[ Zoro67 @ 12.11.2012. 22:52 ] @
U toku defragmentacije diska nestalo je struje. Od tada mi windows xp prijavljuje kako particija nije formatirana. Formatiram je ali posle kratkog vremene opet dobijam istu poruku, kako nije formatirana. Probao sam da popravim hard disk sa raznim programima. DiskGenius je pronašao bad sektore, fixirao ih ali disk i dalje nestaje. HD Tune prikazuje ovu sliku.
Pri skeneranju diska DiskGenius prijavljuje greške tipa cyclic redundancy. Pomirio sam se sa gubitkom podataka, voleo bih samo da povratim disk u normalu, molim za pomoc.
[ Binary Mind @ 13.11.2012. 23:06 ] @
Probaj uradis nesto sa WD-ovim Data Lifeguard Diagnostic for DOS (skini sa neta aplikaciju i uputstva za korisnike da vidis o cemu se radi). Prvo testiraj disk, mada je vec jasno da su se pojavili losi sektori, a to znaci da vise nema vracanja harda u normalu bez ulaganja. Vise se isplati da kupis nov hard nego da popravis taj (Ne mozes ga popraviti sam a specijalizovani servisi za popravku hard diskova nisu jeftini).
[ Zoro67 @ 14.11.2012. 09:17 ] @
Instalirao sam program HDD Regenerator v2011 i pustio ga da radi ali ide uzasno sporo, za 14 sati presao je samo 0.37% diska. Utešno je samo to što još nije naišao na bad sektor, ako ga pustim da radi možda završi posao za 4 meseca???
[ Zoro67 @ 14.11.2012. 11:33 ] @
Pokrenuo sam Data Lifeguard Diagnostic i imam dva testa.
QUICK TEST : "TEST COMPLETED WITH READ ELEMENT FAILURE"
Error status code = 0007
EXTENDED TEST : " TOO MANY ERROR FOUND"
Error status code = 0225

Hvala Vam na odgovoru. Ima li pomoći?


[Ovu poruku je menjao Zoro67 dana 14.11.2012. u 13:10 GMT+1]
[ Binary Mind @ 14.11.2012. 13:07 ] @
Pa jedina nada ti je da pustis HDD Regenerator da uradi svoje, koliko god vremena da treba, i da se nadas da ce disk posle toga da se unormali, sto nikako ne znaci da ces ga popraviti HDD Regeneratorom, vec ces ga samo okrpiti za neko vreme, ako sve prodje kako treba. Idealno bi bilo kad bi mogao da zamenis disk...
[ Zoro67 @ 14.11.2012. 13:46 ] @
Hvala na odgovoru Binary Mind, izgleda da mi ne gine zamena diska jer na ovom disku ne mogu nista da radim, sta god da instaliram od igara nece da se pokrene kako treba, dok na drugom disku iste igrice rade normalno.