[ Branchez @ 12.11.2012. 11:05 ] @
Pozdrav svima,
Molio bih vas za pomoć jer sam ja ostao bez ideja.
Naime, dogovorio sam se sa komšinicom da delimo net, pošto ona i ovako ništa posebno ne radi pa jo i neka brzina ne treba a lakše je da plaćamo po pola.
Odem ja do prodavnice, kupim switch, kupim UTP kabal i reko' ajde to da namestimo. Sprovedem kabal, spojim sve kako treba, kad ono, ne radi! Pomislio sam i da b bilo previše lako. na mom laptopu ne radi, kod komšinice radi iako smo povezani u isto vreme na switch. Uzmem pogledam da li je namešteno autmatsko dodeljivanlje IP adresa i jeste, ali opet ne radi. Probam ručno da ih namestim a ono ne radi. Probam da uključim direktno moj laptop na modem a no opet ne rqdi dok kod komšinice nq laptopu to ist radi.Kontam ja de nešto nije u redu sa mojim laptopom ali dan pre toga sam kod druga na bežični se kačio i sve je radilo. Tako da nije o laptopa. E sad više ne znam štq da radim. Inače je internet SBB i u NS sam.
Pomagajte, hvala unapred!

p.S.
Ovo sam kucao sa telefona tako da se izvinjavam na pravopisnim greškama.
[ calexx @ 12.11.2012. 11:45 ] @
Idi u prodavnicu i probaj da zameniš svič za ruter, SBB internet ne može da se deli tako jer daju samo jednu IP adresu, mora ruter. Naravno, ne ADSL ruter nego običan.
[ Branchez @ 12.11.2012. 13:46 ] @
Hvala na brzom odgovoru. Valjda ce moci da se zameni. Jesi li siguran da bi to rešilo problem? I da li bih opet trebao da se bakćem sa IP adresama ili bi to automatski trebalo da se reši?
[ calexx @ 12.11.2012. 14:11 ] @
Sigurno svič ne radi sa SBB internetom pa je prema toma 99% sigurno da ruter rešava problem. Neće da bude problema ni da automatski podešava adrese ... kako ti odgovara, tako ćeš da odradiš. Naravno, kompovi će da dobiju privatne IP adrese pa možda bude potrebno dodatno podešavanje ali ni to neće da bude problem, ako negde zapne lako ćemo da pomognemo. :)
[ zeenmc @ 12.11.2012. 14:36 ] @
Tebi treba ruter, koji ce dobiti javnu adresu, a onda ces ti podesiti pravatni LAN, uz NAT ces resiti problem, imas TP-Link, nije najsrecnije resenje, ali radi posao;)
[ calexx @ 12.11.2012. 14:49 ] @
TP Link je sasvim dobro rešenje, osim ako neko nema previše para. ;) Kad je već to u pitanju, ako komšinica potpiše novi dvogodišnji ugovor, dobiće baš TP Link ruter i onda će sve da bude rešeno.
[ Branchez @ 12.11.2012. 15:06 ] @
E pa momci, hvala vam na odgovorima. Dakle, ruter bi rešio problem. Nemam para sad za neke skupe i moderne rutere već da rešava posao. Koliko bi to moglo da košta? Razmišljao sam da kad već imam laptop uzmem bežični ruter, neki TP Link od oko 3000, šta mislite? Da se ne bakćem sa kablovima.
Ima jedna stvar što mi nije jasna. Ne znam jesam li spomenuo da ad se ja prikačin na modem dirktno meni ne radi dok komšinici radi. Kako je on povezao tu adresu za tqj laptop? Statička IP? I kko tj problem rešava ruter?

Izvinite sad n ovakvim pitanjina ali moje znqnje oko toga je ograničeno (za sada, potrudiću se da ga prošiim). Hvalaa ;-)
[ calexx @ 12.11.2012. 15:44 ] @
Uređaj koji je zakačen na modem dobije adresu od servera i posle ne može drugi da radi. Da bi proradilo tebi, potrebno je da povežeš komp, isključiš modem na trenutak iz struje, uključiš ga i on će onda da dobije adresu koja će da bude za tvoj komp.

Ruter radi tako što on uzme IP adresu i ona ostaje uglavnom trajno a kompovima daje privatne adrese i sve to nema više veze sa SBB linkom. Šta god zakačiš na ruter, to je njegov posao a SBB nema ništa sa tim povezivanjima. Kao što sam napisao, ako komšinica potpiše nov ugovor, dobiće ruter na korišćenje pa nema troškova. Ako ne, TP Link (koji inače deli SBB) košta ispod 3k para.
[ Branchez @ 12.11.2012. 18:10 ] @
aaaaaa sad razumem, hvala najlepse, probacu da zamenim switch za ruter, valjda ce dati.
Hvaa najlepse, javnucu se ako nesto n bude islo.
[ newtesla @ 13.11.2012. 08:32 ] @
Još samo malo da pojasnim ono što je kolega calexx već rekao: po uključenju sbb modema u struju, prvi kompjuter koji mu se prikači kablom će proraditi, ostali neće: preko sviča, ili bez. I samo prvi priključeni će moći da radi, sve dok se modem ne izvuče iz struje, pa ponovo vrati: onda će jednostavno ponovo čekati da vidi koji je kompjuter prvi :) na neki način, modem pamti ko je prvi, a zaboravlja izvlačenjem iz struje ;)

Ruter će sve kompjutere u lokalu SBB-u prijaviti kao jedan jedini kompjuter.

I da, najobičniji Tplink završava posao: crni SBB modem u WAN, kompjutere u LAN, i podesiš samo ime i šifru wireless-a. ništa više.
[ calexx @ 13.11.2012. 09:17 ] @
Ako neće wireless, ne mora ni to. Inače modem baš i ne zaboravlja ko je ko, kada se modem uključi u struju, on se verovatno u startu javi mama serveru (ili tata serveru?) i prema mac adresi uređaja koji mu je nakačen na lan (ako je iza svič, verovatno bira po nekom redosledu koji će to da buda) dobije IP adresu. Ako se posle prikači drugi komp (ili ruter) onda se to ponavlja i modem dobija drugu IP adresu. Ako se posle vrati onaj prvi (pa naravno modem isključi/uključi) onda će IP adresa da bude ista kao prvi put.

Da ne zaboravim, prvi ruter koji sam kupio kada je SBB uveo javne IP adrese je bio neki USR 8004 ili tako nekako i on nije radio kako valja. Ne znam zašto, video sam posle da je to standardno, ali posle nekoliko sati (najviše 24h) počinje da usporava i na kraju totalno uspori tj skoro prekine konekciju. Gašenje iz struje na trenutak ga je vraćalo na novu turu. Posle sam uzeo jedan Ovislink pa Tendu i sada koristim ovaj TP-Link koji deli SBB i nijedan nije imao bilo kakvih problema, sve radi maksimalno.
[ Branchez @ 13.11.2012. 14:50 ] @
Sad mi je jasno kako, šta funkcioniše. Sad trenutno nemam vremena da isprobavam, jer sutra imam kolokvijum iz matematike O.o
Ali isprobaću u četvrtak. Javljam vam šta je bilo. Hvala vam na vremenu i pomoći! :-D
[ newtesla @ 15.11.2012. 08:13 ] @
@calexx: ma znam da sam krivo objasnio par stvari - ja gledao da bude što jednostavnije ;)

