[ I AM BORGS @ 10.11.2012. 20:14 ] @
Napravio sam 3 d corner antenu na 2.1 GHz i ponovo se pokazala vrlo dobra baš kao i ona na 2.4 GHz. nova frekvencija je zbog prilagođenja sa uređajem Huawei b 260a koji radi na 2.1 GHz. postavio sam temu i postavljam slike ako bi neko htio raditi takvu antenu na 2.1 GHz. ova tema je povezana sa temom - "Dali sam dobro uzračnao ?" Pozdrav !!!
[ Aleksandar1992 @ 29.03.2015. 17:31 ] @
prijatelju,napravio sam istu ovaku antenu.ali ja koristim 3g modem.i sad imam samo jedan problem.gde da postavim modem? na koju poziciju da ga ugradim i fiksiram,na ovoj anteni? kako da stoji,u kom polozaju?
[ I AM BORGS @ 29.03.2015. 21:43 ] @
i ja imam 3 g ruter ( huawei b683) moja iskustva su sledeća :
1: antena mora da stoji pod 45 stupnjeva !! otprilike kao na slici
2: postavio sam ju na vertikalnu polarizaciju !
3. nisam imao nekih velikih mogućnosti za okretanje u horizontalnoj liniji, pošto mi je odašiljač u SAMO jednom smjeru ,tamo sam ju morao usmjeriti, udaljen je 7-8 km.
4.pošto mi je takva situacija , odgovaralo mi je da ju postavim na zabadu kuće , u tom smjeru.
5.držač sam napravio od plosnatog lima debelog 5mm da drži antenu pod 45 i zašarafio gore u čošku i dole sa 2 šarafa kako se vidi na slici.
6. kabl sam stavio JAKO KRATAK ( 1,5 metar ) i pingtail od 0,5 metra i to sve sa ruterom stoji u tavanskoj prostoriji , a od rutera do PC-a 15 metara mrežni kabl, da ima što manje gubitaka jer nemam ni optičku vidljivost !!! (krov druge zgrade)
7. prilažem jednu staru sliku da se vidi držač i kako stoji na zabadi.


[Ovu poruku je menjao I AM BORGS dana 29.03.2015. u 22:59 GMT+1]
[ Aleksandar1992 @ 30.03.2015. 18:40 ] @
kazi ti meni samo,koliko ti dBm daje ova antena,u odnosu na neku prethodnu? koliko poboljsanje imas? znam da treba mnogo da se eksperimentise sa polozajem,a u isto vreme i da gledas signal kako varira,dok ne nadjes optimalni...meni je ova antena dala 10-12dBm,nisam zadovoljan generalno...mozda zato sto sam je laicki uradio,na brzinu,ali opet,stoji mi na terasi,a mozda bi bilo bolje na krovu kuce,ali sta ces.hiljadu problema,nama sa 3g modemima je daleko teze da skrojimo antenu koja ce da funkcionise.mnogo osetljiva stvar.ne znam kako da odvedem ovu antenu sad na krov,recimo...usb produzni kabl nece da radi na toj duzini,modem nece biti prepoznat.cuo sam da moze produzni kabl sa napajanjem,ali ne umem ja to napraviti...ne znam kako.ako neko ima drugu ideju,nek napise. :)
[ I AM BORGS @ 30.03.2015. 19:37 ] @
sa unutarnjom antenom od rutera je bio spor i pucala je veza. nakon što sam napravio 3 d antenu poboljšanje je bilo minimum 70 % i nisam imao potrebu imati neka mjerenja. već 5 godina ju koristim i veza do sada nikada nije pucala i štekao net, na ruteru uvjek pun signal a speed test varira od 5- 8 mbps, transfer rate je oko 700 kbps i po najlošijem vremenu (snjeg, magla) zato i nisam isprobavao druge antene, i to ponavljam bez OPTIČKE VIDLJIVOSTI. neki moji komšije i prijatelji imaju adsl ALI nemaju tu brzinu. što se tiće antene najvažnije je : čvrsti spojevi i tačne mjere elemenata, ostalo ovisi da bude što višlje postavljena, usmjerena prema odašiljaču i u horizontalnoj ravni da bude tačno pod 45. OVA ANTENA MENI RJEŠAVA SVE PROBLEME i vredi se potruditi oko izrade , napravio sam i nekim prijateljima i oni se nežale. usb kabl ti nebi preporučio.
moji parametri su sledeći: ECIO -3,5 db RSCP -77 dbm RSSI - 69,5dbm i oni ponekad malo variraju.
[ I AM BORGS @ 30.03.2015. 21:38 ] @
zaboravio sam da napišem još nešto iz iskustva : jako utječe i :
1. grad ili selo
2. brda ili ravnica
3. zgrade unutar mjesta
4. udaljenost od odašiljača
[ Aleksandar1992 @ 29.10.2016. 22:15 ] @
stara je tema,ali nisi me samo razumeo oko najvaznijeg,nemam pojma sta su ovi pinovi 1 i 2 i cemu sluze oni,ja nemam 3g ruter,nego imam klasican usb 3g modem i imam produzni usb kabl od 2 metra,dohvata mi do antene i to je okej. samo mi nije jasno nikako sta da radim sa modemom,on izgleda kao fleska obicna i ne znam gde njega da postavim na ovoj anteni? jel on treba da stoji u uspravnom polozaju umesto jednog od ova dva pina? nadam se da me razumes,pozz.
[ I AM BORGS @ 30.10.2016. 11:43 ] @
pa zar više od godinu dana !! ali ajdeee !
1 . pin 1 je aktivni element - koji zrači
2. pin 2 je pasivni element za korekciju oma na - 50 oma
3 . dali taj usb ima sa strane konektor za vanjsku antenu ?? ako ima spojiš antenu sa pigtailom za usb. ( rp- sma)
4. usb se nestavlja u antenu ( ako sam dobro razumio ) nego se spaja pod tačkom 3 !!!