[ CraigDavid @ 08.11.2012. 12:55 ] @
Cao,ljudi!

Treba mi nekoliko informacija. Naime, ja studiram ekonomiju u Bg, planiram da zavrsim do juna,i da upisem Master u Becu. Ja sam posecivao sajt WU,gledao sam smer marketing i prva nejasnoca mi je bila u vezi uslova kriterijuma.Jedan od njih je da, pored min 180 ects poena, treba i neki ispit iz Business Administration koji nosi 45 ECTS. Sta to znaci???
Drugo je sto se tice engleskog: uslov je english as native language,to je kao ok,ali mi ovo nije jasno:" full Bachelor's program done in English (at least 3 years, university confirmation required)" i ovo "certificates of exams taken at WU in English Business Communication worth at least 10 ECTS credits and with a weighted average grade of 2.49 or better"??????????
Trece je sto se tice posla u Becu. Koliko znam, master studenti imaju pravo da rade 20h nedeljno. Kakvi su poslovi u pitanju,kolika je fiksna min satnica? I kakvo je stanje po pitanju fakulteta, jer je ovaj smer full time..i da li mora sa njima da se ganjas oko termina predavanja, kad radis??? Bio bih jako zahvalan na odgovoru, posebno onima koji su bas sada u Becu,sada studiraju ekonomiju tamo, i rade pored studija!!

Ps: jedna devojka mi je pomenula da je ona morala da polaze neku razliku od 6 ispita, koji kao nisu teski uopste, ali joj je ipak oduzelo ceo semestar. Sto se nemackog tice, ja imam polozen B2 ispit ovde u Beogradu na Austrijskom institutu, tako da kontam da je to dovoljno tamo???? A TOEFL cu poloziti. Takodje sam video da traze GMAT ispit.....

HVALA UNAPRED