Inače, ti Winstar modemi mogu da propuste i više javnih IP: mislim da je cifra oko 30 po specifikaciji: PTT KDS po difoltu daje 2, dok AVCOM/BVCOM izgleda nema ograničenje... kod moje jedne bivše sam radi testiranja ubo wireless AP (bez rutiranja!) tplink wa501g pravo u modem: svi koji su nakačeni na wireless AP u trenutku paljenja modema dobiju javnu IP: testirano sa 5, od kojih jedan android ;) svako ko se prikači na AP posle inicijalizacije modema - ne dobije ništa, tj bude 169.254.x.x
[ calexx @ 15.11.2012. 09:33 ] @
Znam da može ali je ograničenje kakvo jeste. Dok je SBB davao privatne IP adrese, mogao je da se koristi svič i onda poveže više kompova pa svaki dobije drugu privatnu adresu. To je odavno nebitno pa i ne pominjem.
[ Ezio @ 18.11.2012. 17:52 ] @
Imam i ja jedan slican ali malo ludji problem pa ako neko ima ideju.Naime davno imam adsl internet kod Veratneta koji delim sa drugom,preko obicnog rutera i svitcha pa kablovi u komp.To je radilo godinama ali smo pre neki dan uzeli wifi ruter tp link td 854w i tu nastaju problemi. Naime ovaj ruter ima 4 izlaza za mrezni kabal i switch nam ne treba vise vec se direktno na njega povezujemo,ali problem je sto meni internet ne radi a drugaru radi normalno. Koristim windows 7 i probao sam svasta,menjao drajvere za mreznu (atheros L1) i net ne radi,pise ono no network acces,dakle racunar uopste ne vidi ruter.Probao sam ubuntu i na njemu internet radi,pa pretpostavljam da je mrezna kartica ok,evo sad kuckam sa ubuntua. Sutradan ukljucim vindows i internet proradi,radio je ceo dan ali naredni dan pri paljenju kompa opet ga nema.Probao sam instalaciju windows 8 isto ne radi,instaliram windows xp i ne radi,tu odem na rucno podesavanje ip adrese i kucam
IP 192.168.1.3
Sub. 255.255.255.0
Def. Gateway 192.168.1.1
DNS 192.168.1.1 ili 85.222.160.162 (prepisao sa ubuntu) i nekako internet proradi.A sa parametrima od provajdera nije radio.Sav srecan reinstaliram win7 I kucam ove brojeve ali net opet ne radi.
E pa sad da li neko zna u cemu je caka,da li menjati ruter,kupovati novu mreznu karticu ili sta vec ciniti?
[ Aleksandar Đokić @ 18.11.2012. 19:09 ] @
prvo, jesi li siguran da je to ruter?
[ Ezio @ 18.11.2012. 19:20 ] @
http://www.google.com/url?sa=t...WKp1XYM6W7C5eTwrxA&cad=rja]

Pa sad sta su mi onnda dali,lepo pise TP-LINK TD-854W 150M
Wireless ADSL2+ ruter.
sta moze da bude ako nije ruter?

[Ovu poruku je menjao Ezio dana 18.11.2012. u 20:34 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 18.11.2012. 23:42 ] @
nisam vido model,... kao da imas neki ip konflikt, kad net ne radi probaj da pingujes ruter i napisi sta se desava
[ Ezio @ 19.11.2012. 00:30 ] @


Da ne pisem bolje slika.Ako sam dobro uradio.

Edit, evo I sad se cudim kako mi je na Win xp danas proradio kad sam ukucao parametre rucno a isto to na sedmici nema sanse.

[Ovu poruku je menjao Ezio dana 19.11.2012. u 01:55 GMT+1]
[ boyan3001 @ 19.11.2012. 01:02 ] @
A da probas ti da skines drajvere za taj LAN kontroler (karticu)? Ako si pustao Windows da instalira po njegovom misljenju, moze biti da nema bas odgovarajuce drajvere kao sto misli. Nego lepo saznaj ciji je kontroler, koji model i skini odgovarajuci drajver sa njihovog sajta.
[ Ezio @ 19.11.2012. 01:18 ] @
Net je radio ok (ponekad zaglupi jer su switch I ruter bili na izdisaju,ali restart istih resi problem) do zamene za novi wifi ruter. Prvo sto sam uradio je da skinem drajver za mreznu , u pitanju je Atheros L1 10/100 tako neki dalje naziv ali nisam skidao sa Atherosovog sajta vec sa sajta maticne ploce esc a780gm-a (v 1.0) . Ali problem je isti. No network acces. Jedino sto nisam proveravao da li je mrezni kabal u prekudu malo je oguljen onaj spoljni sloj ali onda ne bi trebalo da imam internet po toj logici ni sad.Razmisljam da odem da kupim sutra neku mreznu karticu, ali ako nije do nje...
[ boyan3001 @ 19.11.2012. 01:28 ] @
Aj' probaj da ga spustis sa 1Gbs na 100Mbs i vidi kako ce da se ponasa.
[ Ezio @ 19.11.2012. 01:35 ] @
Ako mislis na ono u advanced - media tipe- 100 fill duplex, half duplex.... to sam isprobao.Znam da to vecini rezi problem npr kad se stavi na 10.
edit pisem sa telefona pa ne zamerite na slovnim greskama.
[ boyan3001 @ 19.11.2012. 01:54 ] @
E jbga, onda sad nemam ideju bas sta i kako. Ona poruka iz pinga ukazuje da se problem desava verovatno na prvom nivou u komunikaciji izmedju interfejsa na tvom racunaru i interfejsa na ruteru. Posto ti sa Ubunutuom kazes radi, znaci nije sigurno problem sa hardverom, nego sa drajverima izgleda.
[ citizenx @ 19.11.2012. 08:03 ] @
daj output komande ipconfig /all
[ Aleksandar Đokić @ 19.11.2012. 08:27 ] @
mrdaj kabl pa vidi da li se situacija menja, a sa drugog racunara net uvek radi ok? jesi probao neki lap da dodas cisto radi probe? tebi je najbolje da stavis drugu nic i testiras
[ Ezio @ 19.11.2012. 14:01 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: mrdaj kabl pa vidi da li se situacija menja, a sa drugog racunara net uvek radi ok? jesi probao neki lap da dodas cisto radi probe?


Mrdam kabal i vadim ga i vracam i nista vrti onaj kruzic na ikonici za local area connection mnogo dugo i na kraju se pojavi samo onaj trougao i narawno no network acces.Cak se i sama local area conection enejbluje i disejbluje ponekad u nedogled.I na ubuntu malo duze konektuje na mrezu,izvucem i vratim kakbal ali kad se konektuje nema prekida uopste,radi dobro.
Kupio sam malopre drugu mreznu karticu, instalirao drajvere,rekoh da nije do mrezne,ali opet naravno nema neta.
Da na ovaj ruter su povezana dva racunara,moj i od drugara,kod njega je ruter, i plus mozda po joji telefon na wifi...Kod njega radi internet na racunaru normalno.A ja ne mogu da pristupim ni ruteru na ono 191.168.1.1. Nisam probao drugi racunar na moj kabal,to nameravam da uradim ali da nabavim od nekoga laptop pa javljam.

