[ draganbasic1 @ 14.11.2012. 10:45 ] @
Prije svega da se zahvalim svima koji ce mi pomoci oko mog problema!

Naime, skoro sam dobio od brata racunar i u njemu je bio WD3200AAJS HDD (320 Gb) ali je imao bad secktore pa je samo 12Gb ukupne memorije bilo koristeno, JA sam ranije kupovao HDD WD3200AAKS (320 Gb) za svoj sari racunar i radio je normalno pa sam mislio da njega prebacim u novi racunar.Medjutim, kada taj HDD koji je bio u racunaru koji sam dobio izvadim i zamjenim ga drugim racunar ga u BIOS-u prepoznaje ali pri pokretanju racunara ne moze da se upali vec se stalno restartuje odmah nakon POST provjere (nema nikakvih znakova da je doslo do neke greske BIOS mi nista ne signalizuje a i ne izabcuje nikakav natpis....). Ali kad stavim i stari HDD u Primarni sata konektor rade normalno oba HDD, u My Computer-u vidim sve particije i u oba HDD vidim systemske datoteke (na oba su instalirana WIN XP).

Specifikacije novog racunara su:
ASUS m2n-x plus maticna ploca;
AMD Phenom (tm) 8450 Triple-Core Procesor 2,11 GHz;
3.00 Gb RAM;
Asus EAH4850 1 Gb graficka;
Widnows xp pro 2002 sp3.

Ako bi mi mogao neko pomoci bio bih veoma zahvalan. Jos jednom unaprijed hvala !
[ calexx @ 14.11.2012. 11:59 ] @
Ako dobro razumem, hoćeš da u nov računar ubaciš hard koji je radio na nekom drugom i da proradi. Ako je tako, to će da se desi samo ako su oba računara prilično slična, najbolje ista. Ako se bitno razlikuju, nema ništa od startovanja, mora windows da se opet instalira ili da kloniraš onaj koji radi.
[ Horvat I @ 14.11.2012. 14:49 ] @
Ako je 2.HDD ATA đžampuj ga da bude primarni i stavi ga na 1. port i posle podešavanje bios-a ako je Sata stavi ga na 1. port pa o BIOSu nakon detekcije podesi da se sa njega BOOTuje.
imatćeš poruke o novim elementima hardware-a i omogući da pokupi drajvere.
[ calexx @ 14.11.2012. 15:47 ] @
Hardovi su SATA i u principu bi kao solo trebalo da radi, osim ako nije zabranjeno u biosu. Podizanje windowsa koji nije tu instaliran je lutrija i veća je šansa da neće da radi.
[ Horvat I @ 14.11.2012. 16:11 ] @
Kad mi je crkla matična osim kućišta i par sitnica sve je menjano kritično mi bilo za serijski usb-stik tv kartice, uspelo mi je tako,