojavljuje tek ako jako puno podataka skidaš. To su najverovatnije dodali baš zato da bi se zaštitili od ljudi kao što je nessaq koji pokušavaju bez plaćanja da preuzmu celu njihovu bazu podataka.

Zašto sam se smejao? Zašto što pitaš kako da uradiš nešto nelegalno na legalan način. To je kao da pitaš "kako da opljačkam nečiji stan na legalan način". Pitanje je besmisleno.

Citat:
Inace, podaci svih nas gradjana koji imaju telefon, su na prodaju:


Ja mislim da to nisu podaci svih građana nego samo građana koji nisu odabrali da budu uklonjeni iz telefonskog imena (što je verovatno velika većina).

Ako je istina to da prikazuju telefonske brojeve osoba koje su tražili da ne budu u telefonskom imeniku, onda je to vrlo nemoralno, možda čak i kriminalno.

Ali, da li si 100% siguran da si tražio da tvoj broj telefona bude uklonjen iz telefonskog imenika? Ja kad sam kupovao fiksni telefon pitali su me da li hoću da budem u telefonskom imeniku, i naravno rekao sam ne. Kad se tražim na ovom sajtu ne mogu da se nađem, tako da mslim da oni to poštuju. E sad, ako ti nikad nisi tražio da budeš uklonjen iz telefonskog imenika, pa stvarno ne vidim zašto očekuješ da ne budeš prikazan u telefonskom imeniku, bez obzira da li je taj imenik online ili offline.

Slažem se da su im cene prevelike. Ali to ne znači da je legalno ili etički pokušavati ukrasti njihovu bazu telefonskih brojeva.

Ustvari, ne poznajem ja dovoljno dobro zakone da bi bio siguran da u Srbiji imamo dovoljno savremen zakon po ovom pitanju, ali definitivno je ono što ti pokušavaš mnogo nemoralnije nego njihova odluka da skupo naplaćuju njihov servis.

Što se tiče scrape-ovanja sa captchom, meni to ne bi bio problem da to uradim, ali ne želim da ti pomažem u tome jer smatram da to što ti pokušavaš je ili nelegalno ili vrlo nije etički.
[ bogdan.kecman @ 14.11.2012. 10:41 ] @
Citat:
Shinhan
Ja mislim da to nisu podaci svih građana nego samo građana koji nisu odabrali da budu uklonjeni iz telefonskog imena (što je verovatno velika većina).


na sajtu nema onih koji su rekli da nece da budu u imeniku, u bazi koju prodaju oni su tamo :(
znam posto gajba gde sam sad nije u imeniku, nema je u stampanom izdanju, na sajtu i slicno (tako sam trazio) a dobijam sve moguce pozive od svih ovih firmi smaraca ...

Da ne kazem da svi prodaju te podatke, na primer societe generale banka prodaje podatke o svojim klijentima (ceo paket, adresa, telefon ... sve ono sto popunis kada otvaras racun je na prodaju), ne znam za ostale banke.

[ bantu @ 14.11.2012. 14:44 ] @
Ne znam kako je kod vas u Srbiji ali kod nas u BiH to podleže zakonu o zaštiti ličnih podataka i kažnjivo je. Banke čak i ne smiju da skupljaju neke podatke ako ne mogu da dokažu u koje će ih svrhe koristiti.
Pored toga mislim da je prije jedno dvije - tri godine neko komunalno preduzeće nisam siguran koje, elektricno, toplama, ili nešto slično izgubilo spor i platilo dobru kaznu jer su na računima štampali JMBG, koji se smatra ličnim podatkom zbog datuma rođenja, opštine, itd...
[ bogdan.kecman @ 14.11.2012. 15:34 ] @
Citat:
bantu: Ne znam kako je kod vas u Srbiji ali kod nas u BiH to podleže zakonu o zaštiti ličnih podataka i kažnjivo je. .


podleze i kod nas raznim zakonima ali kod nas banke imaju vecu moc nego panduri, sudovi, sudije i ekipa tako da ..