Citat:
tebi je najbolje da stavis drugu nic i testiras
na sta tacno mislis ne razumem.
[ valjan @ 19.11.2012. 14:46 ] @
Da li ti je Windows aktiviran? Možeš li da pingaš localhost ili 127.0.0.1? Da li si instalirao drajvere sa originalnog CD-a ili si skinuo najnvoije sa sajta proizvođača? Da li imaš neki firewall ili AV softver koji ima bilo kakav mrežni nadzor? Da li si 100% siguran da je kopija Windowsa 7 koju instaliraš čista (nije neki osakaćeni budž, neko krekovano čudo obogaćeno trojancima i sl.)?
[ citizenx @ 19.11.2012. 14:51 ] @
meni se sve cini da on nema podesen gateway na toj kartici.
[ Ezio @ 19.11.2012. 15:58 ] @
Citat:
citizenx: daj output komande ipconfig /all


Code:
C:\Users\Deki>ipconfig /all

Windows IP Configuration

   Host Name . . . . . . . . . . . . : Deki-PC
   Primary Dns Suffix  . . . . . . . :
   Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
   IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
   WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Ba
se-T Controller
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-1E-90-A1-F9-9E
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::58d7:9543:9ffa:a49d%18(Preferred)
   Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.164.157(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
   Default Gateway . . . . . . . . . :
   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 419438224
   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-18-3A-DE-66-00-1E-90-A1-F9-9E

   DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
                                       fec0:0:0:ffff::2%1
                                       fec0:0:0:ffff::3%1
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : 802.11 USB Wireless LAN Card
   Physical Address. . . . . . . . . : F4-EC-38-8E-7B-3B
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{96C5A8BB-381B-495A-BE21-F25CD07CE330}:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{A85253FB-4914-4B7B-A823-BF7D3BA548A2}:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter 6TO4 Adapter:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\Deki>



Citat:
valjan: Da li ti je Windows aktiviran? Možeš li da pingaš localhost ili 127.0.0.1? Da li si instalirao drajvere sa originalnog CD-a ili si skinuo najnvoije sa sajta proizvođača? Da li imaš neki firewall ili AV softver koji ima bilo kakav mrežni nadzor? Da li si 100% siguran da je kopija Windowsa 7 koju instaliraš čista (nije neki osakaćeni budž, neko krekovano čudo obogaćeno trojancima i sl.)?


Ovo je sad kad radi net
Code:
C:\Users\Deki>ipconfig /all

Windows IP Configuration

   Host Name . . . . . . . . . . . . : Deki-PC
   Primary Dns Suffix  . . . . . . . :
   Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
   IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
   WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection:

   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Ba
se-T Controller
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-1E-90-A1-F9-9E
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::58d7:9543:9ffa:a49d%18(Preferred)
   Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.164.157(Preferred)
   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
   Default Gateway . . . . . . . . . :
   DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 419438224
   DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-18-3A-DE-66-00-1E-90-A1-F9-9E

   DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
                                       fec0:0:0:ffff::2%1
                                       fec0:0:0:ffff::3%1
   NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : 802.11 USB Wireless LAN Card
   Physical Address. . . . . . . . . : F4-EC-38-8E-7B-3B
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{96C5A8BB-381B-495A-BE21-F25CD07CE330}:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{A85253FB-4914-4B7B-A823-BF7D3BA548A2}:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter 6TO4 Adapter:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :
   Description . . . . . . . . . . . : Microsoft 6to4 Adapter
   Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
   DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
   Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\Deki>

Drajvere za atheros skinuo sa sajta
Drajvere za drugu mreznu koju sam kupio instalirao sa cd-a
Av nema nijedan,podignut novi sistem, Win 7 je samo UAC disabled, radio je dugo do sad normalno,a i na drugom racunaru je on instaliran.


E pazite sad dalji razvoj situacije :
Prikacim laptop na moj mrezni kabal i ne radi internet, prikacim taj laptop direktno na ruter sa onim kratkim kablom i internet radi.Rekoh kabal al cudno bas da se prekine kad zamenih ruter.
Uzeo sam sad od komsije ruter TD 8810 I prikacio ga umesto ovog mog,ubacio moja podesavanja i internet sad radi na mom racunaru,i sa ovim istim kablom i istom mreznom,drajverima windowsom.....
Jedino jos nisam nosio ceo moj komp da ga prikacim direktno na ruter sa kratkim kablom.
E sad je pitanje da li je ruter ili moj kabal????
Da li je moguce da je kabal "malo" prekinut? logicno bi bilo da ako je u prekidu net ne radi a ne da bude prekinut za jedan ruter a za drugi ne.Ili da radi na ubuntu a na windowsu ne.
Sta vi mislite?
[ citizenx @ 19.11.2012. 16:21 ] @
po ovome sto vidim ti uopste ne dobijas validnu adresu od rutera. Dobijas APIPA adresu, ta sto pocinje sa 169.xxx.xxx.xxx a to znaci da nesto nije u redu. Reci mi da li si siguran da si podesio ruter kako treba?

Resetuj ruter (pritisni ono dugmence unutar rutera kako bi vratio fabricka podesavanja. Kad to uradis, sve iskljuci i modem i ruter i racunare. Proveri da li si kablove dobro prikopcao. Ethernet kabl iz modema treba da ide u WAN (plavi port) rutera, a ostale kablove mozes da kacis u LAN (zute portove). Prvo ukljuci modem, pa ruter, pa tek onda racunar. Kad se sve pokrene prati uputstva iz prirucnika. Za TP link mislim da je adresa 192.168.1.1. Kad se nakacis treba da podesis ovakve parametre:

WAN: Dynamic (Tvoj provajder ce ti dodeliti dinamicku adresu)
LAN: 192.168.1.0/24 (mislim da je po default-u ovako)
Default Gateway: 192.168.1.1
DHCP: namesti da dodeljuje adrese recimo od 192.168.1.10 - 192.168.1.20
DNS mislim da ce ti biti sam podesen, ali ako nije pogledaj na sajtu tvog provajdera koje adrese da kucas. Te adrese su serveri pomocu kojih ces moci da kad ukucas www.google.com odes na taj sajt.

Ako ne znas da konfigurises ruter, pozovi nekog ko ume, namestice ti to za 5 minuta.
[ boyan3001 @ 19.11.2012. 16:35 ] @
Iskljuci IPv6 protokol, meni je to pravilo probleme na Windows 7-ici sa SBB-ovim modemom recimo.
[ valjan @ 19.11.2012. 16:40 ] @
Moguće da taj tvoj kabel nije dobro nakrimpovan, pa u nekim situacijama prolazi a u nekim ne zbog smetnji. Ako radi u svakoj situaciji sa drugim kablom, a samo u nekim sa starim, menjaj kabel i rešio si problem.
[ Ezio @ 19.11.2012. 17:01 ] @
Poslisacu vase savete. Da dodam da nemam modem I ruter vec samo ruter. Kablovi naravno idu gde I'm je mesto, telefonski kabal od splitera u plavu rupu a kablovi za komp u zute :) I tako radi,salje wifi signal I rade jedan racunar I laptop ako se prikaci, a moj racunar ne radi a ni laptop ako se prikaci na kabal od mog racunara. Medjutim moj racunar radi ako umesto td954w stavim td 8810 ruter, kao sto je I radio I na mom starom ruteru ne znam tacno model. Ovo je sve za windows. Probacu podesavanja rutera ponovo, ali to radim po onom uputstvu od verata, probacu ovako kako si napisao.

Edit
Moguće da taj tvoj kabel nije dobro nakrimpovan, pa u nekim situacijama prolazi a u nekim ne zbog smetnji. Ako radi u svakoj situaciji sa drugim kablom, a samo u nekim sa starim, menjaj kabel i rešio si problem.

