[ infodata @ 10.11.2012. 11:38 ] @
Drugari,

Nakon visemesecnog pokusavanja da resim ovaj glupavi problem izgleda da ste vi ovde jedina nada koja mi je preostala. evo o cemu se radi.

Imam telekomov HD IpTv STB ... To je onaj crni, veci, cetvrtasti set top box koji na poledjini ima sledece konekcije:

HDMI izlaz
LAN ulaz
USB
SATA
2x SCART izlaz
COAX

HDMI konekcijom je povezan na Tv i to sve radi ok.

Na drugoj strani imam Samsung BD-c8900A, blu-ray recorder koji ima hdd od 500gb za snimanje video materijala. Na njemu se nalaze nekoliko izlaza:

HDMI
COMPONENT
VHF/UHF

A samo jedan ulaz:

VHF/UHF


Ono sto meni treba je da na neki nacin povezem STB sa bluray recorderom kako bih mogao da snimam video na hard disk na bluray-u. Obzirom da bluray ima samo jedan ulaz, ja sam pokusao da coaxialnim kablom povezem COAX konekciju na STBu i VHF/UHF na bluray-u ali bezuspesno. Kada idem na automatsko pretrazivanje kanala na bluray-u, ne pronalazi mi ni jedan kanal.

Pomagajte ljudi, ne znam vise sta da pokusam.

Hvala unapred i pozdrav svima.
[ bogdan.kecman @ 10.11.2012. 15:31 ] @
ne mozes to da spojis posto blueray ne ume da dekodira sbb digitalne kanale (tome sluzi taj crni dekoder od stb-a). Ako ti je taj crni dekoder od sbb-a D3 on na sebi ima (i napred i pozadi) USB steker gde mozes da zakacis usb HDD i on snima direktno. Ako zakacis do 500G onda taj disk mozes da okacis posle na komp da citas sa njega, ako zakacis preko 500G kazu ljudi da postane necitljiv za PC (bar za windoze) a da ga D3 dekoder i dalje uspesno koristi za snimanje i reprodukciju ... ako imas stariji dekoder vidi sa Sbbom da ti daju D3 koji ima usb

e sad to je sve pretpostavka da STB == SBB (posto za sTb nisam cuo), tj deo oko D3 dekodera, deo vezan za povezivanje je isti, taj tvoj br ima samo koax ulaz sto znaci da zahteva klasicne nekodirane digitalne signale (dvb-t pa sad ko zna koji standard) a njih na nasim kablovskim operaterima slabo ima (neki kablovski operateri salju par kanala tipa rts digital i par onih iz osnovnog paketa, ali vecina nema nista digitalno free + pitanje dal se standard koji je na kablu poklapa sa standardom tog br-a)

zar nemas na tom br-u bar kompozitni video ulaz? cudi me da nema hdmi ulaz za snimanje ..
[ goran_68 @ 10.11.2012. 18:44 ] @
TV koji ti je sad povezan preko HDMI dodatno povezi na coax vezu STB/Blueray pa na tom TV nadji kanal po kome emituje STB. STB koji imas je odlican!
[ infodata @ 10.11.2012. 19:38 ] @
Citat:
bogdan.kecman:
ne mozes to da spojis posto blueray ne ume da dekodira sbb digitalne kanale (tome sluzi taj crni dekoder od stb-a). Ako ti je taj crni dekoder od sbb-a D3 on na sebi ima (i napred i pozadi) USB steker gde mozes da zakacis usb HDD i on snima direktno. Ako zakacis do 500G onda taj disk mozes da okacis posle na komp da citas sa njega, ako zakacis preko 500G kazu ljudi da postane necitljiv za PC (bar za windoze) a da ga D3 dekoder i dalje uspesno koristi za snimanje i reprodukciju ... ako imas stariji dekoder vidi sa Sbbom da ti daju D3 koji ima usb

e sad to je sve pretpostavka da STB == SBB (posto za sTb nisam cuo), tj deo oko D3 dekodera, deo vezan za povezivanje je isti, taj tvoj br ima samo koax ulaz sto znaci da zahteva klasicne nekodirane digitalne signale (dvb-t pa sad ko zna koji standard) a njih na nasim kablovskim operaterima slabo ima (neki kablovski operateri salju par kanala tipa rts digital i par onih iz osnovnog paketa, ali vecina nema nista digitalno free + pitanje dal se standard koji je na kablu poklapa sa standardom tog br-a)

zar nemas na tom br-u bar kompozitni video ulaz? cudi me da nema hdmi ulaz za snimanje ..




Hvala na odgovoru.
Sa STB sam mislio na Set Top Box a ne na SBB kao provajdera. Inace, kao sto rekoh, radi se o Telekomovom
IPTV servisu.
Ovo sa prikljucenjem hard diska direktno na STB sam probao, i ne radi iz nekog razloga. Kada prikljucim disk ne desava se nista. Moguce je da trebam da prustupim nekom meniju ili sta vec, ali ne znam kako, ili to ne reaguje.

