[ psychaos @ 11.11.2012. 10:14 ] @
Pozdrav,

Interesuje me da li neko ume da mi objasni kako se povezuje ova kamera. Na izlazu ima tri kabla: Jedan za adapter, jedan 4-kanalni za alarm i LAN kabal. Citao sam uputstvo na engleskom ali i dalje ne razumem kako da je povezem na bilo koji od nacina.
[ drvlada75 @ 11.11.2012. 13:08 ] @
U cemu je problem sa povezivanjem?
U uputstvu http://www.use-ip.co.uk/datasheets/vivotekip7330manual.pdf
na stranicama 7-9 je objasnjeno povezivanje.
Pre postavljanja na neku spoljnu lokaciju probaj je povezati tu, kraj racunara.
Ako te buni POE, povezi prvo konektor napajanja sa kamerom, LAN kabl do switcha i instaliraj program koji ti je dosao na disku.
Ako je sve dobro povezano program ce sam pronaci kameru.
Pri prvom prikljucenju Internet Explorerom potrebno je sacekati koji trenutak da bi se instalirale Active X kontrole.
Treba biti strpljiv, ovo moze da potraje i minut-dva.
[ psychaos @ 12.11.2012. 23:39 ] @
Radi se o tome da nemam switch, dobio sam je bez toga, ali imam 4-kanalni ADSL Router, ima li to nekakve veze? Sta mogu da uradim?
[ drvlada75 @ 13.11.2012. 19:22 ] @
Ako je to Telekomov ADSL iskoristi LAN portove 1 ili 4.
Trebalo bi da ti proradi.
[ psychaos @ 14.11.2012. 13:22 ] @
Nije telekomov, nego BeotelNet. Znaci samo ubacim LAN od kamere na 4 i instaliram softver? Probacu
[ drvlada75 @ 14.11.2012. 18:33 ] @
Eto, ja sam prvo i probao upravo na Beotelovom Linksys Gateway AG300 jer mi je bio najblizi racunaru.
Sve je radilo bez greske.
[ Dzimi 1 @ 18.11.2012. 09:16 ] @
Dobar vam dan :)
Molim drvladu 75 da mi pomogne, pošto vidim da se razume u ove stvari.
Treba da povežem 5-6 kamera za komp kao video nadzor.
Problem je što to nikada nisam radio pa mi trebaju uputstva ili neki sajt gde bi mogao o tome nešto da naučim.
Hvala unapred
[ drvlada75 @ 18.11.2012. 12:22 ] @
Eh, nisam bas toliko strucan, ima ovde na forumu mnogo strucnijih ljudi od mene
Kakve su kamere za nadzor, ip ili analogne, daj malo vise podataka pa da probamo pomoci.
Probaj i sa pretragom na Googleu - pravljenje video nadzora
U svakom slucaju, pomoc nece izostati!
[ Dzimi 1 @ 18.11.2012. 18:01 ] @
Iskreno da ti kažem nemam pojma
trebaju mi opšte smernice (kad, šta, kako, gde)
Neki prijatelj ima kuću u nekoj nedođiji, i hoće da postavi video nadzor pa uzeo da davi mene, jer niko neće da ide tamo.
Pomagaj ako za boga znaš :), muči me već neko vreme.
probao sam prako googla, ali jedini suvisli i približni odgovori su na ovom forumu.
Samo ništa za početnike.
hvala ti što si tako brzo odgovorio :)
[ drvlada75 @ 18.11.2012. 21:38 ] @
Ovde je najbitnije pitanje, koliko novca je prijatelj spreman da izdvoji.
Kvalitetan video nadzor nije bas jeftin.
[ psychaos @ 03.03.2013. 10:21 ] @
Evo opet mene, naime povezao sam onu kameru i instalirao Free utility program "Playback". Kad to pokrenem pojavi mi se sledeci prozor da ukucam: Address, User Name, Password, a ima ispod pise Port 3454...Sta da radim sa tim, sta je to? (plus cekirano je "login local station")
[ drvlada75 @ 03.03.2013. 10:31 ] @
Jesi li dodelio adresu kameri, jesi li dobio sliku u samom browseru, npr. Internet exploreru?
Samo isprati uputstvo koje ide uz kamericu.
[ psychaos @ 03.03.2013. 13:04 ] @
Ne, kad pokrenem ikonicu za program, pojavi mi se taj dijalog, nisam dodelio nista, ne znam kako se dodeljuje...Ne znam koju adresu i kako da dodelim. Nisam dobio uputstva za kameru, jer sam je dobio polovnu. Inace ne bih bio ovde :)
[ drvlada75 @ 03.03.2013. 15:30 ] @
Evo uputstva:
http://www.use-ip.co.uk/datasheets/vivotekip7330manual.pdf
[ psychaos @ 05.03.2013. 20:19 ] @
Nemam taj "installation wizard program" iz upustva, vec sam skinuo sa njihovog sajta besplatni tzv ST7501 - Video Managment Software. Drugo nije bilo da se skine, ne znam da li treba driver. Uglavnom to je taj njihov Free Utility, a za njega nema nista u upustvu.