Ne znam sta znaci nakrimpovan,ali je vrlo moguce da kabl ne valja,ali opet mi je i to investicija bezveze kao danas mrezna kartica,kabal je star od 2008 godine i oljusten je po negde onaj zastitni sloj.Trazicu drugi model rutera od provajdera pa ako to ne pomogne ili novi kabal ili posebna internet konekcija.

[Ovu poruku je menjao Ezio dana 19.11.2012. u 18:15 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 19.11.2012. 17:29 ] @
to sto ti je zuta ikonica znaci da mrezna ne dobija ip od dhcp-a u ruteru, to znaci da nemas vezu komp-ruter, ti podesi manuelno neki ip, masku, gateway i dns pa probaj da pingas ruter, moraces nazalost da menjas i kabl, lakse ti je prvo nekim lapom da probas kakva je situacija
[ milosbeo @ 19.11.2012. 17:36 ] @
lol

Pa i kad radi on nije imao validnu adresu , sto si kupovao mreznu kad imas wifi adapter na tom kompu. A taj ASDL ruter ima na sebi wifi.
Koja misterija
[ Ezio @ 19.11.2012. 17:51 ] @
Nije misterija, ruter ima wifi ali ga ne hvatam u prostoriji gde je komp, isuvise je daleko I ima dosta zidova izmedju. U pitanju je usb wifi adapter I on mi prvenstveno sluzi da saljem signal na telefone. Tako da bi meni u sustini trenutno I ubuntu vrsio posao da mogu da napravim wifi konekciju koja nije adhoc, Android po defaultu ne vidi adhoc tako da sad od tri telefona samo moj moze da hvata adhoc wifi sa ubuntua jer moj rom to podrzava. Ali u kuci su sad svi ostali bez interneta, a od mene se ocekuje da to sredim. Eto to je cela misterija.

@Aleksandar. Probao sam laptop kao so je napisano prethodno, I on ne radi na kablu od mog kompa, a a radi sa drugim kablom sto sugerise da je kabal.
Ali sam I probao drugi ruter I onda radi sto sugerise da je problem ruter.
Sve u svemu moze se zakljuciti da ne rade ni ruter ni kabal ali I da rade I ruter I kabal.Ili se ruter I moj kabal ne mirisu

[Ovu poruku je menjao Ezio dana 19.11.2012. u 19:01 GMT+1]
[ Aleksandar Đokić @ 19.11.2012. 18:44 ] @
@milosbeo

pa vido sam al ajd

ontopic:

pa probaj drugim kablom, uzmi od druga itd nemoj da kupujes
[ longinov @ 19.11.2012. 21:25 ] @
Ostecenje kabla na oguljenoj izolaciji najverovatnije nije slucaj jer sa drugim ruterom imas vezu, verovatnije je da je los spoj na lan konektoru sto se desava kao posledica cestog izvlacenja kabla pogotovo ako je kvalitet konektora los (a 100% konektora koji se rucno krimpuju jesu krs) ako mozes ponovo krimpuj kabl i onda proveri da li radi, najbolje bi bilo da pomocu lan testera proveris ispravnost kabla, ako nemas ili ne mozes da pozajmis tester mozes i sa unimerom da proveris kabl... ako ti treba detaljnije uputstvo tu sam...
[ Ezio @ 19.11.2012. 21:47 ] @
Citat:
longinov: Ostecenje kabla na oguljenoj izolaciji najverovatnije nije slucaj jer sa drugim ruterom imas vezu, verovatnije je da je los spoj na lan konektoru sto se desava kao posledica cestog izvlacenja kabla pogotovo ako je kvalitet konektora los (a 100% konektora koji se rucno krimpuju jesu krs) ako mozes ponovo krimpuj kabl i onda proveri da li radi, najbolje bi bilo da pomocu lan testera proveris ispravnost kabla, ako nemas ili ne mozes da pozajmis tester mozes i sa unimerom da proveris kabl... ako ti treba detaljnije uputstvo tu sam...

Lan tester nemam a ni unimer, ali mogu da prikacim ponovo konektore posto imam ona klesta kpji ma se kaci konektor.
Da li kazes da je u sustini integritet kabla ok, tj nije u delimicnom prekidu npr jedna zica od onih nekoliko sto ih ima? Ne razumem se bas kako to sve funkcionise.
[ lanmi93 @ 19.11.2012. 22:53 ] @
Nisam bas celu 2 stranu do kraja ispratio ali za ovu prvu da i ja dam neki amaterski komentar....

pre koju godinu kad sam prvi put umrezavao kompove sa vise rutera...modema...switcheva imao sam slican problem (ako je to to). Problem je bio slican, znaci samo jedan komp ima konekciju a ostali nista. Problem je bio sledeci, adsl i modem su imali istu ip adresu (slicnu) ip adresu pa su se pomamili i nije se znalo ko sta radi.Resenje je sledece: Spajanje dva rutera:

-Proveriti adresu sbb rutera(modema) i zapisati je. (standardna ip adresa skoro svakog rutera je 192.168.1.1, ako nije ova zapamtiti kako glasi)
-Priljuciti novi ruter (cisto ono utp kabal sa kompa do rutera, NESME BITI NISTA PRILJUCENO SEM KOMPA SA KOG PODESEVAS PARAMETE)
-Restartujes ruter da bi se dobila fabricka ip adresa (najverovatnije 192.168.1.1)
-Logujes se na ruter i ides u podesavanja za ip adresu rutera
-Menjas ip adresu u bilo koju drugu samo da je razlicita od ip adrese SBB rutera (pr: 192.168.2.1 / 192.168.155.1 / 168.169.15.1 ...)
-DNS i ostale parametre mozes da ostavis iste (sem mozda username i password (ko zna sta sve komsinici moze pasti napamet))
-Memorises podesavanja
-Spojis SBB ruter sa ovim ruterom (ako neradi odmah kad prikacis probaj restartovati SBB ruter (desavalo se da nekad nece iz prve, jbg SBB oprema ))
-Ako radi javi, i svrati kod komsinice na kafu....

Zakljucak: Ip adresa u lan mrezi se moraju razlikovati inace dolazi no nekakvog loopa i uredjaji se totalno pogube

Pozz.....
[ Ezio @ 19.11.2012. 23:49 ] @
Sad mi je pala ova zamisao na pamet kao privremeno resenje, pa me interesuje kako I za malu pomoc. Dakle prikacim td 8810 ruter I na njega switch a preko switcha povezem racunare. Do ovog koraka znam I tu nije problem jer mi je tako I do sad godinama radilo. E sad ide drugi korak za koji nisam siguran. Da li mogu da iskoristim ovaj td 854w da njega prikljucim na switch I da on nekako salje wifi signal. Dakle da utaknem kabal iz switcha pa u njega pa u wan ili lan port? I konfigurisati taj ruter da signal iz primarnog rutera dalje salje. Da li to moze I kako, pretpostavljam da moze?
[ citizenx @ 20.11.2012. 05:36 ] @
skoro je neko imao slican problem i ispostavilo se da je ethernet port na laptopu bio neispravan verovatno od stalnog njakanja kabla. resio je problem tako sto je kupio mreznu lan karticu koja se jedne strane ima USB, a sa druge ETHERNET port.
[ lanmi93 @ 20.11.2012. 07:37 ] @
Citat:
Ezio:
Sad mi je pala ova zamisao na pamet kao privremeno resenje, pa me interesuje kako I za malu pomoc. Dakle prikacim td 8810 ruter I na njega switch a preko switcha povezem racunare. Do ovog koraka znam I tu nije problem jer mi je tako I do sad godinama radilo. E sad ide drugi korak za koji nisam siguran. Da li mogu da iskoristim ovaj td 854w da njega prikljucim na switch I da on nekako salje wifi signal. Dakle da utaknem kabal iz switcha pa u njega pa u wan ili lan port? I konfigurisati taj ruter da signal iz primarnog rutera dalje salje. Da li to moze I kako, pretpostavljam da moze?