Sto se ulaza u br tice, i ja se ne mogu nacuditi da postoji samo uhf/vhf ulaz. Nikako ne kapiram kako su zamislili ovi iz samsunga da se realizuje sve to preko tog ulaza. Ili ja to ne shvatam dobro?!
[ infodata @ 10.11.2012. 19:40 ] @
Citat:
goran_68:
TV koji ti je sad povezan preko HDMI dodatno povezi na coax vezu STB/Blueray pa na tom TV nadji kanal po kome emituje STB. STB koji imas je odlican!


Hvala na odgovoru.

Mislim da te nisam ukapirao. Mozes li to malo da pojasnis?
[ bogdan.kecman @ 11.11.2012. 00:19 ] @
Citat:
infodata:
Sa STB sam mislio na Set Top Box a ne na SBB kao provajdera. Inace, kao sto rekoh, radi se o Telekomovom
IPTV servisu.


nisam video taj deo da je rec o telekonjovom iptv-u .. ne znam nista o tom njihovom dekoderu tako da za njega ne umem nista pametno da kazem.

sto se blueray-a tice, sve zavisi sta su mu ulazi, ako ima samo koax ulaz onda moras da vidis dal postoje neki HD kanali na coax-u koje mozes da ulovis, koliko ja znam nema ih no moguce da gresim, moguce da taj iptv dekoder pakuje neke kanale (ili bar trenutno odabran) u RF .. no ne vidim da ce ga zapakovati kao dvb-t, moguce kao obican analogni kanal ... zar je moguce da taj br recorder nema AV ulaz?

Citat:

Ovo sa prikljucenjem hard diska direktno na STB sam probao, i ne radi iz nekog razloga. Kada prikljucim disk ne desava se nista. Moguce je da trebam da prustupim nekom meniju ili sta vec, ali ne znam kako, ili to ne reaguje.


cimni telekonj podrsku pa ih pitaj, ja sam npr na kipru imao iptv sa usb stekerom koji je bio iskljucen u setovanju samog uredjaja od strane kiparskog telekonja da ljudi ne bi mogli da snimaju program na hdd. nemam ideju sta je bio sitin razlog da to zabrane ali vrlo moguce da nas telekonj ima slicne razloge te da je taj steker zabravljen, a opet, moguce samo da nisi uspeo da navatas gde se setapuje mogucnost snimanja na externi usb disk ili je mozda neki bajati firmware unutra koji ne prepoznaje diskove vece od xyz gigabajta ili ... kao sto rekoh, jedini siguran nacin da to saznas je da obrnes telekonjovu iptv podrsku i pitas momke u cemu je rec, ma koliko je telekonj takav kakav je ja sa momcima i devojkama u njihovom call centru imam odlicna iskustva (ne postavljaju glupa i beskorisna pitanja, daju tacne, precizne i koncizne odgovore, vrlo su ljubazni)


Citat:
Sto se ulaza u br tice, i ja se ne mogu nacuditi da postoji samo uhf/vhf ulaz. Nikako ne kapiram kako su zamislili ovi iz samsunga da se realizuje sve to preko tog ulaza. Ili ja to ne shvatam dobro?!


ti si rekao da imas Samsung BD-c8900A? There's your problem, to nije BR RECORDER vec BR PLAYER!!! zato i nema nikakve ulaze, on je klasican player sa varijantom da moze da kesira content sa interneta a onaj RF steker mu je za digitalnu satelitsku koliko ja vidim, dakle taj disk u njemu je za kesiranje + da pusti neki content sa njega, ne vidim uopste da je on nesto namenjen za snimanje.. ako ti ga je neko prodao kao rekorder vrati ga i uzmi pare nazad, max sto mozes da imas srece je da taj STB dekoder koji imas salje jedan kanal i na RF steker i da tvoj BR ume da nadje taj kanal .. ali to je mala sansa po meni (mada ti je to par minuta da probas)
[ infodata @ 11.11.2012. 09:23 ] @
Bogdane,

Slazem se ovo za Telekom, videcu to sa njima. Frka mi malo da flashujem firmwarwe da ne bi nesto zeznuo a dok bi to ovi iz Telekoma resili, klinci bi me rastrgli zbog nemogucnosti uzivanja u crtacima.

Nego, kako si dosao do zakljucka da je ovaj model samo player??

***************
Score a goal with 500GB of recording space

Now you don’t have to worry about having enough room for all your recordings. Samsung Blu-ray disc players have an amazing 500GB of hard disk space. Depending on recording conditions, maximum recording times are 120 hours for HD and 242 hours for SD. So you’ll have plenty of space to capture every winning goal.
***************

Inace, br je dobijen kao poklon iz inostranstva, tako da ne postoji opcija vracanja. A mislim da to i nije neko resenje obzirom da mislim da jeste recorder a ne samo player. U sustini, i nije toliki problem to oko snimanja. mada, glupo mi da imam uredjaj koji toliko kosta a ne koristim sve mogucnosti.