[ drvlada75 @ 06.03.2013. 07:54 ] @
Uputstvo za ST7501
http://www.use-ip.co.uk/datasheets/st7501manual.pdf
[ psychaos @ 06.03.2013. 11:19 ] @
Uspeo sam da instaliram program po upustvu, i pokrenem ga Medjutim dosao sam do tacke problema. Configuration->Cam.Managment->Insert Camera. Dakle treba da definisem kameru i otvara mi se prozor, u kome mi na "Search" pronadje kameru i njenu adresu, jer je povezana na LAN, i ja to izaberem sve lepo. Ali kad treba "detect" onda ne radi, i takodje Connection je Failed. To je sa slike upustva na 21. strani.
[ drvlada75 @ 07.03.2013. 16:39 ] @
Moras biti siguran da tvoj racunar i kamera rade u istom mreznom opsegu.
Npr. tvoj racunar ima adresu 192.168.1.100 a kamera npr. 10.111.123.123 - to nece raditi.
Treba podesiti mreznu adresu ili na kameri ili na racunaru.
Znaci, trebalo bi npr. podesiti kameru na 192.168.1.10 - (zadnja cifra moze imati vrednost izmedju 2 i 254 i naravno, ne 100 da se ne bi sukobila sa racunarom).
Cini mi se da si se nepotrebno upleo programom za snimanje i prikazivanje snimljenog materijala.
Tebi je potrebno samo mrezno podesavanje kamere i zatim gledanje slike kroz browser.
[ psychaos @ 07.03.2013. 23:08 ] @
Opet si rekao sta treba da uradim, a nisi ni dao naznaku kako to da uradim. Nemam predstavu nikakvu, kako da promenim adresu kamere? :)
[ drvlada75 @ 08.03.2013. 07:17 ] @
Evo linka za Instalation Wizard 2:
http://download.vivotek.com/do...ile/downloads/software/iw2.zip
Kada instaliras program pojavice ti se prozor Device selection, odaberi uredjaj i ispod dugmeta Refresh device klikni na strelice.
Otvorice ti se novi meni u kome biras Manual setup, pitace te za password, nadam se da znas koji je pasword na kameri.
Ides na next, u sledecem prozoru namestas tacno vreme, ime kamere a imas i mogucnost promene passworda.
Klik na next, moguce da ce te pitati Do you want to setup PPoE for the device - odgovori sa No
Na sledecem prozoru unosis zeljenu adresu kamere,izaberi adresu i ides ponovo sa next kroz naredne prozore, podesis ako nesto treba i na kraju kliknes Apply.
Ako jos nesto treba, tu sam
[ psychaos @ 08.03.2013. 10:14 ] @
Ti se samo šaltas sa telekoma na beotel :) Uspeo sam da namestim, nisam znao šifru, ali sam već postojeću zamenio i posle se sa njom ulogovao. Radi preko browsera u modu "home" (valjda mi to samo i treba). Vidim da postoji neka opcija za recording, gde to snima? Inace koliko vredi ova kamera sad? Imam drugu neku pa mi ova ne treba.
[ drvlada75 @ 08.03.2013. 16:24 ] @
Hihihi, šaltam se, jer sam čas u jednoj čas u drugoj firmi
E za recording ti je onaj prvi program, ST7501.
Treba reci gde hoces da snimas npr - D:\Recording, podesis sve potrebne parametre i onda samo preko programa za Playback pregledas snimljen materijal.
Cena ove kamere je verovatno oko 200Eur.
[ psychaos @ 09.03.2013. 08:41 ] @
Blago tebi, radis u dve firme. Pogodio si tacnu cenu, proverio sam u medjuvremenu. Nego sta sad moram stalno da pokrecem Installation Wizard da bih pustio preko browsera? A ovaj ST7501, to je samo preko mreze, a IW je za local rezim?
[ drvlada75 @ 09.03.2013. 09:43 ] @
Kada kameru jednom namestis preko Instalation wizarda onda joj pristupas preko browsera.
Pristupas joj tako sto u adresnu liniju browsera samo otkucas adresu kamere.
Npr 192.168.1.202 i enter. Pokazace ti se login prozor, tu uneses username i password koji si namestio.
Pri prvom pokretanju u Internet Exploreru ucitavace se Active X kontrola, obrati paznju na zuti red na vrhu ekrana.
U zavisnosti od podesavanja samog IE trazice ti dozvolu za instaliranje kontrole, dozvoli joj instalaciju.
Nakon minut-dva cekanja, pojavice ti se slika na ekranu.
Ovo ucitavanje Active X kontrole radi se samo jednom, kada se budes sledeci put konektovao na kameru, trazice ti samo username i password.
Ne znam kako kamera radi sa Chrome-om i Firefoxom, sa Internet explorerom sigurno radi.
U principu bi trebalo da radi i sa njima samo mozda sa nesto manje mogucnosti (ovo pricam iz iskustva sa njihovim pokretnim kamerama).
Local rezim koji pominjes ti se javlja samo u ST7501. Kada instaliras taj program na racunar taj racunar ti sada glumi server koji preuzima sliku sa kamere , snima materijal i salje po zahtevu ostalim racunarima u mrezi.
Ako imas samo jedan racunar onda sve radis u localu.
Ako si serversku komponentu instalirao na racunar sa npr. adresom 192.168.1.101 i imas vise racunara, onda sa tih drugih racunara direktno kameri mozes pristupiti preko browsera a snimljenom materijalu pristupas preko Playback dela programa ST7501 unoseci adresu "servera" tj. 192.168.1.101 kao i username i password koji si definisao za tu namenu.
Ovo ispade citava nauka ali je u praksi mnogo jednostavnije