Mozes, kod mene kuci je to rasporedjeno: ADSL ruter > HP 24port switch > par kompova i gomila rutera i switcheva.
Tebi je bito da prvo na wireless ruteru promenis ip konfiguraciju da ne bi doslo u sukob sa nekim drugim ip u tvojoj lan mrezi. Kad to konfigurises ti onda mozes taj ruter preko wan port da prikacis na switch ili na taj td 8810 ruter, a on ce automacki da se prikaci na net...Switch ti sluzi kao npr kod struje razvodna kutija....on ce da ti uzme taj jedan port i pretvoriti ga u vise. Kod switcha se ne podesavaju ip adrese...posto bukvalno sluzi kao razvodna kutija...dok kod rutera moras...

Pozz
[ Branchez @ 20.11.2012. 19:15 ] @
Evo konačno da i ja odgovorim na svoju temu ;-)
Prikačio sam ruter, a na njega switch a kao neka budala sam se nadao da će da radi ali kod mene nikad nije bilo tako prosto niti će očigledno biti. Pomagajte ljudi pre nego što pojedem sve ove kablove i ruter i switch i sebe samog na kraju :@
[ calexx @ 20.11.2012. 19:39 ] @
Nisi se javljao pa ne znamo šta si uradio. Koji ruter si uzeo, kako si povezao, šta si podesio? To nije uvek ubodi i sve će da radi.
[ lanmi93 @ 20.11.2012. 20:02 ] @
Citat:
Branchez:
Evo konačno da i ja odgovorim na svoju temu ;-)
Prikačio sam ruter, a na njega switch a kao neka budala sam se nadao da će da radi ali kod mene nikad nije bilo tako prosto niti će očigledno biti. Pomagajte ljudi pre nego što pojedem sve ove kablove i ruter i switch i sebe samog na kraju :@


Pogledaj moje postove na ovoj temi, objasnio sam kako se i sta podesava u lan mrezi...ako je to to...nisam bas pratio temu od pocetka ali sam prema onome sto sam procitao imao slicnih problema....
[ Branchez @ 20.11.2012. 20:12 ] @
Prijatelj jedan mi je nabavio neki stari da ne bih kupovao. Objasnio mi je kako da povežem sve to a ja sam to i uradio. Dakle, povezao sam ruter sa modemom i onda svič sa ruterom. A onda iz sviča dva kabla na dva laptopa i to je to sve radi kako valja osim što nemam net hahahaha. Tako povezano ni na jednom laptopu nema net. Adrese nameštene automatski.
Izvinjavam se na prošlom postu, napisan je pod velikim stresom hihihii. A sad sam počeo i da se smejem ko lud bez nekog očitog razloga. Šta treba da se podešava?
[ lanmi93 @ 20.11.2012. 20:33 ] @
"Adrese namestene automatski" u tome lezi caka..... Moras manuelno da ih podesis....tj. vidi koja ti je adresa od tog rutera preko koga primas net, (najverovatnije je 192.168.1.1). Onda raskaci net i prikljuci samo taj novi ruter, znaci direkto njega na kom. Udji u podesavanja i namesti adresu manuelno jer ti automatska stvara problem. Kad ti je stavljeno na automatsko on ce postaviti fabricku adresu tj. onu 192.168.1.1 i onda du dolazi do problema...Znaci stavi manuelno i promeni naprimer u 192.168.2.1 ili u 192.168.14.1 znaci bilo sta samo da nije ista kao ip adresa nekog drugog rutera u lan mrezi... (Jbg. postar im paket ali koji treba da donese ali postoje dve iste adrese i on nezna na koju ce da odnese). Kompijuteri su ti jedne mnogo glupe masine, jer ti ako im ne pokazes sta treba da ureade, one nikad nece same da zakljuce.

Nesto sam dobre volje danas. Ako se nesnadjes, posalji mi tvoj broj na pp ili cu ja tebi moj da posaljem pa daprobamo da podesimo. I ja sam jednom bio amater..a i sad sam, ali sam dosta tih problema prevazisao...

Pozz
[ Branchez @ 20.11.2012. 20:53 ] @
E pa sad trenutno ne mogu, komšinica je jako retko u stanu. Probaću sutra ili prekosutra. Nisam siguran da li razumeč. Samo treba da podesim adrese s tim što je gateway isti a onu jednu samo promenim po jedan broj na oba lptopa, da bude različita. A kako da proverim koja je adresa rutera? I na šta da namestim masku? A DNS?
[ calexx @ 20.11.2012. 21:01 ] @
Nemojte da komplikujete priču. Ne mora uopšte da se unose adrese, sve će da radi i pod automatikom, neće ruter da podeli dve iste adrese. Ako je sve dobro povezano, ostaje da isključiš modem iz struje nekoliko trenutaka pa ga uključiš i sačekač par minuta. Onda bi sve trebalo da proradi.

Za svaki slučaj napiši koji si to ruter dobio (tačan model) i šta će vam svič ako ruter ima više lan portova. Ako ih ima.
[ lanmi93 @ 20.11.2012. 21:25 ] @
Citat:
Branchez:
E pa sad trenutno ne mogu, komšinica je jako retko u stanu. Probaću sutra ili prekosutra. Nisam siguran da li razumeč. Samo treba da podesim adrese s tim što je gateway isti a onu jednu samo promenim po jedan broj na oba lptopa, da bude različita. A kako da proverim koja je adresa rutera? I na šta da namestim masku? A DNS?


E nista nediras sem ip adrese rutera, dns i ovo ako je po deufaltu bi trebalo da se poklope tj. za dns bi trebalo da pise ono 255.255.255.0 itd...znaci adrese lap topova ne diras...udjes podesavanja tog novog rutera, tamo promenis adresu rutera...ovu adresu npr. 169.154.1.1 . Tako je meni bilo sa mojim wireless ruterom...isti problem kao tvoj.....btv koji ce ti komsinica kad ti nemas nista sa njenim kompom...ti samo sredjujes adrese rutera a to mozes da radis sa tvog kompa....kad to napravis i ona utakne kabal on odmah dobija net preko lana bez dodatnih podesavanja...