Inace, na nekim slikama vidim da coax na br sluzi kao ulaz za satelitsku.... Dok je na drugim slikama kao kod mog modela.... Ima jedan uhf/vhf na kome pise "ant out, to tv", i jedan na kome pise "ant in"

Evo linka do stb-a

http://entone.com/assets/File/...ulet_310_360%20(V2_0511EU).pdf

I linka do slike poledjine bluray-a


http://review.techworld.com/pe...57642/samsung-bd-c8900-review/


Poz.

Poz.
Citat:
bogdan.kecman: ti si rekao da imas Samsung BD-c8900A? There's your problem, to nije BR RECORDER vec BR PLAYER!!! zato i nema nikakve ulaze, on je klasican player sa varijantom da moze da kesira content sa interneta a onaj RF steker mu je za digitalnu satelitsku koliko ja vidim, dakle taj disk u njemu je za kesiranje + da pusti neki content sa njega, ne vidim uopste da je on nesto namenjen za snimanje.. ako ti ga je neko prodao kao rekorder vrati ga i uzmi pare nazad, max sto mozes da imas srece je da taj STB dekoder koji imas salje jedan kanal i na RF steker i da tvoj BR ume da nadje taj kanal .. ali to je mala sansa po meni (mada ti je to par minuta da probas)
[ bakara @ 11.11.2012. 09:51 ] @
Citat:
infodata

Nego, kako si dosao do zakljucka da je ovaj model samo player??

Verovatno zato sto recorderi obicno imaju neke ulaze a ovaj tvoj nema, vec samo izlaze:

BD-c8900A
Connectivity
HDMI CEC / V.1.4 with 3D HDMI AV Output available
Component Video Output available
USB 2.0 available
Composite Video Output available
EtherNet available
Built-in Wireless LAN
Optical Digital Audio Output available
Turner(DVB-T) available
2CH Analog Audio Outputs available

Ako taj samsung nema ni digitalni ulaz (hdmi) ni analogni (scart, composite) ulaz na celu ideju mozes da zaboravis.

E sad, mozda sam ja nesto propustio?
[ niceness @ 11.11.2012. 10:50 ] @
Bogdan i bakara su u pravu. Neces moci uraditi sto si zamislio sa ovim cudom. Ovo je prvenstveno plejer.
Jedni ulaz koji ima je DVB-T tj. digitalna zemaljska televizija (barem pa specifikaciji, na slikama zadnje strane uredjaja pise DVB-S, dig. satelitska)
Neces cak moci ni domace dig. kanale hvatati antenom posto koristimo DVB-T2.
[ infodata @ 11.11.2012. 14:43 ] @
Hvala na odgovorima.

Ok, pod pretpostavkom da ste u pravu ovo za player, zasto onda u specifikaciji uredjaja stoji da hdd od 500 gb sluzi za snimanje tv programa? Na onom linku sto sam ostavio lepo pise da se moze snimiti preko 120 h programa, bla bla... A i na samom urwdjaju postoji dugme REC... Sto valjda znaci da nesto treba da snima, zar ne. Nisu valjda mislili da snimam sa bluray diska na hdd? Ma ipak u specifikaciji pise da snima tv emisije...znaci da nije to.

E sad, ima neke logike da posto ima samo dvb-t tjuner, jedino takve digitalne kanale moze da prepozna... Ne znam. Totalno mi bedak da je samsung napravio uredjaj od 900 dolara koji ima ovaku strukturu.

A vidim na netu da nisam jedini, ima jos pa ljudi koji pokusavaju da rese isti problem za isti uredjaj.

Ok momci, u svakom slucaju, hvala na vremenu i zelji da pomognete... Videcu sta cu dalje.


Pozdrav svima.
[ niceness @ 11.11.2012. 15:00 ] @
Citat:
E sad, ima neke logike da posto ima samo dvb-t tjuner, jedino takve digitalne kanale moze da prepozna... Ne znam. Totalno mi bedak da je samsung napravio uredjaj od 900 dolara koji ima ovaku strukturu.

Tih 500GB je upravo namenjeno za to. Za snimanje sa DVB-T i da nabacis neki sadrzaj za gledanje. Jeste bedak, ali sta ces.
[ goran_68 @ 11.11.2012. 16:48 ] @
Nemoj da flesujes STB.
TV ti je vezan na STB preko HDMI. Izaberi i pusti neki program. Svejedno HD ili SD.
Ako sam te dobro shvatio ti si povezao Blueray sa STB preko coax. Na tu vezu dodaj TV preko nekog razdelnika.
Pretpostavljam da na TV preko daljinskog mozes da biras ulaz. Izaberi da ti ta nova veza bude ulaz i potrazi na kom kanalu emituje STB. Treba da je na VHF-L. Time si izlaz iz tvog STB doveo i na TV i na Blueray. Snimaj.