[ yaelo @ 15.11.2012. 19:16 ] @
Instalirao sam skoro windows 8 zajedno sa visual studio expressom za desktop i metro.

Kada visual studio napravi projekat - c++ direct3d app, sve se lepo bilduje i pokrene mi se kocka koja se rotira u metro modu. Ali imam problem sa pokretanjem exe fajla u desktopu. Kad ga pokrenem, izbaci mi poruku - "This application can only run in the context of an app container".

Jel moguće ovo što mislim da se dešava? Zaista se nadam da postoji neka fora i da je problem do mene, jer ako je MS omogučio pokretanje metro aplikacija isključivo preko teletabisa, onda je ovo previše čak i za MS.
[ mmix @ 15.11.2012. 19:40 ] @
Yup

To ima vise veze sa tim da WinRT aplikacije mogu samo preko store-a da se dobavljaju ili preko developer kljuca za lokalnu upotrebu (zato ti radi iz VSa). Van toga sideloading nece biti moguc van enterprise okruzenja (specificno van domena)

Imas ovde u odgovoru opisane uslove za sideloading:
http://stackoverflow.com/quest...alled-outside-the-market-frame
[ yaelo @ 16.11.2012. 10:19 ] @
Izgleda da je MS postavio nove granice gluposti. Program pisan u windows 8, i za windows 8, ne može da se pokrene iz istog, već mora da skine sa MS store-a, da bi mogao na kraju da se pokrene na samo jedan način - preko čudesnog teletabisa.

Sviđa mi se ovaj teletabis, nije loš, ali da sve bude potčinjeno njemu i komunikaciji sa store-om preko interneta, to je previše.
Šta ako hoću da napišem teletabis program i da ga delim preko cd-a ili usb-a?
[ mmix @ 16.11.2012. 12:43 ] @
Ne mozes
[ Nedeljko @ 18.11.2012. 06:00 ] @
Pa, to je genijalan politički potez.
[ llux @ 18.11.2012. 08:45 ] @
Ova tema treba da se preimenuje i da se nadje na drugom mestu jer se ne tice samo programiranja, vec se tice i obicnih korisnika. Neverovatna glupost.
[ mmix @ 18.11.2012. 09:08 ] @
Pa po njima, ne tice se ni developera ni obicnih korisnika. Za developere licenca je (jos uvek) besplatna jer je store avetinjski prazan, a od ovcica se ocekuje da uredno odlaze u store po svoju dozu metro magije. A izmedju ce oni da uzmu svojih 30 ili koliko vec procenata. Kad bi ti mogao da distribuiras app kako hoces mogao bi da ih zaobidjes.

Klasicna prica o zabi, konju i potkivanju. Ms nije to izmislio, apple store tako funkcionise a dev licenca je 99$ ako se ne varam. Js da vidimo kako ce zaba sa potkovicom da se snadje....
[ Marcus Naissus @ 18.11.2012. 20:05 ] @
Citat:
mmix: Ms nije to izmislio, apple store tako funkcionise a dev licenca je 99$ ako se ne varam.

Na Mountain Lion podrazumevani način za instalaciju jeste samo preko Mac App Store, ali su ostavili i mogućnost da korisnik omogući instalaciju programa koji nisu na Mac App Store ako baš hoće (može da namesti u podešavanjima da li će da dozvoli isključivo instalaciju preko AppStore ili će da dozvoli i druge načine instalacije). Ima tri nivoa da korisnik odabere šta mu najviše odgovara... ili da dozvoli samo programe sa Mac App Store i to isključivo od proverenih developera koje je certifikovao Apple ili da dozvoli sve programe sa Mac App Store da se instaliraju (znači i one od manje poznatih developera) ili da dozvoli i instalaciju programa koji nisu na Mac App Store ako baš hoće.
[ mmix @ 18.11.2012. 21:39 ] @
Pa i ms (za sada) dozvoljava sideloading desktopp aplikacia, ali ne dozvoljava u teletabis deo. Samim tim poredjenje je na mestu jer je teletabis u osnovi pandan iOSa, ne OSXa, a na ios ne mozes da sideloadujes. Kad apple bude resio da sprzi OSX interfejs i forsira iOS 4x5 grid na desktop kompovima onda cemo moci da poredimo osx sa win8
[ Nedeljko @ 18.11.2012. 22:02 ] @
Metro je na desktopu za poređenje sa OS X-om, a sa iOS-om na uređajima koji idu sa njim.

Potpuna budalaština. Da ubuntu nije 3acpao, sada bi imao šansu.
[ Marcus Naissus @ 19.11.2012. 21:30 ] @
Citat:
mmix: Pa i ms (za sada) dozvoljava sideloading desktopp aplikacia, ali ne dozvoljava u teletabis deo
Kaži ti meni da li je Windows 8 osmišljen da mu Metro bude podrazumevani interfejs i da apikacije koje u budućnost budu razvijane za Windows 8 koriste baš taj interfejs ili je to samo neki opcioni dodatak? Da li će MS na svom App Storeu da prodaje isključivo Metro aplikacije ili su one samo nešto opciono pored non-Metro verzija? Ako nije opciono, onda je samo pitanje vremena kada ćeš morati da koristiš Metro kao podrazumevani interfejs na Windowsu.

Uzgred... zar u MS terminologiji danas "desktop aplikacija" ne znači potpuno isto što i "legacy aplikacija", to jest aplikacija pisana za neki stariji Windows koji ili više ne podržavaju ili planiraju da prestanu sa podrškom za njega? Kolko mi se čini, takva MS terminologija je samo jedan od MS-ovih načina da nazovu stare verzije aplikacije koje više ne žele da podržavaju i koje planiraju da penzionišu.

Citat:
mmix: Samim tim poredjenje je na mestu jer je teletabis u osnovi pandan iOSa, ne OSXa

Ajde jedno jednostavno pitanje... Da li MS reklamira Windows 8 kao desktop OS ili ne?

Ako mi ne pričamo o tabletima i telefonima (na kojima normalne desktop aplikacije uglavnom i ne rade jer su pisane za x86, a tableti i telefoni uglavnom imaju ARM) i ako MS Metro gura na desktop kao podrazumevani interfejs, kako onda poređenje kao "nije na mestu"? Pa nećemo valjda da poredimo desktop mašinu sa Windows 8 i neki iPhone?

Citat:
mmix: na ios ne mozes da sideloadujes

iOS niko ne instalira ni na desktop mašinu, ni na laptop... a pod Windows 8 možeš da koristiš normalne Windows desktop aplikacije samo u slučaju da imaš x86 procesor, tako da to ne može da bude prednost za Windows telefone jer oni koriste ARM. Ne možeš da porediš Windows desktop mašinu i iPhone.

Citat:
mmix: Kad apple bude resio da sprzi OSX interfejs i forsira iOS 4x5 grid na desktop kompovima onda cemo moci da poredimo osx sa win8

Nema potrebe da Apple to uradi jer su već imlementirali multitouch interfejs na način koji je sasvim prihvatljiv za desktop (preko miša koji ima i normalne funkcije za miš, a površina mu je osetljiva na dodir, pa ima i multitouch funkcije... ili preko onog velikog multitouch trackpada)... tako da pošto korisnici OS X-a ne moraju da mažu rukama po ekranu, nema potrebe ni da nam interfejs bude kao na iPhone.