Update.....e da...nisam video onu prdhodnu poruku ovog lika....."mudro zboris bledoliki" ako nemas potrebe za ruterom, tj ako komsinica ima samo jedan kom koji ide samo na jedan kabal samo prikacis switch i resen problem..e sad jedino ako na mrezu oces da dodas i neki poseban ruter....ili pak neki wirles ruter onda je to ona druga prica....
[ Ezio @ 20.11.2012. 21:46 ] @
Ja da se izvinim sto sam ti upao u temu :)
A imM jedno zapazanje. Nisam upoznat sa sbb om jer imam adsl ali citajuci ovu temu zakljucio sam po postovima ostalih da sbb ne radi sa swit hom tj da ne moze tako da se deli, vec je potreban ruter.A ti ovde pominjes ponovo switch. Ispravi me ako gresim.A ako si ipak nabavio ruter onda kao sto rekose pametniji od mene promenis njegovu ip u neku drugu da nije kao kod sbb- ovog, a kompove ne diras jer oni ce da dobijaju automatski ip. Dakle ako sam skapirao treba modem sbb I ruter da imaju razlicite adrese, ruter ce da se kaci na taj sbb modem kap jedan uredjaj, posto kod sbb moze samo jedan( za to nisam znao) a ruter je dalje taj koji ce deliti taj internet na vise racunara. A switch ne funkcionise pre rutera upravo zbog toga sto sbb dozvoljava jednu konekciju, a switch je samo umnozavanje lan portova tako da koji prvi komp njemu devojka mislim internet.
I da dodam da sam privremeno resio moj problem o kom sam pisao u pitanju je bio ipak kabal. Prekid u jednoj ili dve zice. Pasu one pravile problem. Dakle net radi I kada su dve zice u kablu prekinutoe ako se koristi meki od starijih modela rutera ili ubuntu.Vole me cudni problemi.
[ lanmi93 @ 20.11.2012. 21:57 ] @
E vidis....o tome ja pricam...malko sam to lose definisao jer sam van kuce pa pisem sa fona...
[ Ezio @ 20.11.2012. 22:21 ] @
I ja sa fona pa gutam slova ko nenormalan. Nego I dalje ostaje pitanje da li je kupio ruter ili I dalje ima switch. Koliko sam ja razumeo on ima switch.
[ lanmi93 @ 20.11.2012. 22:23 ] @
I ruter...+taj sbb ruter...ako sam dobro razumeo

[ Branchez @ 20.11.2012. 22:43 ] @
i ja kucam na fonu. Ovko, imam ruter koji sam zakačio na modem i switch koji sqm zakačio nq ruter jer on nema dovoljno izlaza. E sad ostaje mi da probam sa adresama. Model rutera je cisko cini mi se ili tako nesto 7k serija. A drug koji pak ima druga koji radi za sbb rekao mi je da mora ruter jer daje samo jednu adresu, siguran sam da sam sve spojio kako treba, i kablovi su novi. Ostaje samo da probqm to sa adresaa jer automatski ne radi.
A da se izvinjavas nema razloga, nisam zbog toga reao da konacno da i ja kažem nešto . . .

[ lanmi93 @ 20.11.2012. 22:51 ] @
Eh.....evo me ponovo na kompu...ovde cu da ti okacim kako izgleda moje podesavanje za moj Cisco wireless ruter...znaci sa ovim sam imao isti problem kao i ti dok nisam promenio adresu sa 192.168.1.1 na ovu sto mozes da vidis... http://img820.imageshack.us/img820/1522/85514822.jpg
[ calexx @ 20.11.2012. 23:43 ] @
Ako sam dobro razumeo, imaš SBB modem, neki ruter (koji? ne važi se odgovor neki tamo, napiši tačnu oznaku) i svič. Sve je to u redu, adrese ne moraš da menjaš jer adresa modema teško može da se poklopi sa adresom rutera ... u principu su ruteri fabrički podešeni kako ti odgovara pa ni to ne bi trebalo da pravi problem osim ako taj nije podešen za nešto drugo.
Za svaki slučaj probaj da samo isključiš modem iz struje pa ponovo uključiš, ako ne radi onda da vidimo gde je zastoj.
[ valjan @ 21.11.2012. 11:13 ] @
Citat:
lanmi93:

E nista nediras sem ip adrese rutera, dns i ovo ako je po deufaltu bi trebalo da se poklope tj. za dns bi trebalo da pise ono 255.255.255.0 itd...znaci adrese lap topova ne diras...udjes podesavanja tog novog rutera, tamo promenis adresu rutera...ovu adresu npr. 169.154.1.1 .


Blagi Bože! Molim te, nemoj više da mu pomažeš, ali nemoj...


@Branchez Koristiš li kupovne kablove ili si ih sam pravio? Ako je ovo drugo slučaj, da li si koristio neki od standarda ili si ih krimpovao onako odokativno?
[ lanmi93 @ 21.11.2012. 17:41 ] @
Vazi valjane...ti si tu sad....cao zdravo....
[ Branchez @ 21.11.2012. 18:38 ] @
Evo sad sam nekako uspeo da namestim. Sve sam raskacio, proverio kablove i to. Ponovo spojio, restartovao sve ponaosob i modem nekoliko puta i na kraju je proradilo. U jednom trenutku nije radio ali sad opet radi, iako ne znam iz kog se razloga u tom trenutku prekinuo.

Hvala vam svima na pomoci a posebno calexx jer ipak mislim da je problem bio zbog restartovanja. Ja sam i prosli put restartovao ali izgleda je trebalo vise pokusaja.
[ Branchez @ 11.12.2012. 20:47 ] @
Citat:
calexx:
Ako neće wireless, ne mora ni to. Inače modem baš i ne zaboravlja ko je ko, kada se modem uključi u struju, on se verovatno u startu javi mama serveru (ili tata serveru?) i prema mac adresi uređaja koji mu je nakačen na lan (ako je iza svič, verovatno bira po nekom redosledu koji će to da buda) dobije IP adresu. Ako se posle prikači drugi komp (ili ruter) onda se to ponavlja i modem dobija drugu IP adresu. Ako se posle vrati onaj prvi (pa naravno modem isključi/uključi) onda će IP adresa da bude ista kao prvi put.

Da ne zaboravim, prvi ruter koji sam kupio kada je SBB uveo javne IP adrese je bio neki USR 8004 ili tako nekako i on nije radio kako valja. Ne znam zašto, video sam posle da je to standardno, ali posle nekoliko sati (najviše 24h) počinje da usporava i na kraju totalno uspori tj skoro prekine konekciju. Gašenje iz struje na trenutak ga je vraćalo na novu turu. Posle sam uzeo jedan Ovislink pa Tendu i sada koristim ovaj TP-Link koji deli SBB i nijedan nije imao bilo kakvih problema, sve radi maksimalno.

Evo mene opet sa novim problemom. E sad, citiram ovo što si napisao jer mislim da tu leži problem. Svaki dan u neko doba, 5-6sati popodne, internet samo prestane da radi i nikakav restart ga ne vraća. Samo sutradan ujutru, sam proradi. I tako iz dana u dan. Meni liči da je u pitanju ruter, baš kao što si ti imao problem. Šta mislite?
[ calexx @ 11.12.2012. 20:53 ] @
Malo previše za jedan ruter. Ni restart rutera ne pomaže? Restart modema? Da li modem dobije adresu, da li je prosledi ruteru? Da li u tom trenutku možeš da pristupiš i jednom i drugom? Da li onda radi direkt modem na komp?
[ Branchez @ 11.12.2012. 21:12 ] @
Ne pomaže nikakav restart, ni modema ni rutera, kao ni ponovo raskačivanje ni priključivanje. E sad ne znam, čudne se stvari dešavaju. Evo recimo, juče sam igrao igricu na netu, koja traži inače dobar net i nekako mi je radila, sa ogromnim lagom ali je poenta da je radila, dok na gugl nisam mogao da odem ni nakon sat vremena a pak dan pre toga sam mogao nakon 5 minuta. To se sve naravno dešavalo nakon što mi ,,zabode".
[ Branchez @ 16.12.2013. 20:37 ] @
Evo mene opet malo da smaram :'(

