[ janko.84 @ 08.11.2012. 14:57 ] @
U zadnjih mesec dana, negde od verzije 22.190.xx imam problem sa back button u chrome-u.Pritiskom na back samo se vrati na vrh stranice ili stranicu refresh-uje.Ponekad moram da kliknem misem i po 15-20 puta da bi uradio back, ali se onda ponekad desi
da umesto jedne vrati po 3-4 stranice unazad.Problem je isti nezavisno od toga da li sam
pritisnuo kliknuo na strelicu, pritisnuo backspace ili keystroke za back.
Desava se na gotovo svim sajtovima(B92,Blic,Press,Imdb,Novosti,Youtube itd)
Sve je pocelo na Win 7 Home Sp 1. U medjuvremenu sam instalirao legalnu Win 8 Enterprise( ova trial verzija 90 dana sa Ms sajta).Pokusao sam disable svih extenzija, inace koristim Add block,Flash Block,Daily links i speed dial nema promene.Reinstalaciju uradio vise puta,brisanje kesa,rad u incognito mode-u...
Desi se ponekad da radi normalno desetak minuta i onda iz pocetka.
Inace trazio sam resenja po google-u i vidim da se ljudi na slican problem zalili jos od verzije 3 iz 2009 godine i da pravog resenja izgleda jos nema.Nekima je problem nestao
sa verzijom 10 nekima sa 17 a nekima nikad pa su se vratili na Operu ili Firefox.
Operu nesto ne volim, a na firefox mi se ne vraca:)
E da, antivirus je Kaspersky takodje legalan,ako to ima neke veze.
Neki predlog ili da se vracam na Godzilu:) Hvala unapred.Pozdrav.

edit: Chrome kao default browser koristim preko godinu dana(ne mogu da se setim koja je verzija bila prva koju sam koristio)ali do ove 22 apsolutno nikakve probleme nisam imao
[ janko.84 @ 10.11.2012. 00:06 ] @
Pa da odgovorim sam sebi:)
Gomila ljudi je google-u prijavila ovaj bug(ili slican problem, sve su problemi sa back button-om, samo sto se od slucaja do slucaja manifestuje ne ovaj ili onaj nacin).Oni to izgleda ne mogu/nece da rese. E sad , sto je to ta gomila na nivou statisticke greske u odnosu na njihov Market Share kad su browseri u pitanju, to im izgleda daje za pravo da se i ne trude previse oko ispravljanja bug-a.
Sto se mene licno tice i ne moraju da rade na tome.
Slucajno naleteh na Maxthon 3 koji mi odlicno radi.Prilicno brz,lep interface, lak za podesiti,
dobar ugradjen RSS reader.Mana mu je sto je malo tanak sa ekstenzijama al niko nije savrsen:)
Za mene Maxthon + Firefox (povremeno) sasvim dovoljno.
Chrome i definitvno CIAO!!Nikad vise.
Pozdrav