U cemu je fora kad pise da sam konektovan (Internet Access) a net ne radi? Pomislio sam da ne blokira mozda antivirus pa sam ga iskljucio, ali problem nije resen. Da li je moguce da je problem sa drajverima?
[ Aleksandar Đokić @ 17.12.2013. 13:17 ] @
Pingujes dns, pingujes gateway, pingujes 127.0.0.1 i kažeš nam kakva je situacija. Takodje postuj izlaz "ipconfig" komande.
[ Branchez @ 18.12.2013. 23:53 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: Pingujes dns, pingujes gateway, pingujes 127.0.0.1 i kažeš nam kakva je situacija. Takodje postuj izlaz "ipconfig" komande.


umm nisam bas siguran kako da to izvedem :(

Hocu reci da ne znam kako *stidi se
[ Mile-Lile @ 19.12.2013. 07:24 ] @
Pošto vidim da imaš Windows 7.
Klikneš na windows kliker u donjem levom uglu ekrana (Start button).
U start search (run) kucaš:
Code:
cmd

Kada ti se otvori prozor sa crnom pozadinom koji se još zove i komandna konzola ili CLI (Command Line Interface) kucaš:
Code:
ping 8.8.8.8

zatim
Code:
ipconfig /all

zatim pogledaš koji je Gateway (50 % da je 192.168.1.1) i kucaš:
Citat:
ping 1921.168.1.1

zatim
Code:
ping 127.0.0.1

zatim na gornju ivicu programa klikneš desnim tasterom miša, pa na "edit/mark"
pa ctrl+označiš sve
pa opet na gornju lajsnu cmd prozora pa Copy:

Onda sve to ovde nalepi.
I potrudi se. Tvoj problem je u pitanju. Ako želiš neko da ti pomogne moraš i ti malo da zapneš... Ili pozoveš nekog pa platiš.
[ Branchez @ 19.12.2013. 11:44 ] @
Hvala na odgovoru i na pomoci.

Ne znam kako sad ispade da se ne trudim. Naravno da se trudim.

Evo za kod 8.8.8.8



Evo za gateway



A evo i za tu adresu 127.0.0.1



A evo ovde sve zajedno

Citat:
Microsoft Windows [Version 6.1.7600]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\Brančez>8.8.8.8
'8.8.8.8' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file.

C:\Users\Brančez>ping 8.8.8.8

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Request timed out.
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=39ms TTL=52
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 4, Received = 1, Lost = 3 (75% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 39ms, Maximum = 39ms, Average = 39ms

C:\Users\Brančez>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : Brančez-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : home

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Broadcom 4313 802.11b/g/n
Physical Address. . . . . . . . . : E0-2A-82-3B-41-AD
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . : home
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe FE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 90-FB-A6-AD-B1-22
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::e9a1:b534:1c92:c6ba%11(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.77.11(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.128
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 19. decembar 2013 1:37:22
Lease Expires . . . . . . . . . . : 20. decembar 2013 12:30:10
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.77.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.77.1
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 241743257
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1A-05-03-52-68-B5-99-67-F1-D9

DNS Servers . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter isatap.home:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . : home
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fd:30ab:c8a:43fd:a690(Prefe
rred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::30ab:c8a:43fd:a690%15(Preferred)
Default Gateway . . . . . . . . . : ::
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Tunnel adapter isatap.{7D31FA77-D7A9-495E-A1AD-5FA7E05BE065}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #3
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

C:\Users\Brančez>ping 192.168.77.1

Pinging 192.168.77.1 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.77.1: bytes=32 time=1ms TTL=255
Reply from 192.168.77.1: bytes=32 time=1ms TTL=255
Reply from 192.168.77.1: bytes=32 time=1ms TTL=255
Reply from 192.168.77.1: bytes=32 time=1ms TTL=255

Ping statistics for 192.168.77.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 1ms, Maximum = 1ms, Average = 1ms

C:\Users\Brančez>ping 127.0.0.1

Pinging 127.0.0.1 with 32 bytes of data:
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128
Reply from 127.0.0.1: bytes=32 time<1ms TTL=128

Ping statistics for 127.0.0.1:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

C:\Users\Brančez>

[ Branchez @ 19.12.2013. 11:47 ] @
Inace mi je net koliko toliko normalno radio dok se samo odjednom nije prekinuo i prestao da radi. Nekoliko puta sam rekao komsinici da restartuje modem (posto delimo net pa je kod nje u stanu modem) sto je pre uvek resavalo problem, ali sad ne pomaze . . .
[ Mile-Lile @ 19.12.2013. 12:41 ] @
Puca vam taj bežični link. Verovatno zbog lošeg signala. Hajde skini inSSIDer i pusti da radi jedno 5 minuta pa okači sliku.
Možda će promena kanala da pomogne... A rekao sam ti da se potrudiš jer ako ti je Đokić napisao da pinguješ Gateway sve si to mogao da nađeš na google-u (kako se pinguje Gateway). Neće niko da ti sažvaće sve...
[ Branchez @ 19.12.2013. 13:49 ] @
Citat:
Mile-Lile: Puca vam taj bežični link. Verovatno zbog lošeg signala. Hajde skini inSSIDer i pusti da radi jedno 5 minuta pa okači sliku.
Možda će promena kanala da pomogne... A rekao sam ti da se potrudiš jer ako ti je Đokić napisao da pinguješ Gateway sve si to mogao da nađeš na google-u (kako se pinguje Gateway). Neće niko da ti sažvaće sve...


Hvala brate. Nije bezicni u pitanju, preko kablica :D
A posto vidim da je ovaj program nesto za WiFi, verujem da onda nema smisla da to radim?

Ja zapravo jesam potrazio kako se radi taj ping gateway-a ali nisam nasao bas sve ovo sto je trazio niti sam sve razumeo. A zvakanje ni neocekujem, nije higijenski ;) :P
[ Mile-Lile @ 19.12.2013. 14:09 ] @
Izvinjavam se. Uključio sam se na pola teme, video da imaš u kompu bežičnu karticu za koju stoji da ne dobija IP adresu od DHCP-a, vidim da imaš packet loss pa sam pomislio da je to što sam ti napisao...
Sad se situacija menja. Može biti da je do kabla ili UTP utičnica (žabica)... Probaj da oboriš (mrežna podešavanja NIC-a) mrežnu komukaciju između PC-a i rutera na 10Mbps pa javi šta se dešava... Mada pošto vidim da ping do rutera ide fino a da gubitak paketa imaš kad pinguješ DNS, nek i komšinica proveri kablove od rutera prema zidu...
[ Mile-Lile @ 19.12.2013. 14:14 ] @
A, da li komšinica voli ponekad da torrentiše? da prostiš:)
[ Branchez @ 19.12.2013. 14:40 ] @
Citat:
Mile-Lile: Izvinjavam se. Uključio sam se na pola teme, video da imaš u kompu bežičnu karticu za koju stoji da ne dobija IP adresu od DHCP-a, vidim da imaš packet loss pa sam pomislio da je to što sam ti napisao...
Sad se situacija menja. Može biti da je do kabla ili UTP utičnica (žabica)... Probaj da oboriš (mrežna podešavanja NIC-a) mrežnu komukaciju između PC-a i rutera na 10Mbps pa javi šta se dešava... Mada pošto vidim da ping do rutera ide fino a da gubitak paketa imaš kad pinguješ DNS, nek i komšinica proveri kablove od rutera prema zidu...


Ok, nije problem. Kupio sam novi kabal, tako da se nadam da nije do toga. A kablovi su svi prikljuceni kako treba.

E sad pazi ovako. Ja pojma nemam sta si mi rekao da uradim. I dok ja to potrazim moze potrajati satima hahaha zato bi bilo brze ako mozes to da mi "sazvaces" iako nije higijenski i kazes mi sta da radim :D Problem je sto sam se sad nakacio na neki WiFi i moram da ga iskljucim i prikljucim se na ovaj moj net. A onda mi net ne radi pa ne mogu da googlam i trazim kako i sta. Pa moram svaki cas da menjam, ako razumes . . . Jel se to radi preko device managera?

A sto se tice komsinice i skidanja torenta, ne. Posto je ona otisla da studira, ostala u stanu, samo njena majka koja nema cim ni da koristi net, tako da . . .
[ Branchez @ 19.12.2013. 14:48 ] @
Ili treba network sharing settings pa onda negde u opcijama za adapter koji koristim da limitiram?
[ Mile-Lile @ 19.12.2013. 14:50 ] @
Ja ne znam što si navalio sa nehigijenom. Kod mene je sve higijenski, svrati do BG-a pa da ovde sažvaćeš... oduševićeš se koliko je higijenski:))))
Kabal od rutera do zida, zidna utičnica itd. Jesi li proverio? Kod komšinice?
Vidi kada ti pukne internet veza da li ti se promeni javna Ip adresa. Ukucaš u google What is my IP i pratiš (ako ne znaš drugačije da saznaš svoju javnu IP). Ako se menja onda može biti da nije problem u tvom kompu i tom kablu koji si zamenio nego u ruteru ili dalje od njega.
[ Branchez @ 19.12.2013. 14:53 ] @
Citat:
Mile-Lile: Ja ne znam što si navalio sa nehigijenom. Kod mene je sve higijenski, svrati do BG-a pa da ovde sažvaćeš... oduševićeš se koliko je higijenski:))))
Kabal od rutera do zida, zidna utičnica itd. Jesi li proverio? Kod komšinice?
Vidi kada ti pukne internet veza da li ti se promeni javna Ip adresa. Ukucaš u google What is my IP i pratiš (ako ne znaš drugačije da saznaš svoju javnu IP). Ako se menja onda može biti da nije problem u tvom kompu i tom kablu koji si zamenio nego u ruteru ili dalje od njega.


Pa ne znam, zahebavam se malo :D

Ogranicio sam ono na Speed and Duplex ali i dalje ne radi. Ona je proverila sve i sve je ukljuceno kako valja. Njen je modem a moj ruter ahahaha pa cu je mozda pitati da ptebacim ovako kod mene sve, celu masineriju. Problem je sto radi dva posla pa je kuci tek posle ponoci i nikako ne mogu da je nahvatam.

A meni net ne puca. Nego ne radi. Da bi pucao on prvo mora da radi, zar ne? :D
[ Mile-Lile @ 19.12.2013. 17:39 ] @
Citat:
Branchez:A meni net ne puca. Nego ne radi. Da bi pucao on prvo mora da radi, zar ne? :D

Zavisi... kada si pingovao guglov dns 8.8.8.8 imao si 75% gubitka...
znači neki su paketi prolazili (na internet, jer je 8.8.8.8 "napolju") a neki ne...
ne znam... javiće se valjda još neko sa još nekom idejom...
[ Branchez @ 19.12.2013. 18:10 ] @
Citat:
Mile-Lile: Zavisi... kada si pingovao guglov dns 8.8.8.8 imao si 75% gubitka...
znači neki su paketi prolazili (na internet, jer je 8.8.8.8 "napolju") a neki ne...
ne znam... javiće se valjda još neko sa još nekom idejom...


Hvali ti brate puno u svakom slucaju :D

Ako nekom padne na pamet sta treba raditi, ne mora se stideti, slobodno neka kaze :D

Ja konkrento mislim da je problem do modema i rutera, od cega ne znam koji je stariji. Verovatno je odradio svoje sto bi se reklo . . .
[ Aleksandar Đokić @ 19.12.2013. 18:15 ] @
Aj ti odradi jos neki ping do 8.8.8.8 i 192.168.77.1. Ako umes otvori u pretrazivacu 192.168.77.1 pa nam reci sta ima tamo.

Ja bih otisao kod komsinice sa laptopom, direktno sa nakacio na modem i probao (ali ko mene pita ;) ).
[ Branchez @ 19.12.2013. 21:40 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: Aj ti odradi jos neki ping do 8.8.8.8 i 192.168.77.1. Ako umes otvori u pretrazivacu 192.168.77.1 pa nam reci sta ima tamo.

Ja bih otisao kod komsinice sa laptopom, direktno sa nakacio na modem i probao (ali ko mene pita ;) ).


E bas kad sam uzeo, sad net ne radi. Samo sto sad pise da ne radi. Valjda je to neki napredak? :P

A 192.168.77.1 ovo se samo ukuca u adresu u brauzeru, to je za podesavanje modema jel?

A otisao bih ja kod nje, da je ona kuci . . .
[ Branchez @ 20.12.2013. 02:48 ] @
Uhh sunce, jeste da sam ja botina ali nista ne razumem. Evo pazite ovo:













Jesam li ja lud ili ovo radi kako mu se prohte?? Ovi screenshotovi su snimljeni uzastopce. Nista drugo nije radilo na netu. Prvo sam se zadivio kad je poceo da radi ali kao sto vidite sa jakim lagom dakle jedva. Posle toga se poboljsao i dok ovo kucam radi kako bi trebalo! Wtf?
[ Aleksandar Đokić @ 20.12.2013. 07:24 ] @
Uf koliko mi je to poznato, aj disable/enable mrezne u network sharing center (network connections) pa onda ping.
[ Marko Cukalac @ 06.01.2014. 10:27 ] @
Drugari,

Kakve veze ima mrezna kartica sa tim sto gubi pakete do Google DNS-a tj. 8.8.8.8?

Ping do rutera(gateway 192.168.77.1) je <1 ms i nema gubitaka - znaci da je veza izmedju rutera i korisnika KAKO TREBA

Tebi je katastrofalan ping spolja i tu se javljaju gubici..

To sto mu se gube paketi do Google DNS-a(ili bilo koje stranice spolja) moze biti jedino:


- Da tvoja komsinica srce konekciju k'o blesava
- Provajder tj. konekcija baguje, puca(shapuju saobracaj, sta god.)

Trece nema..


[ Mile-Lile @ 06.01.2014. 19:51 ] @
ima treće... telefon kabal od rutera do zida pošto je adsl u pitanju, ili od utičnice do ptt kutije... vrednosti SNR ispod npr. 6 pa veza puca...
ne mora samo ISP i komšinica...
nije nas do kraja prosvetlio, ostavio nas u neizvesnosti šta je bilo na kraju:)
[ Branchez @ 06.01.2014. 22:15 ] @
Mir Boziji Hristos se rodi!

Kako sam vas to ostavio u neivesnosti?

Prvo, sad sam otisao kuci, tako da ne znam sta se desava tamo sa netom, ali znam da nista nisam resio. I drugo da opet ponovim do komsinice nije nikako jer nije tu. Niko ne koristi internet sa njene strane.
[ Branchez @ 28.02.2014. 18:46 ] @
Pozdrav ljudi, sta se radi? Kako prezivljavate ove predizborne kampanje?

Ja evo pored toga i dalje muku mucim sa ovim internetom. Pojma nemam sta da radim, nista ne pomaze. Pa mi nesto pade na pamet.

Da li mogu da im trazim da mi zamene modem, odnosno ovaj Ciskov, koji lici na ogromnu kutiju za cipele, da zamenim wifi modemom/ruterom?

Da li bi naplatili tu uslugu i samo sokocelo?

SBB inace, ako nisam spomenuo.